"СВОБОДА" ніколи не пукала в муку!..." або Міськрада проти «примх Кремля»

 

Депутати Івано-Франківської міської ради у вівторок, 15 листопада, зібралися на позачергову сесію, щоб висловити протест проти можливого вступу України до Митного союзу. 45-ма голосами політичну заяву схвалили, втім, в ефективності таких жестів обранці й самі сумніваються.

 

Сесія припала на день народження міського голови обласного центру Віктора Анушкевичуса. Очевидно, святкування уродин мер повважав приємнішим і мудрішим проведенням часу, ніж героїчну боротьбу з «рукою Кремля» в сесійній залі. І, схоже, він мав рацію.

 

Звернення до Президента України, прем'єр-міністра, голови Верховної Ради та голів парламентських фракцій, в якому франківські депутати висловлюють "занепокоєння активізацією переговорів про вступ України у так званий Митний союз", зачитав секретар міської ради Руслан Марцінків. У заяві обранці закликають владу припинити "потурати примхам Кремля та діяти на догоду путінсько-медвєдєвського плану створення нової Московської імперії". Депутати також висловили готовність "всіма способами підтримувати та сприяти пришвидшенню євроінтеграційного курсу України". Разом з тим, сесія звернулася до міських та обласних рад України, де переважають національно свідомі сили, із закликом спільно висловити обурення щодо можливого вступу України у Митний союз під стінами Верховної Ради.

 

 

Попри патріотичний пафос заяви, без образ у раді не обійшлось. Незадоволений зверненням виявився лідер фракції "УДАР-Громадський форум" Юрій Соловей. Саме він раніше першим запропонував провести спільну сесію місцевих рад під парламентом, і от тепер вийшло, що «свободівська» більшість зазіхнула на його славу. "Там не стояло питання Митного союзу, ми ставили питання політичних репресій, ми ставили питання Податкового кодексу, скасування пільг чорнобильцям і про пенсійні реформи", - нагадував Соловей свою пропозицію. «Свобода» ж наполягала, що саме Митний союз - головна загроза для України. Суперечка затягнулася на півгодини.

 

Врешті в дискусію між "Свободою" та фракцією Солов'я втрутився депутат від Партії регіонів Богдан Федьків. "Законодавчо закріплений в Україні курс на євроінтеграцію. І будь-які розмови про Митний союз і тим більше вступ туди - це грубе порушення закону. Поки чинний цей закон, ніхто нікуди не збирається вступати, - намагався заспокоїти депутатів регіонал. - Тому розмови про Митний союз - це політичний піар, так само як і ідея поїхати в Київ, провести засідання нашої ради".

 

Врешті депутати зійшлися на тому, що під Верховною Радою, крім загрози Митного союзу, вони обговорять політично-економічну ситуацію в країні. Правда, конкретну дату виїзду до Києва не визначили. Мовляв, це залежить від депутатів інших обласних центрів.

 

 

До теми:

 

Градус політичної дискусії різко понизив франківський політик і редактор інтернет-телебачення «Народне око» Руслан Коцаба. Не встигли депутати отямитися від важливості моменту, як він ошелешив їх провокативним питанням: «Чи не вважаєте ви подібні політичні заяви, які приймає міськрада, пуканням в муку?»

 

Відповіді обранців, як-то кажуть, залишимо без коментарів.

 

Ярослав Бачкур, "Батьківщина":

- Акції непокори потрібні. Але їх виконання десь на тому рівні, що ви сказали...

 

Юрій Соловей, "Громадський форум":

- Як на мене, ці звернення лягають на стінку якогось чиновника в Адміністрації Президента для того, щоб закрити чергову діру на цій стіні. Жодного ефекту після прийнятих звернень різними місцевими радами України ми не бачимо. Тому і була ініціатива провести засідання депутатів місцевих рад, щоб публічно заявити про цю позицію. Щоб чергові наші звернення не лежали під пилюкою в Адміністрації Президента, а щоб влада зрозуміла і дослухалась до пропозицій депутатів місцевих рад.

 

Богдан Федьків, Партія регіонів:

- Це можна назвати по-різному, але я вважаю, що громадяни можуть вільно висловлювати свою точку зору, в тому числі і колегіально на засіданні сесії. Я не бачу в цьому нічого поганого. Я не голосував за це рішення, бо вважаю, що це політичний піар і це звернення не має ніякої юридичної сили. Завдання депутатів міської ради - займатися тими проблемами, заради вирішення яких їх обирала громада.

 

Роман Харук, ВО "Свобода":

- Я думаю, що "Свобода" ніколи не пукала в муку. "Свобода", коли збирається, то дуже чітко висловлює свою позицію. І саме «Свобода» як одна з засновників спротиву проти Януковича, дуже активно бере участь у всіх акціях.

 

Василь Бойчук, "Батьківщина":

- Я вважаю, що заяви потрібно приймати. Сьогодні вийшло як піар: одна політична сила хоче перехопити ініціативу в іншої, а фактично втрачається сенс того, заради чого збиралися і говорили. І тепер, коли немає конкретної дати, скоріш за все, нічого з того не вийде. А можливо, і не хотіли їхати. В принципі, заяви потрібні, але робити заяву на заяву, щоб змінити іншу заяву, я вважаю некоректним.

 

Марія ГАВРИЛЮК,

Галицький кореспондент


20.11.2011 Марія ГАВРИЛЮК 1555 4
Коментарі (4)

Руслан Коцаба 2011.11.20, 12:32
дякую за цитування! Хто бажає глянути на відео цього делікатного і цнотливого опитування, то вам сюди: http://oko.if.ua/2011/11/17/42385/
Фронтмен 2011.11.20, 18:36
А "Фронт Змін" ВЗАГАЛІ НЕ ПУКАЄ!!!!
ще про каку 2011.11.21, 15:08
Пан Коцаба відомий своєю делікатністю і цнотливістю у дискусії. Як і змістовністю та успішністю в політичній діяльності. Справжній приклад мужнього "непукання в борошно". Десь так, приблизно, і з паном Солов'єм.
справді? 2011.11.23, 11:45
Ну а ці шоу пана Коцаби на стометрівці це що??? такеж "пукання", але якщо люди, а тим більше політики не будуть опиратися, то зверху вирішать, що "писанкове прикарпаття" вже настало і можна ще вільніше мочити свій народ. А так може хоч задумаються, курва ці франківчани вперті, ми вже рік мочимо, а вони далі своє...робіть висновки, бути безмовними баранми з дешевою ковбасою в писку і заявами про "покращення" чи можливо голодними, але до гідного життя. Я взагалі не розумію де були критикани попередніх скликань місцевих рад, коли ті гребли під себе все що можна, котрі продали усі клаптики землі у місті і пробачте ніхєра не робили.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4506
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1580 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3713 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2911
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7588 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19838 29

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

580

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1604

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2120

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1975
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14199
09.07.2024

Прикарпаття лідирує в Україні з урожайності озимого ячменю з показником 67,5 ц/га.  

336
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

2146
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

993 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5858
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4510 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

1143 3
15.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23162 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

241
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

640 1
09.07.2024

У селі Черніїв, що на Прикарпатті, демонтували пам'ятник радянському солдату.  

1209
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

1447 5