Студенти та ректор ПНУ взяли участь у 28-му Економічному форумі в Польщі (фото)

Днями у Криниці (Республіка Польща) відбувся XXVIII Економічний форум (який ще називають «Центральноєвропейським Давосом»).

Традиційно у його роботі взяли участь ректор ПНУ імені Василя Стефаника університету Ігор Цепенда, перший заступник голови Наглядової ради університету Ігор Олійник, партнер університету з відновлення Міжнародного наукового центру «Обсерваторія», начальник Управління ДСНС у області Володимир Чернецький, студенти університету.

Під час Форуму ректор університету Ігор Цепенда підписав з головою Програмної ради Економічного форуму в Криниці Зигмунтом Бердиховським додаток до Угоди про стипендіальний фонд для студентів Прикарпатського національного університету, який передбачає щорічну нагороду за кращу магістерську роботу у розмірі 1000 доларів.

Варто зазначити, що цьогоріч 10 найкращих студентів Прикарпатського університету в рамках цієї Угоди отримали стипендію у розмірі 1000 доларів і взяли участь у роботі Форуму в якості волонтерів.  

У рамках програми заходу відбулася панельна дискусія членів українсько-польського форуму партнерства при МЗС України і Польщі, присвячена проблемам і перспективам двосторонніх відносин, в якій взяв участь ректор Ігор Цепенда.

Крім цього, він був учасником ще у двох панелях – «Стежками мудреців – «Колегіум Карпатікум», яка відбулася в рамках низки панелей циклу «Європа Карпат», що проходили  на 28-му Економічному форумі в Криниці під патронатом і за особистої участі Маршалка Сейму Республіки Польща Марека Кухцінського та «Освіта. 4.0. – нові можливості для молодого покоління».

«Переконаний в тому, що розпочата нами співпраця з університетами Карпатського регіону знайде віддзеркалення і широку підтримку й багатьох інших університетів. Навіть порівняльний аналіз Альпійського простору з Карпатським простором – це та площина, на яку очікують дослідники університетів Західної Європи де є Альпи. Першими дослідниками є викладачі, які налагоджують в університетах наукові контакти, особисті контакти. На основі цього починають формуватися цілі наукові напрямки, які будуть цікаві для наших університетів і для суспільства. Ми є на добрій дорозі», – підкреслив ректор Ігор Цепенда значення проекту «Колегіум Карпатікум».

Під час свого виступу ректор також повідомив, що напередодні, під час розмови з паном Маршалком Сейму Мареком Кухцінським постала добра ідея провести конференцію «Європа Карпат» в наступному році на Буковелі. Традиційно під час цих зимових конференцій відбувається кубок Маршалка Сейму Республіки Польща для учасників цієї конференції. Тож, також виникла ще одна ідея, щоб такий кубок провести для студентів університетів «Колегіуму Карпатікуму».

«Це надзвичайно важливий аргумент, тому, що поряд з навчальним, науковим процесами ми знову ж таки повертаємося до того, що ми все робимо для нашої молоді, для студентства, для того, щоб вони йшли на декілька кроків вперед від нас. Щоб вони були об’єднані спільною ідеєю, а спільна ідея, яка сьогодні об’єднує наші університети – це наші Карпати», – зауважив Ігор Цепенда.

Ще однією важливою подією форуму стала панель  «Освіта. 4.0. – нові можливості для молодого покоління», у якій взяла участь Міністр освіти Республіки Польща Анна Залєвська. Під час цієї дискусії ректор Ігор Цепенда мав добру нагоду ознайомити аудиторію з реалізацією Прикарпатським університетом програми Еразмус + К2 «Розвиток потенціалу вищої освіти».

Фотогалерея


11.09.2018 1038
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

447
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2999
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

927 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

849