Тисменицькі газовики перейшли на чотирьохденку

 

 

Працівники ПАТ «Тисменицягаз» перейшли на неповний робочий тиждень: з липня  вони працюють з понеділка по четвер.

 

Такий графік встановлено через недоотриманням тарифної виручки в літній період, яка є основним джерелом надходжень газорозподільної компанії, інформує прес-служба ПАТ.

 

Загалом вона покриває лише 56% витрат підприємства та нерівномірно надходить протягом року. То ж єдиним виходом для функціонування газорозподільної системи належним чином є відокремлення плати за потужність від загальної вартості газу, що призведе до рівномірного надходження платежів від споживачів впродовж року.

 

«Тисменицягаз» недоотримує майже половину необхідних грошових коштів для забезпечення поточної діяльності. Особливо нестача грошей виникає в літній період, коли обсяги розподілу природного газу значно зменшуються.

 

По-перше, оплата праці працівників «Тисменицягаз» закладена в тарифі на послуги з транспортування природного газу. Цей тариф затверджує Національна  комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Але кілька років поспіль, при затвердженні нового рівня тарифу, витрати на оплату праці майже не змінні, тому не враховують  ріст мінімальної заробітної плати та рівень інфляції.

 

По-друге,  тарифна виручка «Тисменицягаз» залежить від обсягів транспортування природного газу, які, в свою чергу, з року у рік зменшуються, тому пропорційно скорочуються витрати на оплату праці працівників компанії. 

 

По-третє, основним клієнтом підприємства є населення. На цю категорія споживачів  припадає 99% протранспортованого газу. При цьому частка пільг і субсидій становить більше 75% від надходжень компанії. Але бюджетна компенсація за субсидії та пільги поступає зі значною затримкою, до того ж ці перерахунки, які оформляються протоколами, не можливо спрямувати на виплату зарплат.

 

Покращити ситуацію могло те, що в березні НКРЕКП прийняв рішення про відокремлення плати за потужність від загальної вартості газу та при затвердженні нового тарифу за розподіл  (постанова №377 від 28.03.2017 р.), передбачив витрати на оплату праці на рівні середньої заробітної плати по галузі. Проте, дана постанова 10.04.2017 року була скасована, через безпрецедентний політичний тиск.

 

«У зв’язку із суттєвим погіршенням становища наша компанія змушена зменшувати витрати грошових коштів вдаючись до непопулярних рішень. Через відсутність джерел фінансування, для  зменшення витрат на оплату праці, було прийнято рішення про скорочення робочого тижня до 4 днів. Попередньо, згідно Кодексу законів про працю, за два місяці працівників попереджено про зміну умов  праці», - сказав голова правління ПАТ «Тисменицягаз» Василь Вітюк.

 

Водночас, зміни не торкнулися працівників, посади яких пов’язані із забезпеченням безаварійного та безперебійного транспортування газу та з оперативним реагуванням на аварійні ситуації.

 

Крім того, зазначають у «Тисменицягаз», працівники усвідомлюючи ситуацію, яка склалась у товаристві, добровільно йдуть у відпустки без збереження заробітної плати, згідно Кодексу законів про працю, плануючи її так, щоб не порушувались виробничі процеси у товаристві.

 

Недоотримання тарифної виручки також означає, що підприємство не може виконати усі заплановані роботи по обслуговуванні газотранспортної системи. Адже недофінансування спостерігається по всіх витратних частинах «Тисменицягаз».

 

То ж єдиним виходом, для функціонування газорозподільної системи належним чином, газовики вбачають  у відділенні плати за потужність від загальної вартості газу, а також надходженню від споживачів рівномірних платежів впродовж року.

 

Наразі ж за графіком скороченого робочого тижня, «Тисменицягаз» працюватиме щонайменше до кінця літа.


13.07.2017 418 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1320
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2044
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3525
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1323
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1309

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1630

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

471

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1111

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1281
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24237
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2647
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

591
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1485
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15351
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

463
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

556
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1384 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

597
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512