Суд у справі готелю «Дністер»: Івано-Франківська міська рада не наділена повноваженнями з питань охорони та контролю культурної спадщини

Спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини на території Івано-Франківська є Міністерство культури та інформаційної політики України та Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

Як йдеться в ухвалі суду, Івано-Франківська міська рада не була наділена повноваженнями з питань охорони та контролю культурної спадщини, пише Фіртка.

У суді зазначили, частиною 4 ст. 6 Закону No 1805-1I встановили, що голови обласних, міських, районних державних адміністрацій та сільські, міські голови призначають на посаду і звільняють з посади керівників відповідних органів охорони культурної спадщини за погодженням з органом вищого рівня.

Як наслідок з приведених положень, спеціальним органом, який має займатися культурною спадщиною в Івано-Франківську — є Міністерство культури та інформаційної політики України та обласна державна адміністрація.

"Колегія дійшла висновку, що відповідач в установленому порядку не був наділений делегованими повноваженнями у сфері здійснення заходів контролю з питань охорони культурної спадщини та винесення оскаржуваного припису, позаяк не є органом, який утворений в порядку, визначеному Законом України «Про охорону культурної спадщини» як місцевий виконавчий орган охорони культурної спадщини за погодженням з Міністерством культури та інформаційної політики України, з відповідним призначенням керівника за погодженням з органом охорони культурної спадщини вищого рівня", — йдеться в постанові.

Нагадаємо, раніше Івано-Франківська міська рада подала апеляцію на рішення окружного адміністративного суду щодо скасування припису департаменту містобудування та архітектури, в якому власників готелю "Дністер" зобов’язали розісклити колонаду.

Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові залишив без змін рішення суду першої інстанції, який скасував припис департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради з вимогою розісклити колонаду готелю "Дністер".


Довідково:

Готель "Дністер" – історична будівля та пам’ятка архітектури на розі вулиць Січових Стрільців та Шевченка. У його приміщенні підписали Акт злуки між УНР та ЗУНР у 1919 році. У готелі жили президент ЗУНР Євген Петрушевич, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко.

Разом з тим, понад 40 років не проводили жодної реконструкції будівлі. Дерев’яні перекриття перегнили, стали аварійними та небезпечними для перебування гостей, тепло та каналізаційні комунікації проржавіли вщент, усі стоки та нечистоти концентрувалися в підвалах готелю, розносили важкі запахи, тому заклад зачинили, як аварійну споруду.

У 2017 році готельєр Мирослав Бойко взявся відновлювати пам’ятку.

Раніше Бойко презентував проєкт, згідно з яким проводили всі роботи у готелі, та наголосив, що жодним чином не приховує його від громади.

Мирослав Бойко зазначав, що оновлений готель в центрі міста стане важливим туристичним об’єктом, що поєднає в собі сучасні технології та культурну спадщину Івано-Франківська, а жителі та туристи будуть пишатися цим.

Втім, вже у 2020 році іванофранківці створили громадську організацію "Кам’яниця Австрія", щоб відстояти збереження автентичного вигляду готелю. Небайдужі організовували акції протесту та писали звернення до міської влади.

Комісія від Івано-Франківської міської ради, яку створили, щоб дослідити реставрацію готелю "Дністер", встановила низку порушень.

Попри обіцянки власники готелю "Дністер" не розісклили колонаду. Риштування з боку вулиці Шевченка забрали 29 травня 2023.

У 2023 році в Івано-Франківську відбулася акція "Сплав по Дністру. Всі небайдужі жителі міста зібралися біля готелю "Дністер" та вимагали розісклити колонаду. Акція пройшла 17 червня.

Окрім цього, міський голова Івано-Франківська заявляв, що він не підтримує перейменування готелю, так само й заскління колонади, хоч це й приватний заклад.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мінкульт вимагає в Івано-Франківської ОВА надати інформацію про реставрацію готелю "Дністер"


08.04.2024 2635 1
Коментарі (1)

Сергій 2024.04.09, 10:49

Чому шановна редакція викладає недостовірну інформацію? Власниця готелю "Дністер" є не Бойко, а Надєжда Лєвшакова.

Чи ви тут друкуєте текст, погоджений з готельєром?

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мета встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

473
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5035 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1625
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1654
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2794
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2447

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

387

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1595

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2331

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3073
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

142
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

693
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

855
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

440
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

638
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16104
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2992
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

157
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1111
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

968 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

768