Теплий аксесуар із довгою історією

Плед – річ, яка відома з далеких часів. Назва «plaide» у перекладі означає «ковдра». Здебільшого в побуті виріб у вигляді хустки великих розмірів із пухнастої, щільної тканини використовують як покривало.

Часто зустрічається ткане полотно, яке має більш універсальне призначення. Плед активно застосовується не тільки для зігрівання людини під час відпочинку, його також можна використовувати як покривало на диван, ліжко або велике крісло. Цей модний елемент може зробити атмосферу навкруги комфортнішою та затишнішою. Великий вибір моделей пропонує компанія Bedroom.

В інтернет-магазині є м'які пледи з натуральних, штучних волокон, а також тонші аналоги.

Що цікавого відомо про пледи

Важко знайти текстильний аксесуар з такою ж довгою історією використання в побуті. Перше його призначення – зігрівати власника. У давнину це був вовняний одяг у вигляді величезного палантина, що перев'язували поясом (ременем). Саме стародавні шотландці вигадали незамінну на той час накидку, яка зігрівала під час військових походів. Вона чудово вкривала воїнам спину в бою, а вночі служила вовняною ковдрою, що захищала від пронизливого вітру. Для гірських пастухів легке та міцне полотно також використовувалось як накидка. На пасовищі його стелили на землю для сну чи приймання їжі.

З появою штучних барвників забарвлення пледу стало набагато різноманітнішим. Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам пледи набули популярності у всіх куточках планети. Вони стали невіддільною частиною такого поняття, як домашній комфорт.

Як вибрати текстиль

Виробники пропонують різноманітну продукцію з яскравими візерунками та модними принтами, адже зазвичай текстильні речі вибирають за візуальною оцінкою. Однак не тільки зовнішній вигляд та м'яка на дотик поверхня мають значення. Розглянемо докладніше різновиди матеріалів основи, на які варто звертати увагу при купівлі виробу.

Умовно всі пледи можна розділити на натуральні (наповнювач природного походження), зі змішаних тканин (з додаванням синтетики), штучні на 100%. Залежно від складу, призначення речі та дизайну формується вартість готового виробу. Розглянемо докладніше кожен із різновидів.

1. Натуральні вироби.

Це легкі та теплі речі, що шиють із волокна тваринного чи рослинного походження, гарний та безпечний для здоров'я аксесуар. Він чудово зігріває та довго утримує тепло. Така продукція не провокує виникнення «парникового ефекту», характеризується гарною вентиляцією, швидко відводить вологу від тіла. Вовняні пледи – одні з найбільш довговічних в експлуатації. Як і бавовняні (бамбукові) вироби, чудово підходять дорослим та дітям. Вони прості та зручні в застосуванні та догляді.

2. Вироби зі змішаним складом.

Для них характерні переваги натуральних та синтетичних волокон. Наприклад, штучні нитки використовуються для підвищення міцності та довговічності. Така продукція добре підходить для людей із чутливою шкірою, оскільки є гіпоалергенною (при 20% синтетики).

3. Моделі зі 100% синтетичним складом.

Вироби відрізняються м'яким, приємним на дотик ворсом. Зазвичай вони мають більш яскраве забарвлення та принти. Полотно добре тримає форму. Нерідко пледи використовуються як покривала для меблів. Ними прикрашають інтер'єри спальні, дитячої, вітальні. Вироби з яскравими малюнками чудово підходять для малечі. Моделі зі 100% синтетичним складом незамінні на відпочинку, природі чи дачі. Завдяки приємним тактильним відчуттям та простому догляду в холодні місяці їх можна часто зустріти на літніх майданчиках закладів громадського харчування.

Як підібрати продукцію залежно від розміру

Пледи – вигідна покупка для сімейного побуту. Вони коштують значно дешевше, ніж ковдри, довго служать, будуть завжди гарною знахідкою в разі ночівлі гостей. Залежно від мети застосування не завадить заздалегідь визначитися з параметрами майбутньої покупки, адже розмір завжди має значення, може розширити перелік функцій виробу. У продажу є такі різновиди:

Один із можливих подарункових варіантів – плед «сімейний». Це альтернативне рішення – модель, яка складається з 2 полуторних виробів однакового забарвлення. Такий презент доповнить затишну атмосферу житла, стане гарною пам'яттю на довгі роки.

Партнерський матеріал


18.01.2022 1098
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

252
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1686
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3135
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1131
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1154
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1188 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1099

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

921

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

408
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

315
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2482
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1233
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1303
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15172
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7472
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

320
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

552
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

444
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

374
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

467