Суєта навколо губернаторського крісла або Івано-Франківщина без Вишиванюка

 

 

«Вирішили ведмеді скинути лева з трону.

Прийшли вони до мудрої сови за порадою.

А та каже: кидайте ту справу, нічого, звірі,

у вас не вийде. Ведмеді в обломі, питають:

чому ж так? Ми ж також такі сильні…  

А сова їм пояснює (дуже делікатно):

бачите, волохаті, хоч ви і з Карпат, і такі «сильні»,

але не царська це справа – лапу смоктати…»

(Старий анекдот)

 

 

 

Тиждень тому на деяких місцевих інтрнет-сайтах з’явилась інформація. Буцімто справа вирішена – Вишиванюк йде у відставку. А в четвер (вже минулий) навіть представлять нового голову ОДА.

 

Називалися три ймовірні кандидатури на крісло голови ІФ ОДА: нардепи-регіонали Василь Чуднов та Ігор Зварич, а також шоу-мен…, перепрошуємо, шоу-мер Калуша Ігор Насалик.

 

Михайло Вишиванюк відреагував на це звично і передбачувано. В ефірі на телебаченні «Галичина» сказав, що автори пліток знімають його з посади ледь не кожного дня всі десять років, які він є на посаді голови ОДА, проте він планує працювати з Президентом Віктором Януковичем до 2020 року. Це таке собі дежа-вю. Кілька місяців тому у часописі «Фокус» також з’являлася інформація про відставку Вишиванюка, зауважимо, в той час, коли він був тоді за кордоном – в Скандинавії (злі язики навіть казали, що то він поїхав оглядати «нове робоче місце» – посла в Норвегії), але відреагував оперативно. Тоді він також заявив, що його політична тайм-карта на роботу з Віктором Януковичем запрограмована, як мінімум, на 2020.

 

Оракули того поля, де змагаються за владу, переконують нас: якщо відбувається викид подібної інформації, що стався минулого тижня, значить це комусь потрібно. В Адміністрації Президента та на інших «владних майданчиках», де тусує оточення першої особи держави, завжди знайдеться немало людей та лобістських груп, зацікавлених у тому, щоби регіонами керували їхні ставленики (представники дружніх вертикально інтегрованих бізнес-структур, або просто залежні в той чи інший спосіб персони).  Про інтереси держави в цих «конструкціях» не йдеться.

 

Івано-Франківська область традиційно вважається небагатою, голова ІФ ОДА практично не володіє тими специфічними ресурсами (на язиці вперто крутиться слово «відкатними»), які б давали йому можливість забезпечувати «прихильність» великих босів з берегів Дніпра і Кальміусу, що завідують кадрами (або мають вплив на регіональну кадрову політику) в київських кабінетах.

 

Але ж, скажуть люди, попри викладені вище обставини, Вишиванюк обіймає посаду шефа облдержадміністрації. Так, відповімо ми, завдяки тому, що має на всі можливі й неможливі розклади української політично-ресурсної колоди одного (проте універсального!) джокера: особисту довіру Президента. Який знає, що дуже й дуже неоднозначна ситуація на Прикарпатті досі тримається у відносній рівновазі лише завдяки тому, що на центровій позиції місцевої владної гри знаходиться «важка фігура» - Михайло Вишиванюк. Іншої фігури «для Галичини» з подібною вагою у президентському кадровому пулі немає. В тому пулі багато «пішаків-тушок», кілька підтоптаних «коней», але альтернативної «тури» не спостерігається. Об цю очевидність розбилися «наполеонівські» плани вже кількох шуфричів та інших політично мандрівних «дітей лейтенанта Шмідта».

 

Чи причетні до «специфічних ресурсів» названі вище «кандидати у татусі»?

 

 

Насалик

 

Ми вже згадували, що Ігор Насалик, в силу промислової ваги Калуша та власного високого рейтингу на землі карпатських хіміків, має відношення до проектів, зав’язаних на «поточно-фінансові» інтереси великих столичних босів. Але Насаликові фатально заважає репутація «політичного клоуна». Коли він перед журналістами учергове оголошує свій похід у велику політику, негайно десь поряд з приміщенням прес-конференції виникає привид незабутнього київського «співака-космонавта». Який мурмоче щось на штиб: «Мальбрук в похід зібрався…»

 

 

Тим не менше, Насалик вірить у свою «щасливу зорю». Кажуть, що коли знов активізувалися чутки про його «губернаторські» перспективи, Насалик влаштував для довірених осіб святкування у ресторані з дорогими стравами і – навіть! – стриптизом. І мав довгу розмову з "наступником" на посаді мера Калуша…

Але клоунада, що працює в Калуші не працюватиме в області. Факт. І цього не можуть не усвідомлювати в стольному граді Києві…

 

 

Чуднов

 

Василь Чуднов у тому плані виглядає дещо поважніше. Дехто вважає його «смотрящім» від регіоналів над такою грошовитою структурою як «Прикарпаттрансгаз». Адміністративний ресурс Чуднова дозволяє йому сяк-так лобіювати свою кандидатуру в київських адміністративних лабіринтах.

 

 

В просуванні згадуваної статті у «Фокусі» дехто підозрює в тому числі лобістську групу впливу саме Василя Чуднова. А ще раніше, після президентських виборів, Чуднов майже три тижні впевнено «очолював» список найімовірніших претендентів на звання «прикарпатського намісника Віктора Федоровича».

Василь Михайлович останнім часом розгорнув активну піар-діяльність, від імені його прес-служби в ЗМІ почали надходити його коментарі на події та про «здобутки»...

Але, як сказав нам один представник Івано-Франківського земляцтва в Києві – керувати пилорамою і керувати областю, – це далеко не одне й те саме…

 

 

Зварич і решта

 

Що стосується Ігоря Зварича, то його кандидатура зі всіх названих виглядала б найбільш притомною. Він володіє економічною ситуацією в області і має унікальний управлінський досвід. Це відомо зацікавленим людям у Києві.

До ресурсу Зварича аналітики відносять його частку в тисменицькому «Тикаферлюксі» та низку родинних бізнесів. Тобто, теоретично, він може вважатися реальним «кандидатом у татусі».

 

 

З іншого боку, такого реаліста, як Зварич треба ще пошукати. Тому нам видається малоймовірним, щоби він дозволив комусь приготувати із себе страву «губернатор-гриль» зі «Свободою» і БЮТом в якості решітки для смаження.

Зварич розуміє, що в тій ситуації, яка об’єктивно складається в теперішній Україні, його кар’єрі найменше сприятиме короткочасне і скандальне перебування на посаді голови ІФ ОДА. Він якраз з тих, хто добре розуміє «де Вишиванюк, а де Зварич… (і решта спраглих до губернаторського крісла)».

 

Всі решта можливих кандидатів страждають тим самим недоліком: всі вони не мають того критичного авторитета серед регіональних родинних кланів, бізнес-еліт, чиновництва та електорату, який допомагає Вишиванюкові постійно та ефективно перебувати «над політичною ситуацією» в області. Тільки він знає «больові точки» свавільних місцевих кланів, давно вже готових розірвати область на десятки «удільних князівств».

 

Аналітична група «Фіртка-магус»


Коментарі (15)

дуля 2011.09.27, 13:23
Реально. Все правда.
Оксан 2011.09.27, 13:40
Михайло добрий губернатор. Але ж Насалик - смішніший! Хочу Насалика!
фуф 2011.09.27, 13:58
Стаття файна. Але я не люблю губернаторів (мерів, міністрів, прем'єрів, президентів, ....) минулих, теперішніх, а особливо - майбутніх))))))))))))))))
Пушик 2011.09.27, 14:18
Аналітична група «Фіртка-магус» - Ви є неуки і двієчники. Немає в Україні губернаторів. НЕМАЄ! Є Голови ОДА. Аналітики хренові!
Андруховий 2011.09.27, 14:26
Попустися, Пушику. Це не дисертація, не наукова праця, не позов до суду, а стаття в ЗМІ. "Губернатор" - це термін, який вживається ВСЮДИ в ЗМІ України для позначення довгої і язико-зломної назви посади "голова обласної державної адміністрації". Всім зрозуміло, але - економиться і час на прочитання і кількість "буков" (площі), - і всі розуміють про що йдетьтся. То ж не парся, діду.
Губернатор 2011.09.27, 15:25
прагіб засчітан :)
КУДИ ТИ ЛОМИШСЯ??? 2011.09.27, 15:39
ТО Й СПРАВДІ КУДИ ТИ ЛОМИШСЯ? "Фіртка" сторінка з коментарями фотографується. А прогиб і справді зарахований.
Бук 2011.09.27, 15:54
Ця трійця і справді програє "шефу".
Пушик 2011.09.27, 16:10
АНДРУХУВИЙОВИЧУ! Я читаю на в фіртці, а не на парканах. Через таких як ти - і є суржик та різна беліберда в українській мові.
Андруховий 2011.09.27, 18:02
Пушик дебіл.
правду 2011.09.27, 19:41
прагіб - прагібом, але шо правда, то не гріх............))))))))))
Cпокій 2011.09.27, 23:48
Панове дописувачі, а чого ж так стається, що по-суті не говорите, а все довкруг та по колу? "Оракули того поля, де змагаються за владу, переконують нас: якщо відбувається викид подібної інформації, що стався минулого тижня, значить це комусь потрібно. В Адміністрації Президента та на інших «владних майданчиках», де тусує оточення першої особи держави, завжди знайдеться немало людей та лобістських груп, зацікавлених у тому, щоби регіонами керували їхні ставленики (представники дружніх вертикально інтегрованих бізнес-структур, або просто залежні в той чи інший спосіб персони). Про інтереси держави в цих «конструкціях» не йдеться." Вдумайтесь. Далі хочете варнякати, після того, як вас усіх так макнули в каку?
Cпокій 2011.09.27, 23:50
Там - "оракули". А ви так- папі..деть...
Тал 2011.09.28, 00:46
Добре
Цікаво 2011.09.28, 01:03
Цікаво-цікаво. А про інститут "смотрящіх" пападробнєє мож? За що це Чуднову трансгаз дали? А решта депутатів при яких фірмах?
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

309
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилувати водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

1042
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

2556
18.11.2021
Дмитро Сінченко

Руслану Марцінківу не випадає нарікати на попередників чи скидати відповідальність на «парламент», адже рік тому він вдруге здобув посаду міського голови Івано-Франківська, а заразом і монобільшість у міській раді. То ж немає й об’єктивних перешкод для виконання передвиборчих обіцянок. «Фіртка» спробувала з’ясувати, якою мірою очільник міста втілює у життя передвиборчі обіцянки.

2540
17.11.2021
Мар'яна Цимбалюк

Фіртка розпиталася Ігоря Бабинюка, директора Івано-Франківського міжнародного аеропорту, які нові компанії здійснюватимуть авіарейси в Івано-Франківськ, чи будуть літати іноземні лоукости, що сталося з МАУ, яким чином влада та концесіонери перезавантажать роботу летовища.

2504
16.11.2021
Тіна Любчик

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів. Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

1822

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у даний момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Яс

335

Як показує жорстока реальність, жодна будівля не гарантована від знесення під новітню забудову чи руйнівної радикальної «реконструкції». Тому як тільки почув, що будівля за адресою Чорновола, 122 загрожена потенційною новобудовою, одразу ж вирішив описати її «поки не пізно».

14149 2

Каденюка я тоді ще не знав і не міг припустити, що колись з ним познайомлюся. Але мене пройняла немислима гордість, коли на екрані телевізора човник набирав висоту. Зараз навіть не можу повісти, що мене так розпирало. Мабуть, відчуття, що українці теж сучасні та серед них є люди, які готові заради своєї держави на звитягу. Політ у космос на ту пору ще нагадував лотерею.    

1418

Добрий шматок нашого життя минув у системі переконань, що посуду має бути два види. Перший, то звичайні горнята і банячки, якими ми послуговувалися у щоденному побуті. А в паралельній радянській реальності ще існував посуд з серванта у вітальні.

2467
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

649
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

6335
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

15304
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

4978
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

6434 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

6779
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

15957
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

2288
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

1525
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

2167
08.11.2021

Зі слів речниці, чинний голова партії Олександр Корнієнко прагне цілковито зосередитись на роботі першого заступника голови Верховної Ради України, а відтак вирішив скласти повноваження голови партії.

2495
03.11.2021

Відповідні постанови народні депутати України ухвалили сьогодні на пленарному засіданні парламенту.

3143