Суєта навколо губернаторського крісла або Івано-Франківщина без Вишиванюка

 

 

«Вирішили ведмеді скинути лева з трону.

Прийшли вони до мудрої сови за порадою.

А та каже: кидайте ту справу, нічого, звірі,

у вас не вийде. Ведмеді в обломі, питають:

чому ж так? Ми ж також такі сильні…  

А сова їм пояснює (дуже делікатно):

бачите, волохаті, хоч ви і з Карпат, і такі «сильні»,

але не царська це справа – лапу смоктати…»

(Старий анекдот)

 

 

 

Тиждень тому на деяких місцевих інтрнет-сайтах з’явилась інформація. Буцімто справа вирішена – Вишиванюк йде у відставку. А в четвер (вже минулий) навіть представлять нового голову ОДА.

 

Називалися три ймовірні кандидатури на крісло голови ІФ ОДА: нардепи-регіонали Василь Чуднов та Ігор Зварич, а також шоу-мен…, перепрошуємо, шоу-мер Калуша Ігор Насалик.

 

Михайло Вишиванюк відреагував на це звично і передбачувано. В ефірі на телебаченні «Галичина» сказав, що автори пліток знімають його з посади ледь не кожного дня всі десять років, які він є на посаді голови ОДА, проте він планує працювати з Президентом Віктором Януковичем до 2020 року. Це таке собі дежа-вю. Кілька місяців тому у часописі «Фокус» також з’являлася інформація про відставку Вишиванюка, зауважимо, в той час, коли він був тоді за кордоном – в Скандинавії (злі язики навіть казали, що то він поїхав оглядати «нове робоче місце» – посла в Норвегії), але відреагував оперативно. Тоді він також заявив, що його політична тайм-карта на роботу з Віктором Януковичем запрограмована, як мінімум, на 2020.

 

Оракули того поля, де змагаються за владу, переконують нас: якщо відбувається викид подібної інформації, що стався минулого тижня, значить це комусь потрібно. В Адміністрації Президента та на інших «владних майданчиках», де тусує оточення першої особи держави, завжди знайдеться немало людей та лобістських груп, зацікавлених у тому, щоби регіонами керували їхні ставленики (представники дружніх вертикально інтегрованих бізнес-структур, або просто залежні в той чи інший спосіб персони).  Про інтереси держави в цих «конструкціях» не йдеться.

 

Івано-Франківська область традиційно вважається небагатою, голова ІФ ОДА практично не володіє тими специфічними ресурсами (на язиці вперто крутиться слово «відкатними»), які б давали йому можливість забезпечувати «прихильність» великих босів з берегів Дніпра і Кальміусу, що завідують кадрами (або мають вплив на регіональну кадрову політику) в київських кабінетах.

 

Але ж, скажуть люди, попри викладені вище обставини, Вишиванюк обіймає посаду шефа облдержадміністрації. Так, відповімо ми, завдяки тому, що має на всі можливі й неможливі розклади української політично-ресурсної колоди одного (проте універсального!) джокера: особисту довіру Президента. Який знає, що дуже й дуже неоднозначна ситуація на Прикарпатті досі тримається у відносній рівновазі лише завдяки тому, що на центровій позиції місцевої владної гри знаходиться «важка фігура» - Михайло Вишиванюк. Іншої фігури «для Галичини» з подібною вагою у президентському кадровому пулі немає. В тому пулі багато «пішаків-тушок», кілька підтоптаних «коней», але альтернативної «тури» не спостерігається. Об цю очевидність розбилися «наполеонівські» плани вже кількох шуфричів та інших політично мандрівних «дітей лейтенанта Шмідта».

 

Чи причетні до «специфічних ресурсів» названі вище «кандидати у татусі»?

 

 

Насалик

 

Ми вже згадували, що Ігор Насалик, в силу промислової ваги Калуша та власного високого рейтингу на землі карпатських хіміків, має відношення до проектів, зав’язаних на «поточно-фінансові» інтереси великих столичних босів. Але Насаликові фатально заважає репутація «політичного клоуна». Коли він перед журналістами учергове оголошує свій похід у велику політику, негайно десь поряд з приміщенням прес-конференції виникає привид незабутнього київського «співака-космонавта». Який мурмоче щось на штиб: «Мальбрук в похід зібрався…»

 

 

Тим не менше, Насалик вірить у свою «щасливу зорю». Кажуть, що коли знов активізувалися чутки про його «губернаторські» перспективи, Насалик влаштував для довірених осіб святкування у ресторані з дорогими стравами і – навіть! – стриптизом. І мав довгу розмову з "наступником" на посаді мера Калуша…

Але клоунада, що працює в Калуші не працюватиме в області. Факт. І цього не можуть не усвідомлювати в стольному граді Києві…

 

 

Чуднов

 

Василь Чуднов у тому плані виглядає дещо поважніше. Дехто вважає його «смотрящім» від регіоналів над такою грошовитою структурою як «Прикарпаттрансгаз». Адміністративний ресурс Чуднова дозволяє йому сяк-так лобіювати свою кандидатуру в київських адміністративних лабіринтах.

 

 

В просуванні згадуваної статті у «Фокусі» дехто підозрює в тому числі лобістську групу впливу саме Василя Чуднова. А ще раніше, після президентських виборів, Чуднов майже три тижні впевнено «очолював» список найімовірніших претендентів на звання «прикарпатського намісника Віктора Федоровича».

Василь Михайлович останнім часом розгорнув активну піар-діяльність, від імені його прес-служби в ЗМІ почали надходити його коментарі на події та про «здобутки»...

Але, як сказав нам один представник Івано-Франківського земляцтва в Києві – керувати пилорамою і керувати областю, – це далеко не одне й те саме…

 

 

Зварич і решта

 

Що стосується Ігоря Зварича, то його кандидатура зі всіх названих виглядала б найбільш притомною. Він володіє економічною ситуацією в області і має унікальний управлінський досвід. Це відомо зацікавленим людям у Києві.

До ресурсу Зварича аналітики відносять його частку в тисменицькому «Тикаферлюксі» та низку родинних бізнесів. Тобто, теоретично, він може вважатися реальним «кандидатом у татусі».

 

 

З іншого боку, такого реаліста, як Зварич треба ще пошукати. Тому нам видається малоймовірним, щоби він дозволив комусь приготувати із себе страву «губернатор-гриль» зі «Свободою» і БЮТом в якості решітки для смаження.

Зварич розуміє, що в тій ситуації, яка об’єктивно складається в теперішній Україні, його кар’єрі найменше сприятиме короткочасне і скандальне перебування на посаді голови ІФ ОДА. Він якраз з тих, хто добре розуміє «де Вишиванюк, а де Зварич… (і решта спраглих до губернаторського крісла)».

 

Всі решта можливих кандидатів страждають тим самим недоліком: всі вони не мають того критичного авторитета серед регіональних родинних кланів, бізнес-еліт, чиновництва та електорату, який допомагає Вишиванюкові постійно та ефективно перебувати «над політичною ситуацією» в області. Тільки він знає «больові точки» свавільних місцевих кланів, давно вже готових розірвати область на десятки «удільних князівств».

 

Аналітична група «Фіртка-магус»


Коментарі (15)

дуля 2011.09.27, 13:23
Реально. Все правда.
Оксан 2011.09.27, 13:40
Михайло добрий губернатор. Але ж Насалик - смішніший! Хочу Насалика!
фуф 2011.09.27, 13:58
Стаття файна. Але я не люблю губернаторів (мерів, міністрів, прем'єрів, президентів, ....) минулих, теперішніх, а особливо - майбутніх))))))))))))))))
Пушик 2011.09.27, 14:18
Аналітична група «Фіртка-магус» - Ви є неуки і двієчники. Немає в Україні губернаторів. НЕМАЄ! Є Голови ОДА. Аналітики хренові!
Андруховий 2011.09.27, 14:26
Попустися, Пушику. Це не дисертація, не наукова праця, не позов до суду, а стаття в ЗМІ. "Губернатор" - це термін, який вживається ВСЮДИ в ЗМІ України для позначення довгої і язико-зломної назви посади "голова обласної державної адміністрації". Всім зрозуміло, але - економиться і час на прочитання і кількість "буков" (площі), - і всі розуміють про що йдетьтся. То ж не парся, діду.
Губернатор 2011.09.27, 15:25
прагіб засчітан :)
КУДИ ТИ ЛОМИШСЯ??? 2011.09.27, 15:39
ТО Й СПРАВДІ КУДИ ТИ ЛОМИШСЯ? "Фіртка" сторінка з коментарями фотографується. А прогиб і справді зарахований.
Бук 2011.09.27, 15:54
Ця трійця і справді програє "шефу".
Пушик 2011.09.27, 16:10
АНДРУХУВИЙОВИЧУ! Я читаю на в фіртці, а не на парканах. Через таких як ти - і є суржик та різна беліберда в українській мові.
Андруховий 2011.09.27, 18:02
Пушик дебіл.
правду 2011.09.27, 19:41
прагіб - прагібом, але шо правда, то не гріх............))))))))))
Cпокій 2011.09.27, 23:48
Панове дописувачі, а чого ж так стається, що по-суті не говорите, а все довкруг та по колу? "Оракули того поля, де змагаються за владу, переконують нас: якщо відбувається викид подібної інформації, що стався минулого тижня, значить це комусь потрібно. В Адміністрації Президента та на інших «владних майданчиках», де тусує оточення першої особи держави, завжди знайдеться немало людей та лобістських груп, зацікавлених у тому, щоби регіонами керували їхні ставленики (представники дружніх вертикально інтегрованих бізнес-структур, або просто залежні в той чи інший спосіб персони). Про інтереси держави в цих «конструкціях» не йдеться." Вдумайтесь. Далі хочете варнякати, після того, як вас усіх так макнули в каку?
Cпокій 2011.09.27, 23:50
Там - "оракули". А ви так- папі..деть...
Тал 2011.09.28, 00:46
Добре
Цікаво 2011.09.28, 01:03
Цікаво-цікаво. А про інститут "смотрящіх" пападробнєє мож? За що це Чуднову трансгаз дали? А решта депутатів при яких фірмах?
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2152 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1492
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5279
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15116 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3602 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3436

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

146

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

191

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1344

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2685
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

373
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1533
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1296
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

784
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

516
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

681
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1037
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21965
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

489
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

514 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

974 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

770