Різдвяні традиції глибоко вкорінені в українській культурі.
Які найпоширеніші помилки у сприйнятті чи святкуванні Різдва сьогодні, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
Монах зазначає, сьогодні Різдво здебільшого перетворилося лише в добре свято, сповнене казкової магії, чудових подарунків, домашніх застіль.
"Утім, важливо зустрічати різдвяні свята з чистим серцем, щоб у ньому міг народитися Ісус. Як висловився раніше німецький мислитель і поет-містик Анґелус Сілезіус:
«Навіть якби Христос тисячу разів народився у Вифлеємі, ніщо тобі не допоможе, якщо Він не народиться в тобі».
Різдво без Христа сумне та пусте, бо без прослави Його таємничого народження все під сонцем втрачає свій сенс. Це день народження Ісуса, про що багато хто забув, особливо християни в рамках практичного атеїзму.
Якби це виглядало, коли б нас запросив хтось на день народження, а ми прийшли і про нього навіть не згадали?
Дуже дивно чи парадоксально. Читав, що раніше в одній зі шкіл Англії у класі серед дітей провели опитування, що таке, мовляв, Різдво. Більшість учнів відповіли, що це день народження міфічного Санти Клауса.
Я вже бачив раніше, на жаль, у Канаді, як часто люди святкують Різдво без Христа, називаючи різдвяний час банально «зимовими канікулами». Це якось не по-християнськи: справжнє Різдво — це не Санта, олені й подарунки.
Збережімо Ісуса в Різдві, щоб у майбутньому не було соромно, як зустрінемося з Ним тет-а-тет", — наголошує священник.
Більше про значення Різдва читайте у матеріалі: "Різдво — день народження Ісуса, про що багато хто забув": священник з Івано-Франківщини про традиції свята.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Сьомий в історії УГКЦ. Єпископ з Тернопільщини став кардиналом Ватикану (ФОТО)