"СВОБОДА" ніколи не пукала в муку!..." або Міськрада проти «примх Кремля»

 

Депутати Івано-Франківської міської ради у вівторок, 15 листопада, зібралися на позачергову сесію, щоб висловити протест проти можливого вступу України до Митного союзу. 45-ма голосами політичну заяву схвалили, втім, в ефективності таких жестів обранці й самі сумніваються.

 

Сесія припала на день народження міського голови обласного центру Віктора Анушкевичуса. Очевидно, святкування уродин мер повважав приємнішим і мудрішим проведенням часу, ніж героїчну боротьбу з «рукою Кремля» в сесійній залі. І, схоже, він мав рацію.

 

Звернення до Президента України, прем'єр-міністра, голови Верховної Ради та голів парламентських фракцій, в якому франківські депутати висловлюють "занепокоєння активізацією переговорів про вступ України у так званий Митний союз", зачитав секретар міської ради Руслан Марцінків. У заяві обранці закликають владу припинити "потурати примхам Кремля та діяти на догоду путінсько-медвєдєвського плану створення нової Московської імперії". Депутати також висловили готовність "всіма способами підтримувати та сприяти пришвидшенню євроінтеграційного курсу України". Разом з тим, сесія звернулася до міських та обласних рад України, де переважають національно свідомі сили, із закликом спільно висловити обурення щодо можливого вступу України у Митний союз під стінами Верховної Ради.

 

 

Попри патріотичний пафос заяви, без образ у раді не обійшлось. Незадоволений зверненням виявився лідер фракції "УДАР-Громадський форум" Юрій Соловей. Саме він раніше першим запропонував провести спільну сесію місцевих рад під парламентом, і от тепер вийшло, що «свободівська» більшість зазіхнула на його славу. "Там не стояло питання Митного союзу, ми ставили питання політичних репресій, ми ставили питання Податкового кодексу, скасування пільг чорнобильцям і про пенсійні реформи", - нагадував Соловей свою пропозицію. «Свобода» ж наполягала, що саме Митний союз - головна загроза для України. Суперечка затягнулася на півгодини.

 

Врешті в дискусію між "Свободою" та фракцією Солов'я втрутився депутат від Партії регіонів Богдан Федьків. "Законодавчо закріплений в Україні курс на євроінтеграцію. І будь-які розмови про Митний союз і тим більше вступ туди - це грубе порушення закону. Поки чинний цей закон, ніхто нікуди не збирається вступати, - намагався заспокоїти депутатів регіонал. - Тому розмови про Митний союз - це політичний піар, так само як і ідея поїхати в Київ, провести засідання нашої ради".

 

Врешті депутати зійшлися на тому, що під Верховною Радою, крім загрози Митного союзу, вони обговорять політично-економічну ситуацію в країні. Правда, конкретну дату виїзду до Києва не визначили. Мовляв, це залежить від депутатів інших обласних центрів.

 

 

До теми:

 

Градус політичної дискусії різко понизив франківський політик і редактор інтернет-телебачення «Народне око» Руслан Коцаба. Не встигли депутати отямитися від важливості моменту, як він ошелешив їх провокативним питанням: «Чи не вважаєте ви подібні політичні заяви, які приймає міськрада, пуканням в муку?»

 

Відповіді обранців, як-то кажуть, залишимо без коментарів.

 

Ярослав Бачкур, "Батьківщина":

- Акції непокори потрібні. Але їх виконання десь на тому рівні, що ви сказали...

 

Юрій Соловей, "Громадський форум":

- Як на мене, ці звернення лягають на стінку якогось чиновника в Адміністрації Президента для того, щоб закрити чергову діру на цій стіні. Жодного ефекту після прийнятих звернень різними місцевими радами України ми не бачимо. Тому і була ініціатива провести засідання депутатів місцевих рад, щоб публічно заявити про цю позицію. Щоб чергові наші звернення не лежали під пилюкою в Адміністрації Президента, а щоб влада зрозуміла і дослухалась до пропозицій депутатів місцевих рад.

 

Богдан Федьків, Партія регіонів:

- Це можна назвати по-різному, але я вважаю, що громадяни можуть вільно висловлювати свою точку зору, в тому числі і колегіально на засіданні сесії. Я не бачу в цьому нічого поганого. Я не голосував за це рішення, бо вважаю, що це політичний піар і це звернення не має ніякої юридичної сили. Завдання депутатів міської ради - займатися тими проблемами, заради вирішення яких їх обирала громада.

 

Роман Харук, ВО "Свобода":

- Я думаю, що "Свобода" ніколи не пукала в муку. "Свобода", коли збирається, то дуже чітко висловлює свою позицію. І саме «Свобода» як одна з засновників спротиву проти Януковича, дуже активно бере участь у всіх акціях.

 

Василь Бойчук, "Батьківщина":

- Я вважаю, що заяви потрібно приймати. Сьогодні вийшло як піар: одна політична сила хоче перехопити ініціативу в іншої, а фактично втрачається сенс того, заради чого збиралися і говорили. І тепер, коли немає конкретної дати, скоріш за все, нічого з того не вийде. А можливо, і не хотіли їхати. В принципі, заяви потрібні, але робити заяву на заяву, щоб змінити іншу заяву, я вважаю некоректним.

 

Марія ГАВРИЛЮК,

Галицький кореспондент


20.11.2011 Марія ГАВРИЛЮК 1281 4
Коментарі (4)

Руслан Коцаба 2011.11.20, 12:32
дякую за цитування! Хто бажає глянути на відео цього делікатного і цнотливого опитування, то вам сюди: http://oko.if.ua/2011/11/17/42385/
Фронтмен 2011.11.20, 18:36
А "Фронт Змін" ВЗАГАЛІ НЕ ПУКАЄ!!!!
ще про каку 2011.11.21, 15:08
Пан Коцаба відомий своєю делікатністю і цнотливістю у дискусії. Як і змістовністю та успішністю в політичній діяльності. Справжній приклад мужнього "непукання в борошно". Десь так, приблизно, і з паном Солов'єм.
справді? 2011.11.23, 11:45
Ну а ці шоу пана Коцаби на стометрівці це що??? такеж "пукання", але якщо люди, а тим більше політики не будуть опиратися, то зверху вирішать, що "писанкове прикарпаття" вже настало і можна ще вільніше мочити свій народ. А так може хоч задумаються, курва ці франківчани вперті, ми вже рік мочимо, а вони далі своє...робіть висновки, бути безмовними баранми з дешевою ковбасою в писку і заявами про "покращення" чи можливо голодними, але до гідного життя. Я взагалі не розумію де були критикани попередніх скликань місцевих рад, коли ті гребли під себе все що можна, котрі продали усі клаптики землі у місті і пробачте ніхєра не робили.
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

530
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

4898
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1291
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5478
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1485
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1834

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

796

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1106

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1105

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1372
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

191
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

475
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

814
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

204
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

521
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

951
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1690
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

138
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

183
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

389
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

578
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

825