Ті, що вбивають поглядом

 

Сорокарічна мешканка Братська Ірина Цатурова розповідає, що в дитинстві до тремтіння в колінах боялася свою бабусю Авдотью Іванівну - владну чорнооку козачку, яка жила в невеликому селі Ірса під Іркутськом.



Причиною дитячих страхів був дивний погляд Авдотьї Іванівни - холодний і гострий, що ніби пронизує наскрізь, читає найпотаємніші думки. Бабуся Ірини в той час вже 20 років була вдовою, і по селу ходили чутки, що причиною смерті її чоловіка був «нехороший» погляд старої козачки.

Сусідки Авдотьї Іванівни ховали від її небезпечних очей курчат та іншу живність, пам'ятали, як нібито кілька років тому, посварившись зі своєю знайомою, бабуся Ірини так позирнула качиний виводок, який на гуляв в її дворі, що до вечора велика частина пухнастих грудочок подохла...

Коли Ірині виповнилося 13 років, Авдотья Іванівна померла. З цього приводу всезнаючі односельці сказали, що це вона себе «задивилась», адже літня жінка частенько і довго сиділа перед старовинним дзеркалом, розчісуючи своє пишне волосся ...

Коня на скаку зупинить ...

Обравши з часом професію психолога, Ірина впритул зайнялася феноменом людського погляду і навіть зуміла зібрати багато цікавого матеріалу по даній темі. Зокрема, вона з'ясувала, що давня традиція зав'язувати перед стратою очі людям, засудженим до смерті, з'явилася саме через побоювання того, що смертник, перебуваючи в стані афекту, своїм повним ненависті поглядом завдасть шкоди катові.

Технікою фізичного впливу на людину за допомогою погляду досконало володіли тибетські монахи. Вони могли також пересувати предмети, не торкаючись до них, зупиняти на бігу людей або тварин і навіть викликати вогонь.

Небезпечний городянин

В дохристиянські часи в єгипетській Олександрії існувала особлива каста найманих вбивць, які тільки лише силою погляду могли позбавити людину життя.

У цьому зв'язку досить цікавими представляються хроніки 1880-х років сицилійського міста Мессіни, в яких згадується якийсь пан, що наводив страх на жителів цього містечка. Особливістю чоловіка було те, що він своїм поглядом вбивав співгромадян, які стали йому чимось неугодними. Як оповідає літопис, одного разу цей пан, зайшовши в магазин, задивився в дзеркало на своє відображення. А через кілька хвилин його убив апоплексичний удар.

Загадкові промені

Ще з античних часів філософи і мудреці вважали, що очі кожної людини випускають якісь невидимі промені. Римський історик Светоній на початку II століття нашої ери барвисто описував сонячне сяйво, яке виходило з очей імператорів Августа і Тіберія. У київського князя Володимира був помічений давньоруськими літописцями подібний ефект, що з'явився після його історичного хрещення. Особлива лучистість очей приписувалася багатьом православним святим, які силою погляду були здатні виганяти демонів і лікувати недуги...

На думку езотериків і послідовників вчення агні-йога (релігійно-філософське вчення, яке об'єднує західну окультно-теософську традицію і езотеризм Сходу), з моменту виникнення матеріального світу в кожній живій істоті зберігається частка первородного вогню.

В залежності від духовних прагнень людини вона здатна направляти його на високі і благородні вчинки або ж спалювати в полум'я низьких пристрастей і бажань. З цієї причини випромінювання очей деяких індивідуумів носить яскраво виражений негативний характер, що приводить до широко відомого в народі зурочення. Калігула і Іван Грозний, Павло I і Гітлер, Ленін і Сталін мали зачаровуючий, важкий погляд, від якого багатьом людям ставало не по собі.

Смерть скандального «старця»

Згідно зі свідченнями багатьох очевидців, важко було витримати погляд і Григорія Распутіна - скандально відомого «старця», фаворита сім'ї імператора Миколи II, - очі якого гіпнотизували, шокували в і збентежували.



За спогадами князя Фелікса Юсупова, коли в ніч з 29 на 30 грудня 1916 змовники, які брали участь у вбивстві Распутіна, вже тягли його бездиханне тіло до набережної річки Мийки, «святий старець» раптом відкрив очі, і слідом за цим спалах криваво-червоного світла на лічені миті засліпив його катів. Деяким з них стало погано. Схаменувшись першим, Фелікс Юсупов вистрілив в ожилого небіжчика з револьвера.

Енергоінформаційні парадокси

У 1923 році радянський вчений, дослідник в галузі біологічного радіозв'язку Бернард Кажинський висунув гіпотезу про те, що око людини не тільки бачить, але і здатне випускати в простір електромагнітні хвилі особливої ​​частоти.

Вже в середині XX століття американські фізіологи спробували довести, що якщо очі людини, фіксуючи елементарні частинки - фотони, здатні бачити навколишній світ, то, можливо, вони й самі можуть випромінювати ці частинки, які мудреці давнини називали просто «променями».

Відомий найпростіший прилад, що складається з тонкої металевої спіралі, підвішеної на шовковій нитці, над якою кріпиться магнітна стрілка. В ході експерименту людина кілька хвилин пильно дивиться в середину спіралі, а потім повільно повертає голову в сторону. Слідом за змінним кутом погляду ... починає повертатися і спіраль, що переконливо доводить наявність якогось випромінювання, що випускається органами зору людини.

Розширення зіниць

У 1989 році вчені одного з інститутів Сибірського відділення Академії наук СРСР провели незвичайний для вітчизняної науки того часу експеримент. Його метою було випробування паранормальних здібностей відомої в ті роки сибірської цілительки Ганни Семенівни Лохаткіної. Зокрема, Лохаткіній було запропоновано силою погляду впливати на промінь лазерної установки, що проходить через порожнистий циліндр. Через кілька хвилин після початку експерименту простір в циліндрі наповнився сірим серпанком, а незабаром лазерний промінь ... зник! У цю саму мить прилад, що стежив за станом очей цілительки, зафіксував ефект короткочасного розширення її зіниць до максимальної величини...

Таємні техніки

Після кількох років досліджень і вивчення документальних матеріалів психолог Ірина Цатурова прийшла до висновку, що саме зіниця надає людському погляду особливу, майже магічну силу. Навіть у слабкого або хворого індивідуума в моменти небезпеки або емоційної напруги зіниці розширюються, що свідчить про короткочасне вивільнення великої кількості резервної енергії.

Про те, що головним каналом передачі енергії служать зіниці очей, здавна було відомо магам і чаклунам, які досконало володіли прийомами гіпнозу і зурочення.

Погляд людини здатний не тільки справити певне враження на інших людей. Будучи одним з універсальних засобів спілкування, він може надати як благотворний вплив, так і завдати страшну, невиправну шкоду.

 

ТАЙНИ


06.01.2014 3599 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

617
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1628 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7124
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14978 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1879
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1148

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

831

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

927

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1709

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1517
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

70
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

500
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

743
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3006
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

724
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1801
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

830
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34971 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

320
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

477
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

799
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

713