Тисменицькі газовики перейшли на чотирьохденку

 

 

Працівники ПАТ «Тисменицягаз» перейшли на неповний робочий тиждень: з липня  вони працюють з понеділка по четвер.

 

Такий графік встановлено через недоотриманням тарифної виручки в літній період, яка є основним джерелом надходжень газорозподільної компанії, інформує прес-служба ПАТ.

 

Загалом вона покриває лише 56% витрат підприємства та нерівномірно надходить протягом року. То ж єдиним виходом для функціонування газорозподільної системи належним чином є відокремлення плати за потужність від загальної вартості газу, що призведе до рівномірного надходження платежів від споживачів впродовж року.

 

«Тисменицягаз» недоотримує майже половину необхідних грошових коштів для забезпечення поточної діяльності. Особливо нестача грошей виникає в літній період, коли обсяги розподілу природного газу значно зменшуються.

 

По-перше, оплата праці працівників «Тисменицягаз» закладена в тарифі на послуги з транспортування природного газу. Цей тариф затверджує Національна  комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Але кілька років поспіль, при затвердженні нового рівня тарифу, витрати на оплату праці майже не змінні, тому не враховують  ріст мінімальної заробітної плати та рівень інфляції.

 

По-друге,  тарифна виручка «Тисменицягаз» залежить від обсягів транспортування природного газу, які, в свою чергу, з року у рік зменшуються, тому пропорційно скорочуються витрати на оплату праці працівників компанії. 

 

По-третє, основним клієнтом підприємства є населення. На цю категорія споживачів  припадає 99% протранспортованого газу. При цьому частка пільг і субсидій становить більше 75% від надходжень компанії. Але бюджетна компенсація за субсидії та пільги поступає зі значною затримкою, до того ж ці перерахунки, які оформляються протоколами, не можливо спрямувати на виплату зарплат.

 

Покращити ситуацію могло те, що в березні НКРЕКП прийняв рішення про відокремлення плати за потужність від загальної вартості газу та при затвердженні нового тарифу за розподіл  (постанова №377 від 28.03.2017 р.), передбачив витрати на оплату праці на рівні середньої заробітної плати по галузі. Проте, дана постанова 10.04.2017 року була скасована, через безпрецедентний політичний тиск.

 

«У зв’язку із суттєвим погіршенням становища наша компанія змушена зменшувати витрати грошових коштів вдаючись до непопулярних рішень. Через відсутність джерел фінансування, для  зменшення витрат на оплату праці, було прийнято рішення про скорочення робочого тижня до 4 днів. Попередньо, згідно Кодексу законів про працю, за два місяці працівників попереджено про зміну умов  праці», - сказав голова правління ПАТ «Тисменицягаз» Василь Вітюк.

 

Водночас, зміни не торкнулися працівників, посади яких пов’язані із забезпеченням безаварійного та безперебійного транспортування газу та з оперативним реагуванням на аварійні ситуації.

 

Крім того, зазначають у «Тисменицягаз», працівники усвідомлюючи ситуацію, яка склалась у товаристві, добровільно йдуть у відпустки без збереження заробітної плати, згідно Кодексу законів про працю, плануючи її так, щоб не порушувались виробничі процеси у товаристві.

 

Недоотримання тарифної виручки також означає, що підприємство не може виконати усі заплановані роботи по обслуговуванні газотранспортної системи. Адже недофінансування спостерігається по всіх витратних частинах «Тисменицягаз».

 

То ж єдиним виходом, для функціонування газорозподільної системи належним чином, газовики вбачають  у відділенні плати за потужність від загальної вартості газу, а також надходженню від споживачів рівномірних платежів впродовж року.

 

Наразі ж за графіком скороченого робочого тижня, «Тисменицягаз» працюватиме щонайменше до кінця літа.


13.07.2017 398 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

761
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1726
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3308
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2236 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4434
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6182

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

597

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

532

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

521

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10150
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

992
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

937
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

773
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2582
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

995
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1308
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34248 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

446
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

511
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

856 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1064