Священника, який балотується до Івано-Франківської обласної ради, може покарати керівництво

Коломийська єпархія УГКЦ обіцяє покарати капелана Миколу Мединського, якщо той не  відмовиться балотуватися до Івано-Франківської обласної ради.

Відповідне попередження єпархія надіслала отцю та оприлюднила на своєму сайті, пише Фіртка з посиланням на ОПОРу.

У канонічному попередженні зазначається, що священник Коломийської єпархії Микола Мединський порушив інструкцію про поведінку священнослужителів під час виборчих кампаній та інструкцію поведінки священника в соціальній мережі, коли повідомив на своїй сторінці у Facebook, що балотується до Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє».

За словами єпархіяльного Єпископа Василя Івасюка поведінка Мединського порушує норму канону 143 Канонів партикулярного права УГКЦ. Відтак, Єпископ закликає Миколу Мединського «ще раз переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та відкликати свою кандидатуру зі списку кандидатів до Івано-Франківської обласної ради».

«І застерігаю, що якщо Ви і надалі чинитимете протиправну поведінку, буду зобов’язаний покарати Вас карою суспенди (йому забороняється виконувати усі священнодіяння – авт.) та повідомити про це главу УГКЦ та Конгрегацію для Східних Церков», - йдеться у листі Василя Івасюка до Миколи Мединського.

Громадянській мережі ОПОРА капелан Микола Мединський розповів, що є розпорядження, яке забороняє священникам греко-католицької церкви брати участь у виборах. Втім, сам Мединський ще не знає чи зніме свою кандидатуру, хоч і пообіцяв дослухатись до побажань єпархії.

«Я взяв відпустку на час проведення виборів і думав, що цього достатньо, аби висловити свою громадянську позицію, - каже Микола Мединський. – Дії Коломийської єпархії є законними і я звісно дослухаюся до рекомендацій, бо мій шлях до священства, то є довгий шлях. Але я вважаю, що якби 1990-х років наші греко-католицькі священники мали офіційну можливість впливати на творення конституції, на законотворчий процес, то сьогодні ми б мали зовсім іншу державу. І допоки в політику не прийдуть люди з чистими помислами, доти політика буде брудною. Церква відсторонилася від державотворчого процесу і мені прикро, що ця заборона діє для наших греко-католицьких священників. І мене глибоко засмучує, що таке право мають московські священники. Адже допоки ми не будемо ревно і на всіх рівнях будувати українську державу та українську політику на національних засадах, то її будуватимуть ті в кого фундаментальні цінності – це цінності «руского мира». Мене на даний момент поставили перед фактом і я звісно дослухаюся до побажань єпархії, але як це зробити технічно, законодавчо правильно, я ще не знаю».

ОПОРА зазначає, що Виборчий кодекс  не забороняє священникам брати участь у політичному житті. Втім, стаття  5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» каже, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки. Також релігійним організаціям забороняється висувати кандидатів до органів державної влади, вести агітацію та фінансувати виборчі кампанії кандидатів.

Відповідно до частини 1 статті 231 Виборчого кодексу, територіальні виборчі комісії приймали рішення про скасування реєстрації кандидата в депутати до 6 жовтня включно.

Нагадаємо, на Прикарпатті кандидати піаряться за бюджетні гроші.


Читайте також:

Вибори 2020: у Франківську кандидат від «Свободи» вручав по тисячі гривень учасникам «Веселого забігу»

Стало відомо, які партії матимуть найбільше представників у виборчих комісіях Прикарпаття

Стало відомо, скільки франківців вже змінили місце голосування

Калуська районна ТВК змінила межі виборчих округів


17.10.2020 2862 3
Коментарі (3)

Віктор! 2020.10.17, 19:34

Ще один законотворець.Прислужник Шевченківський.От так церква і розгубить залишки авторитету

Ярослав 2020.10.17, 19:42

От людина йде в депутати, а відмазка взяв відпустку і думав що достатньо. А почитати закон то важко. Тим паче закони самої церкви. Він же там служить!!! А так тож читати не вміють. Ось так тепер у нас всюди. Сумно. 

Ярослав 2020.10.18, 10:30

А чого не можна? нехай іде, буде злих духів на сесії виганяти з депутатів.

23.10.2020

Нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені, можуть завести у політичне життя Івано-Франківської області й нові обличчя.  

2051
22.10.2020
Марія Лутчин

Про ситуацію в Івано-Франківській ЦМКЛ, карантин, резерви, вакцину та як жити далі з коронавірусом у розмові із заступником головного лікаря.

4928
20.10.2020

Рівень смертності й травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття.  

1219
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

2235
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

1655
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

19257 2

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

1112

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6966

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4783 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

11491
22.10.2020

Міністерством охорони здоров’я розроблено проєкт постанови КМУ «Про затвердження Норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». 

695
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

1244
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1825
28.10.2020

Різдвяні літургії Папи Франциска у Ватикані цьогоріч будуть проходити без участі людей у зв'язку з пандемією коронавірусу. Їх транслюватимуть онлайн. Як повідомляє Catholic News Agancy, про такі зміни йдеться у листі, який Державний секретаріат

89
24.10.2020

Кіпрська церква визнала Православну церкву України.  

669
22.10.2020

У суботу, 17 жовтня, у костелі Христа Царя Всесвіту, що в Івано-Франківську, по вулиці Вовчинецька, відбулася чергова подія, в рамках відзначення 42-річниці обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ та 100-річчя Його народження.  

437
21.10.2020

Це сталося у вівторок, 20 жовтня, коли він та інші релігійні лідери відвідали молебень за мир у всьому світі.

620
24.10.2020

У неділю, 25 жовтня, у приміщенні монастиря Царя Христа, отців Василіян, що на вулиці Незалежності, 181, відбудеться відкриття музею Владики Софрона Дмитерка.  

598
26.10.2020

Колишній депутат Верховної Ради Віктор Лозінський, якого засуджували до 15 років ув'язнення за вбивство, переміг у голосуванні на голову ОТГ поруч з місцем убивства.

321
23.10.2020

Уряд Північної Кореї попередив своїх громадян залишатися в приміщенні через побоювання, що "жовтий пил", що дме з Китаю, може принести з собою коронавірус.  

619
19.10.2020

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.  

1976 1
19.10.2020

У місцевих виборах 25 жовтня не братимуть участь 11 чинних депутатів Івано-Франківської міської ради – вони не фігурують у жодному з партійних списків. Крім того, 7 чинних депутатів ради змінили свою партійну приналежність.  

1353