Типи рацій: переваги та недоліки

Портативні рації – швидкий та надійний спосіб зв'язку між групою людей на певній місцевості. Це дуже популярні системи з широкою сферою застосування. Наразі радіостанції в Києві купують силові структури, військові, рятувальники, туристи, рибалки, мисливці любителі тощо. За фактом рацію може придбати кожен бажаючий та користуватися нею під час виходу на природу, у ліс, на дачну ділянку. При цьому важливо вирішити головне питання, який пристрій обрати для певного завдання.

Як вибрати портативну радіостанцію

На сьогодні ринок рясніє пропозиціями про купівлю портативних рацій. Пристрої кардинально відрізняються за ціною та функціональними можливостями. За рахунок цього радіостанції поділені на три основні категорії, з якими можна ознайомитись на цій сторінці - https://a-radio.com.ua/. Кожна група має свої плюси та мінуси.

Безліцензійні

Відповідно до назви, користувачеві не потрібна ліцензія на їх використання. Вони працюють на частотах LPD та PMR, що відповідає встановленим правилам.

Переваги:

  • прості у використанні, для експлуатації достатньо вивчити інструкцію;
  • використання не має обмежень та не порушує встановлені закони;
  • пристрої працюють від акумулятора або батарейки, останній варіант переважний для походів.

Недоліки:

  • невеликий радіус покриття зв'язку;
  • частота LPD є забороненою в деяких країнах;
  • у їхньому діапазоні працює більшість побутової техніки, що створює перешкоди;
  • невелика кількість каналів у режимі PMR;
  • антена вмонтована та не може бути змінена.

Це основні плюси та мінуси безліцензійних пристроїв, які дозволять оцінити виріб для себе.

Аматорські

Створені для радіоаматорів та пропонують користувачеві досить велику можливість для налаштування. Власник може регулювати практично всі параметри пристрою без програмування через ПК. На відміну від попередніх моделей, вони мають дисплей та клавіатуру.

Переваги:

  • оснащені досить потужними передавачами, що працюють у різних діапазонах;
  • широкі можливості регулювання дозволяють виконувати широкий спектр завдань: формування мережі з групи користувачів, зв'язок з конкретною рацією в системі, настоянки в PMR або LPD;
  • пристрій може працювати на будь-яких частотах із високою потужністю;
  • прилад має змінну антену, що розширює можливості.

Недоліки:

  • це не безліцензійні пристрої, тому є обмеження діапазону та потужності;
  • для налаштування необхідно мати досить глибокі навички.

Ще однією слабкою стороною таких пристроїв є непристосованість до експлуатації у важких умовах.

Професійні

Створені спеціально для роботи військових, поліції, рятувальників та інших спецслужб. Моделі випускаються у двох варіантах VHF або UHF та відрізняються високою надійністю в експлуатації. Антени є змінними, але в комплекті йде модель під обрізку.

Переваги:

  • висока міцність корпусу, захист від пилу та вологи, що забезпечує тривалу експлуатацію навіть у тяжких умовах;
  • налаштування самої системи виконується через ПК, через що сам користувач не може внести коригування частоти або інших функцій;
  • при підключенні до комп'ютера з'являється дуже широкий діапазон конфігурацій та налаштувань;
  • якщо запрограмувати пристрій на дозволену частоту, можна користуватися в побуті без ліцензії.

Недоліки:

  • для роботи потрібно мати навички програмування;
  • потребують ліцензії;
  • досить висока вартість.

Сильні та слабкі сторони трьох основних категорій портативних радіостанцій дозволять кожному підібрати для себе оптимальний варіант. У процесі покупки важливо розуміти, що справді якісний пристрій не може бути вкрай дешевим.

Реклама


08.03.2024 691
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9855
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1465
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1078
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2101
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3617
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1364

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1730

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

531

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1168

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

546
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24280
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

522
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

487
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

642
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1531
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7058
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

641
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1652 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

634
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

546