Теплий аксесуар із довгою історією

Плед – річ, яка відома з далеких часів. Назва «plaide» у перекладі означає «ковдра». Здебільшого в побуті виріб у вигляді хустки великих розмірів із пухнастої, щільної тканини використовують як покривало.

Часто зустрічається ткане полотно, яке має більш універсальне призначення. Плед активно застосовується не тільки для зігрівання людини під час відпочинку, його також можна використовувати як покривало на диван, ліжко або велике крісло. Цей модний елемент може зробити атмосферу навкруги комфортнішою та затишнішою. Великий вибір моделей пропонує компанія Bedroom.

В інтернет-магазині є м'які пледи з натуральних, штучних волокон, а також тонші аналоги.

Що цікавого відомо про пледи

Важко знайти текстильний аксесуар з такою ж довгою історією використання в побуті. Перше його призначення – зігрівати власника. У давнину це був вовняний одяг у вигляді величезного палантина, що перев'язували поясом (ременем). Саме стародавні шотландці вигадали незамінну на той час накидку, яка зігрівала під час військових походів. Вона чудово вкривала воїнам спину в бою, а вночі служила вовняною ковдрою, що захищала від пронизливого вітру. Для гірських пастухів легке та міцне полотно також використовувалось як накидка. На пасовищі його стелили на землю для сну чи приймання їжі.

З появою штучних барвників забарвлення пледу стало набагато різноманітнішим. Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам пледи набули популярності у всіх куточках планети. Вони стали невіддільною частиною такого поняття, як домашній комфорт.

Як вибрати текстиль

Виробники пропонують різноманітну продукцію з яскравими візерунками та модними принтами, адже зазвичай текстильні речі вибирають за візуальною оцінкою. Однак не тільки зовнішній вигляд та м'яка на дотик поверхня мають значення. Розглянемо докладніше різновиди матеріалів основи, на які варто звертати увагу при купівлі виробу.

Умовно всі пледи можна розділити на натуральні (наповнювач природного походження), зі змішаних тканин (з додаванням синтетики), штучні на 100%. Залежно від складу, призначення речі та дизайну формується вартість готового виробу. Розглянемо докладніше кожен із різновидів.

1. Натуральні вироби.

Це легкі та теплі речі, що шиють із волокна тваринного чи рослинного походження, гарний та безпечний для здоров'я аксесуар. Він чудово зігріває та довго утримує тепло. Така продукція не провокує виникнення «парникового ефекту», характеризується гарною вентиляцією, швидко відводить вологу від тіла. Вовняні пледи – одні з найбільш довговічних в експлуатації. Як і бавовняні (бамбукові) вироби, чудово підходять дорослим та дітям. Вони прості та зручні в застосуванні та догляді.

2. Вироби зі змішаним складом.

Для них характерні переваги натуральних та синтетичних волокон. Наприклад, штучні нитки використовуються для підвищення міцності та довговічності. Така продукція добре підходить для людей із чутливою шкірою, оскільки є гіпоалергенною (при 20% синтетики).

3. Моделі зі 100% синтетичним складом.

Вироби відрізняються м'яким, приємним на дотик ворсом. Зазвичай вони мають більш яскраве забарвлення та принти. Полотно добре тримає форму. Нерідко пледи використовуються як покривала для меблів. Ними прикрашають інтер'єри спальні, дитячої, вітальні. Вироби з яскравими малюнками чудово підходять для малечі. Моделі зі 100% синтетичним складом незамінні на відпочинку, природі чи дачі. Завдяки приємним тактильним відчуттям та простому догляду в холодні місяці їх можна часто зустріти на літніх майданчиках закладів громадського харчування.

Як підібрати продукцію залежно від розміру

Пледи – вигідна покупка для сімейного побуту. Вони коштують значно дешевше, ніж ковдри, довго служать, будуть завжди гарною знахідкою в разі ночівлі гостей. Залежно від мети застосування не завадить заздалегідь визначитися з параметрами майбутньої покупки, адже розмір завжди має значення, може розширити перелік функцій виробу. У продажу є такі різновиди:

Один із можливих подарункових варіантів – плед «сімейний». Це альтернативне рішення – модель, яка складається з 2 полуторних виробів однакового забарвлення. Такий презент доповнить затишну атмосферу житла, стане гарною пам'яттю на довгі роки.

Партнерський матеріал


18.01.2022 1071
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

339
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13855 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

873
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6150
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1728

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

607
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

890
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13677
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

254
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

552
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

798 2