Тисменицькі газовики перейшли на чотирьохденку

 

 

Працівники ПАТ «Тисменицягаз» перейшли на неповний робочий тиждень: з липня  вони працюють з понеділка по четвер.

 

Такий графік встановлено через недоотриманням тарифної виручки в літній період, яка є основним джерелом надходжень газорозподільної компанії, інформує прес-служба ПАТ.

 

Загалом вона покриває лише 56% витрат підприємства та нерівномірно надходить протягом року. То ж єдиним виходом для функціонування газорозподільної системи належним чином є відокремлення плати за потужність від загальної вартості газу, що призведе до рівномірного надходження платежів від споживачів впродовж року.

 

«Тисменицягаз» недоотримує майже половину необхідних грошових коштів для забезпечення поточної діяльності. Особливо нестача грошей виникає в літній період, коли обсяги розподілу природного газу значно зменшуються.

 

По-перше, оплата праці працівників «Тисменицягаз» закладена в тарифі на послуги з транспортування природного газу. Цей тариф затверджує Національна  комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Але кілька років поспіль, при затвердженні нового рівня тарифу, витрати на оплату праці майже не змінні, тому не враховують  ріст мінімальної заробітної плати та рівень інфляції.

 

По-друге,  тарифна виручка «Тисменицягаз» залежить від обсягів транспортування природного газу, які, в свою чергу, з року у рік зменшуються, тому пропорційно скорочуються витрати на оплату праці працівників компанії. 

 

По-третє, основним клієнтом підприємства є населення. На цю категорія споживачів  припадає 99% протранспортованого газу. При цьому частка пільг і субсидій становить більше 75% від надходжень компанії. Але бюджетна компенсація за субсидії та пільги поступає зі значною затримкою, до того ж ці перерахунки, які оформляються протоколами, не можливо спрямувати на виплату зарплат.

 

Покращити ситуацію могло те, що в березні НКРЕКП прийняв рішення про відокремлення плати за потужність від загальної вартості газу та при затвердженні нового тарифу за розподіл  (постанова №377 від 28.03.2017 р.), передбачив витрати на оплату праці на рівні середньої заробітної плати по галузі. Проте, дана постанова 10.04.2017 року була скасована, через безпрецедентний політичний тиск.

 

«У зв’язку із суттєвим погіршенням становища наша компанія змушена зменшувати витрати грошових коштів вдаючись до непопулярних рішень. Через відсутність джерел фінансування, для  зменшення витрат на оплату праці, було прийнято рішення про скорочення робочого тижня до 4 днів. Попередньо, згідно Кодексу законів про працю, за два місяці працівників попереджено про зміну умов  праці», - сказав голова правління ПАТ «Тисменицягаз» Василь Вітюк.

 

Водночас, зміни не торкнулися працівників, посади яких пов’язані із забезпеченням безаварійного та безперебійного транспортування газу та з оперативним реагуванням на аварійні ситуації.

 

Крім того, зазначають у «Тисменицягаз», працівники усвідомлюючи ситуацію, яка склалась у товаристві, добровільно йдуть у відпустки без збереження заробітної плати, згідно Кодексу законів про працю, плануючи її так, щоб не порушувались виробничі процеси у товаристві.

 

Недоотримання тарифної виручки також означає, що підприємство не може виконати усі заплановані роботи по обслуговуванні газотранспортної системи. Адже недофінансування спостерігається по всіх витратних частинах «Тисменицягаз».

 

То ж єдиним виходом, для функціонування газорозподільної системи належним чином, газовики вбачають  у відділенні плати за потужність від загальної вартості газу, а також надходженню від споживачів рівномірних платежів впродовж року.

 

Наразі ж за графіком скороченого робочого тижня, «Тисменицягаз» працюватиме щонайменше до кінця літа.


13.07.2017 406 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1475
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7088
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14945 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1857
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1125
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6602

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

671

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

909

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1691

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1496
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

475
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

720
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

887
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

706
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1784
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

812
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1112
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34950 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

298
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

463
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

781
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

690