ТЕКСТ звернення з приводу обмеження культурних та національних прав українців у Російській Федерації

Вчорашня сесія Івано-Франківської обласної ради прийняла звернення Президенту України Віктору Януковичу, Кабінету міністрів України, Верховній Раді та посольству Російської Федерації в Україні.

 

Звернення

з приводу обмеження культурних та національних прав українців у Російській Федерації

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані тими проявами антиукраїнської  внутрішньої політики, які останнім часом демонструє керівництво Російської Федерації, та відсутністю належної реакції на них вищого керівництва Української держави.

 

Ліквідація  Федеральної національно-культурної автономії українців у Росії  та закриття єдиної на всій території цієї держави Бібліотеки української літератури у Москві є красномовним свідченням того, як у Російській Федерації свідомо й організовано здійснюється обмеження культурних і національних прав українців. Зважаючи на це, будь-які заяви вищого російського керівництва про нібито дружню до України політику, стратегічне партнерство та “братні” взаємини з українським народом слід сприймати як фальшиві декларації, які слугують всього лиш прикриттям для його імперської політики.

 

Викликає  подив, що вище державне керівництво України не вживає адекватних заходів на такі недружні кроки сусідньої держави й належно не захищає права та інтереси етнічних українців, які проживають на території Російської Федерації. Звернення українського МЗС до властей Росії видаються кволими й безсилими на тлі того, як в Україні безборонно функціонують численні російські політичні та громадські організації на зразок Російського культурного центру у Києві, що займаються відвертою антидержавною діяльністю й брутально порушують Конституцію та законодавство України.

 

Натомість поєднання мовчанки вищого українського керівництва на такі факти ущемлення  прав українців у Російській Федерації  із нагнітанням українофобії та україноненависництва у внутрішній українській політиці й з масовим тиражуванням в українському інформаційному просторі брехні про нібито “ущемлення прав російськомовних” в Україні дає українському суспільству підстави стверджувати про несамостійність української влади і її прокремлівський характер.

 

Вважаємо  таку ситуацію небезпечною для подальшого розвитку Української держави й, відображаючи волю мешканців Прикарпаття, заявляємо, що ніколи не згодимося із постколоніальною залежністю вищої української влади і з її негативним ставленням до справи захисту цінностей та інтересів Української нації.

 

Вимагаємо від Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України вжити  рішучих заходів щодо захисту  прав і свобод українців, які проживають в Російській Федерації, забезпечити  дотримання міжнародних договорів  та угод, якими ці права та свободи гарантуються, та припинити функціонування російських центрів, які займаються антиукраїнською діяльністю на території нашої держави та відверто порушують Конституцію і закони України.

 

Звертаємося до Посольства Російської Федерації  в Україні із застереженням, що, продовжуючи практику ущемлення прав українців на своїй території, російське державне керівництво негуманно ставиться й до російської етнічної меншини в Україні, оскільки робить її заручником такої політики й наражає на симетричну реакцію з боку українського суспільства.

 


15


05.01.2011 2368 0
Коментарі (0)

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

622
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

501
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1062
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1137
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9361 17
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2698

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

599

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

943

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1047

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

713
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

607
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

417
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

599
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20134
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38207
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

582
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

712
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

408
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

251
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

536
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

446
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1147