Ти у мене Єдиний, тільки ти, ЄРЦ

 

Нарешті отримав днями перший рахунок від Єдиного розрахункового центру. Хоча «отримав» — це занадто голосно сказано. Рахунок лежав в калюжі (справа була ще до морозів) неподалік від поштової скриньки.

 

Текст поплив, але на щастя не надто сильно й читабельність збереглася. Ніжно, немов пелюстку троянди, я доніс мокрий папірець до батареї опалення.

 

Через деякий час папір підсох і, хоча пішов хвилями, знову став цупким і міцним. Можна було приступати до вивчення рахунку.

 

Всупереч моїм сподіванням в рахунку не були розписані послуги, за які знімається квартплата. Був лише вказаний загальний тариф, площа квартири й кінцева сума.

 

Справедливості ради, зазначу, що трохи нижче був рядок з наступним текстом «Стан розрахунків та детальну розшифровку послуг ви можете проконтролювати на сайті domivka.if.ua (кнопка Мій будинок).

 

Ну, я юзер вже досвідчений, тому легко дійшов туди, куди мене послали. Там, попри кілька помилок, я довідався, що окрім всього іншого, ще й мушу оплачувати експлуатацію номерних знаків на будинку. На моєму будинки, як повісили номери ще за совітів, так вони й висять. Втім, оскільки сума там мізерна — якихось 2 гривні на рік, то воно наче й нема чого галасувати.

 

Мені б ще хтось пояснив, що воно таке «технічне обслуговування конструктивних елементів», бо за цю послугу я маю платити 5 гривень на місяць. Воно, знову ж таки, сума наче невелика, але б хотілося знати.

 

Щодо обслуговування та поточного ремонту силової проводки (8 гривень на місяць) то в будинку проводка в жалюгідному стані. І хоча це нікого не обходить, 8 гривень витягни й поклади.

 

Про прибирання прибудинкової території мені навіть не зручно згадувати, особливо в контексті кучугур за вікном.


А ще я довідався, що обслуговування та поточний ремонт буд систем (так написано В.М.) здійснює ТзОВ «Бортняк». Хотілося б телефончик. Відкрито й доступно, без зайвого юзання.

 

А ще ніяк не міг пригадати коли і як я заключав договір з ЄРЦ. Нарешті (оскільки склерозом не страждаю) вирішив, що ніякого договору зі згаданою організацією я не заключав, хоча на сайті ЄРЦ текст типового договору присутній.

 

І виникає наступне питання. Чому організація, з якою в мене немає ніякого договору приносить мені рахунок за свої послуги? Український комунальний сервіс в дії?

 

Володимир Мулик, газета “Анонс-Контракт”.


02.02.2012 Володимир Мулик 2151 21
Коментарі (21)

мешканець 2012.02.03, 14:34
Тепер, при обслуговуванні ЄРЦ, підїзди зовсім не прибираються. Нам також принесли квитанції і кинули на поштові скриньки зверху всі разом, невже важко було покласти всередину скриньки?
пану володимиру 2012.02.02, 10:42
А з ЖЕО у вас був прямий договір?
Руслан 2012.02.02, 11:01
А ТЗОВ "Бортняк" - то не свободівська фірма? Бо ж тепер незламні борці за волю України постворювали купу "рогів з копитами" певно для протистояння українофобам:)))))))))))))))))))))))
житель міста 2012.02.02, 11:49
яка різниця хто що постворював хай навіть повбивалися би за гроші мені треба щоб було тепло і прибрано. а то навіть наші люди, сміття винести не можуть своє з підверей. неговорячи про забиті каналізації памперсами як мені говорили ремонтники біля будинку. Якщо це нормально забивати мусорними кульками та памперсами та різного роду трусами то ніколи в нас не буде порядку.І хто би неприйшов до влади чи соловей чи марцінків чи анушкевичус все одно проблеми були є і будуть люди отямтеся не забивайте каналізаці всяким непотрібо
мешканець 2012.02.02, 12:38
А пан Мулик правий. Договір з ЖЕО у мене був і зберігається до тепер. Договору з ЄРЦ немає і ніхто навіть не дзвонив і не нагадував, що мені потрібно або переукласти договір чи заключити інший. До того ж, якщо у мене не анульовано договір з ЖЕО то він є дійсним дотепер, а відтак платити гроші за квартиру іншій компанії, з якою у мене немає ніяких юридичних відносин просто не законно. Ще одне - в ЖЕО у мене була переплата і не маленька. То якого біса я маю платити за квартиру ще якусь суму, чому ЄРЦ не може просто списувати мені кошти з рахунку ЖЕО, а не ставити мене в позу рекса і стягувати додаткову плату. Ще одне на сайті ЄРЦ написано, які органіазції виконують пенві роботи, але телефонів немає. Тобто і спитати немає з кого. І ще - з часу створення ЄРЦ я не бачив щоб хочаб хтось прибирав прибудинкову територію, обслуговував ангшлаги на будинках чи перевіряв будинкові системи. То скажіть, за що маю платити? за квадратні метри, які приватизовані і в яких я сам роблю ремонт, міняю стояки, проводку, чищу вентканали. за під"їзд, який самі прибираємо, миємо, лампочки вкручуємо.... ЄРЦ - це теж компанія типу "роги і копита". і не здивуюсь, коил прийде час і прокуратура скаже людям - ця система є незаконною і ви не мали права їй сплачувати кошти. Але гроші ніхто вже не поверне.
vlad 2012.02.02, 22:12
єрц ще гірше ніж Жео .я два тижні телефоную у єрц 750600 та 1580 щоб позбивали бурульки на вул.Чорновола 26.та безрезультатно!реніше телефонував у жек то наступног дня або бурульки позбивали або хочаб обгородили стрічкою!те саме вул.Львівська 7а каналізація вже 2 тижні топить підвал сморід страшнющий!Жек хоть щось робив а ці повний аут!люди куди ви платите гроші!!!!вони абсолютно нічого не роблять.!!
Труба 2012.02.03, 15:04
«технічне обслуговування конструктивних елементів» - це коли абвалиться дашок над входом, чи відвальться кавалок балкону, че не приведи Господи, щось страшніше - то ваші квитанції будуть доказом, що послуги надавались і ці надавачі може за щось й відповідять. Ну це так. Але якщо їм треба буде прибудинкова земля, то їх висновку вистарчить аби вас переселити в Конче_Заспу, а на цьому місці збудувати Межигіря. Десь ось так..
x 2012.02.03, 15:24
ЛЮДИ НЕ ПЛАТІТЬ ЄРЦ НІЧОГО-ЦЕ НЕ ЗАКОННО,пишіть скарги в прокуратуру
Вадим Войтик 2012.02.04, 16:28
Доброго дня всім. По суті питань. Перше. Скарга на бурульки була одна, 24 січня. Ми її негайно передали в департамент. Висотні та спеціальні роботи можуть виконувати лише спеціалізовані структури. Друге. Договір укладено в момент передачі будинків нам на баланс в порядку ст. 634 ЦКУ. Закон не вимагає укладання письмового договору, як не вимагає цього для Вас у момент купівлі-продажу продуктів в магазині чи проїзду в маршрутці. За укладанням саме письмової угоди Ви можете звернутись в будь-який з офісів ЄРЦ. Третє. Бортняк - не свободівська фірма. Достатньо поспілкуватись з її керівником для цього. )) Четверте. Переконаний, що прибирання сходових буде ефективнішим, якщо скарги на це будуть не в анонімних коментах, а через персональний кабінет на сайті домівка чи за тел. 750-600.
Руслан 2012.02.05, 05:44
Отже, ясний фуй: Єрц створили для того, щоби передавати скарги в департамент.
мешканець 2012.02.05, 10:10
укладання договорів з балансоутримувачем переждбачає житловий кодекс України, який можна почитати на сайті Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ України. Раджу всім пошукати цей сайт, ну в кого є інтернет, і побачите, як нас дурять. бо там чітко записано - має бути договір, в якому вказано ті послуги, які надаються і в квитанції теж має бути чітко розписано, за що плачу і яку суму. Якщо такого договору немає, а його немає у більшості громадян міста, і не потрібно посилатися на ст. 634 ЦКУ, оскільки в комунлці діє інший кодекс, який підкріплений нормативними документами, які зобов"язують укладати договори, то будь-яка оплата є юридично незаконною. Далі, якщо ЄРЦ взяло на себе утримування будинків то чому прибирати сходові мають лише пілся скраг мешканців, а не до їх поступлення. Як би не було, але ЖЕО прибирали сходові хоч раз у тиждень. Наразі ЄРЦ існує 4 місяць, жодна прибиральниця в під"Їзд не заходила. Мешканці чистять все самі, то якого біса потрібно платити за ту послугу, яку ЄРЦ не надає? ДЛя збагачення рахунку ЄРЦ? і ще, чому шановний Войтик не відповів, де гроші, які були на рахунках ЖЕО як оплата майбутніх періодів? Сумніваюсь що він не дочитався чи випадоково пропустив цей момент. Таких моментів по місту досить багато. Висновок - ЄРЦ вкрало людські гроші. Шановні мешканці - читайте житловий кодекс бо нас дурять і нагрівають. І якби міський голова прочитав ці документи то наврят чи би погодився на таку структуру як ЄРЦ. Але здається він все читав, і якщо дав згоду на обдурування людей, значить має звідти відкат.
я 2012.02.05, 10:21
знайшов я ст. 634 ЦКУ. Здається нас мають за дибілів. Стаття 634. Договір приєднання 1. Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору. 2. Договір приєднання може бути змінений або розірваний на вимогу сторони, яка приєдналася, якщо вона позбавляється прав, які звичайно мала, а також якщо договір виключає чи обмежує відповідальність другої сторони за порушення зобов'язання або містить інші умови, явно обтяжливі для сторони, яка приєдналася. Сторона, яка приєдналася, має довести, що вона, виходячи зі своїх інтересів, не прийняла б цих умов за наявності у неї можливості брати участь у визначенні умов договору. 3. Якщо вимога про зміну або розірвання договору пред'явлена стороною, яка приєдналася до нього у зв'язку зі здійсненням нею підприємницької діяльності, сторона, що надала договір для приєднання, може відмовити у задоволенні цих вимог, якщо доведе, що сторона, яка приєдналася, знала або могла знати, на яких умовах вона приєдналася до договору. Якщо з ЄРЦ ми укладали би договір то люди, хто підписував хоч якісь документи, що у вас написано - договір на надання послгу чи договір приєднання? Чи має право ЄРОЦ укладати договір приєднання чи це просто, зюридичної точки зору, якась патка. в будь-чкому разі, укладаючи навіть атких договір і кожного з нас мають запитати і взяти письмову відповідь, що ми згодні приєднатися до утримання будинку спільно з ЄРЦ. Автоматично чи умовно, без відома сторони приєднання цей договір укладатися не може. у нас таких договорів немає тому платити ми не маємо права, до того ж такий договір обмежує, а то і зовсім забирає у нас право на власні побажання, претенезії і.т. і може вважатися як обмеженням людських прав і свободж, які надаються Конституцією України. І ще, чому це в ЖКГ ЄРЦ використовує саме аткий договір, адже в кодексі чітко сказано, що має бути договір про надання послуг, а не договір приєднання. тобто ми як стадо баранів, яке ЄРЦ водить по лісі, поки не зажене до вовка в пастку.
я 2012.02.05, 10:31
а , до речі, цей доовір, зі списку договорів для бізнесу. А у нас, здається, комуналка місцевого рівня і мешканці не бізнесмени. і бізнесових угод ніхто не укладав.
antonio 2012.02.05, 10:42
1.Знаєте хто би що не робив всерівно буде недогода. 2.Ну прийшли хлопці змінили 350 чол.на 100 приблизно 3.Ну щось повино змінюватися в цьому міст. 4.Покрайні мірі хоч видно що є сайт є ским звязатися є де залишити заявку. І на останок: Ми є власнками будинку а не ЄРЦ воно ж там не живе, не сере кожний день,не засмічує каналізаційні труби памперсами і трусами. Кожен несе відповідальність що твориться в нього в будинку.
Ntalia 2012.02.05, 11:50
Позвонила я на цей номер 750-600. Хотіла дізнатися свій особовий рахунок, щоб зайти на особисту сторінку. "Мила" дівчина по хамські спитала мою адресу і також по хамські послала мене...в ЖЕО. Коли я попробувала її розпитати чого ж в ЖЕО, скільки розмов про ваше ЄРЦ, вона зовсім по хамські мені відповіла, щоб я не морочила їй голову... Структура нова, а секретарки з старих ЖЕО, чи не можете, шановні, собі ціни скласти? Звідки така пихатість? Ви ще не почали працювати, а вже змучилися від людей та їх звернень?
Петро П. 2012.02.06, 10:52
е ж не секрет, що 0.11 коп -додаткова плата за послуги єрц, а це 3 мільйони кожен місяць, куди діває ціі кошти єдиний центр в якому працює заледве 40 чоловік???? просто це структура з конкретною ціллю - поповнити передвиборчий фонд сича до жовтня 2012!!!
Думайте, що пишете!!! 2012.02.06, 12:09
Шановні, «надбавки на квартплату в розмірі 0.11 грн» – це чиясь умисно придумана маячня. Немає такої надбавки, як і немає «щомісяця понад 3000000 грн викачується з людей». Якщо не володієте правдивою інформацією – НЕ БРЕШІТЬ!!!
я 2012.02.06, 12:56
не обвинувачуйте людей, себто платників квартплати в брехні. Вони лише цитують слова Войтика, який особисто підтвердив, що плата за роботу ЄРЦ в розмірі 0, 11 коп. ісує і вона іде, аби платити працівникам ЄРЦ зарплату. І там працює не 40 осіб а 20. Хоча нічого паритися. Почитайте газету Галичина де є стаття про розслідування Антьимонопольного комітету. Найбільше зауважень до роботи ЄРЦ, а саме мова про укладення договорів між балансоутримувачем, яким є ЄРЦ та споживачем, якими є мешканці. Договір приєднання, яким апелює Войтик, є незаконним і порушує житловий кодекс України. Тому у кожного з нас немає ніяких юридичних відносин з ЄРЦ. І всі платіжки вони можуть запхати собі в одне місце. І нараховувати пеню чи щтрафи, за неоплату комнупосолулг вони не можуть. Будь-хто виграє суд з ЄРЦ бо вони діють незаконно. Думаю пілся Антимонопольного ЄРЦ займеться прокуратура. Люди - не ведіться і читайте закони. Правда на нашій стороні.
Мешканець! 2012.02.06, 22:23
зробіть порядок у підЇзді №1 буд198 вул.Вовчинецька! підходячи до будинку.ви побачите з лівої сторони велику тріщину.яка стоїть вже багато рокі,із кожним днем вона стає все більша!!!((( Заходячи в підїзд вас зустрінуть пари з підвалу,та аромат стічних труб!!!!!!!( Решта ви побачите самі,неможливо заходити в такий підїзд!!( Соромно за вас!!!( Чекаємо результату!!!!!!! Дякую за розуміння!!!!!!!!!!
Тарас 2012.02.17, 13:39
як у нас, в Україні, завжди: діло - праве, тільки люди -- ліві ;-))) створення ЄРЦу не продумане... тому і буксуватиме... договір приєднання - повна маячня! неоплата рахунків ЄРЦу не тягтиме жодних правових наслідків для мешканців... оскільки його укладення не передбачене законодавством про ЖКГ... ось
Наталія 2020.06.04, 08:57

Галицька 99. Ринви старі,   протікають жахливо. Треба їх міняти!!!!Позамокали  балкони, кинувся грибок.  Будинок новий, а грибок вже сильний@!!Зробіть щось!!! За що ми платимо такі великі гроші за обслуговування будинків!

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1699 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1126
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4886
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13952 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3284 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3116

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

776

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2241

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2257

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2810
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1224
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1030
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

818
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

423
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

407
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

750
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

705
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21683
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

699 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

522
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

976
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

861