Типи рацій: переваги та недоліки

Портативні рації – швидкий та надійний спосіб зв'язку між групою людей на певній місцевості. Це дуже популярні системи з широкою сферою застосування. Наразі радіостанції в Києві купують силові структури, військові, рятувальники, туристи, рибалки, мисливці любителі тощо. За фактом рацію може придбати кожен бажаючий та користуватися нею під час виходу на природу, у ліс, на дачну ділянку. При цьому важливо вирішити головне питання, який пристрій обрати для певного завдання.

Як вибрати портативну радіостанцію

На сьогодні ринок рясніє пропозиціями про купівлю портативних рацій. Пристрої кардинально відрізняються за ціною та функціональними можливостями. За рахунок цього радіостанції поділені на три основні категорії, з якими можна ознайомитись на цій сторінці - https://a-radio.com.ua/. Кожна група має свої плюси та мінуси.

Безліцензійні

Відповідно до назви, користувачеві не потрібна ліцензія на їх використання. Вони працюють на частотах LPD та PMR, що відповідає встановленим правилам.

Переваги:

  • прості у використанні, для експлуатації достатньо вивчити інструкцію;
  • використання не має обмежень та не порушує встановлені закони;
  • пристрої працюють від акумулятора або батарейки, останній варіант переважний для походів.

Недоліки:

  • невеликий радіус покриття зв'язку;
  • частота LPD є забороненою в деяких країнах;
  • у їхньому діапазоні працює більшість побутової техніки, що створює перешкоди;
  • невелика кількість каналів у режимі PMR;
  • антена вмонтована та не може бути змінена.

Це основні плюси та мінуси безліцензійних пристроїв, які дозволять оцінити виріб для себе.

Аматорські

Створені для радіоаматорів та пропонують користувачеві досить велику можливість для налаштування. Власник може регулювати практично всі параметри пристрою без програмування через ПК. На відміну від попередніх моделей, вони мають дисплей та клавіатуру.

Переваги:

  • оснащені досить потужними передавачами, що працюють у різних діапазонах;
  • широкі можливості регулювання дозволяють виконувати широкий спектр завдань: формування мережі з групи користувачів, зв'язок з конкретною рацією в системі, настоянки в PMR або LPD;
  • пристрій може працювати на будь-яких частотах із високою потужністю;
  • прилад має змінну антену, що розширює можливості.

Недоліки:

  • це не безліцензійні пристрої, тому є обмеження діапазону та потужності;
  • для налаштування необхідно мати досить глибокі навички.

Ще однією слабкою стороною таких пристроїв є непристосованість до експлуатації у важких умовах.

Професійні

Створені спеціально для роботи військових, поліції, рятувальників та інших спецслужб. Моделі випускаються у двох варіантах VHF або UHF та відрізняються високою надійністю в експлуатації. Антени є змінними, але в комплекті йде модель під обрізку.

Переваги:

  • висока міцність корпусу, захист від пилу та вологи, що забезпечує тривалу експлуатацію навіть у тяжких умовах;
  • налаштування самої системи виконується через ПК, через що сам користувач не може внести коригування частоти або інших функцій;
  • при підключенні до комп'ютера з'являється дуже широкий діапазон конфігурацій та налаштувань;
  • якщо запрограмувати пристрій на дозволену частоту, можна користуватися в побуті без ліцензії.

Недоліки:

  • для роботи потрібно мати навички програмування;
  • потребують ліцензії;
  • досить висока вартість.

Сильні та слабкі сторони трьох основних категорій портативних радіостанцій дозволять кожному підібрати для себе оптимальний варіант. У процесі покупки важливо розуміти, що справді якісний пристрій не може бути вкрай дешевим.

Реклама


08.03.2024 627
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

328
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13742 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1564
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

864
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6124
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1717

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

635

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1460

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

518
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

652
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1574
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

598
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

877
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5921
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13581
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

241
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

543
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

481
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

786 2