Струтинський: Прикарпаття повинно скористатися сприятливою ситуацією на світовому ринку продовольства

Сьогодні заступник голови ОДА та керівник апарату обласної державної адміністрації Роман Струтинський провів тематичну зустріч з питань забезпечення взаємодії органів місцевого самоврядування з органами виконавчої влади в області з уперше обраними сільськими, селищними головами, які навчаються за професійною програмою підвищення кваліфікації в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Заступник голови-керівник апарату ОДА зауважив, що, незважаючи на цілу низку складних бюджетних проблем, протягом минулого року управлінській команді Президента України Віктора Януковича вдалося стабілізувати фінансову ситуацію в державі й досягти економічного зростання.

 

Позитивні зміни відчутні й на Прикарпатті. Так, за підсумками 2010 року Івано-Франківська область в рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів посіла високе 5 місце. Обласна державна адміністрація реалізувала цілий ряд проектів, спрямованих на впорядкування та розвиток населених пунктів, зокрема й сільських.

 

Окрему увагу Роман Струтинський зосередив на проблемах поліпшення господарювання на селі, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення, реалізації Стратегії розвитку агропромислового комплексу області на період до 2020 року. Прикарпаття повинно скористатися сприятливою ситуацією на світовому ринку продовольства і використати цей шанс для нарощування у селах виробництва сільськогосподарської продукції.

 

Крім того, він поінформував слухачів про наміри керівництва обласної державної адміністрації у 2011 році сконцентрувати ресурси і зусилля на поліпшенні роботи закладів охорони здоров’я, насамперед щодо забезпечення їх сучасною діагностичною технікою. Другим пріоритетним напрямком має стати розвиток мережі дитячих дошкільних закладів.

 

Як зауважив Р. Струтинський, одним із пріоритетів в діяльності адміністрації є й формування сприятливого інвестиційного клімату та залучення прямих іноземних інвестицій в економіку області. Обласна державна адміністрація здійснює системну роботу щодо розвитку міжнародного співробітництва і залучення міжнародних інвестицій. Недавно проведено плідні переговори з делегаціями з Китаю та Азербайджану.

 

Відзначено також необхідність удосконалення житлово-комунального господарства області, зокрема вирішення питання забезпечення мешканців якісною питною водою, а також реконструкції каналізаційних мереж, будівництва очисних споруд, модернізації системи опалення приміщень. Говорилося й про потребу пошуку альтернативних джерел енергії: відзначено важливість ініціативи спорудження протягом найближчих років на річках Прикарпаття 48 малих гідроелектростанцій.

Роман Струтинський закликав присутніх посадових осіб місцевого самоврядування до ретельного вивчення законодавства України, поліпшення виконавської дисципліни; активної участі в розробці інвестиційних та конкурсних проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, реалізації мікропроектів програми міжнародної технічної допомоги ПРООН.

 

Також високопосадовець відповів на запитання сільських, селищних голів, які стосувалися проблем розвитку інфраструктури сільських населених пунктів та проблем зайнятості сільського населення.

 

16


22.03.2011 2272 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1125
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1511
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1471
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4412 33
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1791 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

346

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

466

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

580

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

854
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

9824
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

571
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

649
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7296
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

598
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

862
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

1444
08.04.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18968
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

514
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

681
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

655
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

853