Стоматологи Коломийщини звернулися до обласної ради щодо припинення масового скорочення дантистів у селах

 

 

Комісія Івано-Франківської обласної ради з охорони здоров'я звернення підтримала і рекомендувала зупинити дію наказу головлікаря Коломийської ЦРЛ, яким мають скоротити стоматологів у селах району.

 

Йдеться про скорочення 58 медиків – 36 лікарів і медсестер, які наразі працюють у сільських ФАПах і амбулаторіях сімейної медицини Коломийщини. Цей факт лікарі-стоматологи району розцінюють як руйнування системи стоматологічної допомоги. І просять питання скорочення стоматологів у Коломийському районі винести на сесію обласної ради, пише Курс.

 

"У порушення статті 142 Трудового кодексу нас скорочують, хоч ми маємо 20 і більше років стажу та відповідні категорії",  озвучила звернення представник лікарського колективу стоматологів Марія Хить.

 

Звернення колег підтримав головний стоматолог області, професор Зіновій Ожоган.

 

Він повідомив, що з цього приводу звертався до Міністерства охорони здоров'я та до головного лікаря Коломийської ЦРЛ. Ожоган вважає, що скорочення призведе до ускладнень здоров'я мешканців району, в тому числі до летальних випадків та занедбаної онкології.

 

"Є проблема з доступом до стоматології мешканців віддалених сіл. Скорочення призведе до колапсу стоматологічної допомоги в районі", – сказав головний стоматолог області.

 

Ціна питання – 800 тис. грн, які вивільняться після скорочення 22 посад лікарів.

 

Зіновій Ожоган повідомив, що отримав відповідь на своє звернення з МОЗ  від головного стоматолога України. Той зазначив, що в пілотній Дніпропетровській області подібна практика дала негативні результати, тому рекомендовано зберегти штат стоматологів.

 

"Це не реорганізація, не оптимізація, це  скорочення без плану",  обурювався на комісії професор Ожоган.

 

"Це не скорочення,  погодився заступник головного лікаря Коломийської ЦРЛ Петро Лесів,  а вивільнення працівників. В останні три роки ми скоротили 300 посад і 200 ліжок. Цього року запланована оптимізація - 70 ліжок і 130 посад. Прийшла черга стоматології, маємо вивільнити 22 ставки. Не хочемо знищувати стоматологію в районі. Хочемо, навпаки, розвивати дитячу і невідкладну стоматологію. Будемо відкривати ліжка щелепно-лицьової хірургіі в ЦРЛ".

 

Розглянувши звернення колективу стоматологів Коломийської ЦРЛ (офіційно лікарі оформлені в районній поліклініці), комісія обласної ради прийняла рішення рекомендувати головлікарю Коломийської та інцих ЦРЛ Прикарпаття зберігати мережу державної стоматологічної допомоги в районах.

 

Головному лікарю Коломийської ЦРЛ рекомендували призупинити дію наказу про скорочення, а Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА надати допомогу у вирішенні цього питання. Також депутати звернуться до Коломийської райради і міської ради Коломиї, щоб ті врегулювали ситуацію – вишукали можливість і ресурси для збереження мережі стоматологічної допомоги у селах Коломийщини.

 

На сесію облради готують звернення від прикарпатських депутатів до МОЗ України та ВРУ з цього питання.

 

 

 


23.11.2016 568 0
Коментарі (0)

14.05.2021
Вікторія Богдан

За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.

514
13.05.2021
Остап Микитюк

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців.

676
12.05.2021
Лідія Вітранчик

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.     

950
11.05.2021
Ліля Горковенко

Міський голова Руслан Марцінків став лідером серед українських мерів за кількістю заступників. В останній місяць 2020 року очільник міста зробив собі подарунок і у два рази збільшив їх штат.

1463
08.05.2021
Катерина Черкашина

Кореспондентка «Фіртки» побувала на головних подіях святкування Дня міста. Як він пройшов – у її репортажі.

1742
29.04.2021
Андрій Кецмур

Про пригоди впродовж дворічного робочого відрядження "Фіртка" поспілкувалася із франківцем Юрієм Войчаком - фахівцем у банківській сфері, міжнародним експертом з кредитування бізнесу. Ділимося з вами його «нотатками мандрівника» про дивний для українця світ Непалу.

3118

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

418

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

6868

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

6453

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

9078
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

2809
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

3656
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

6046
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

1504
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

1998
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

1616
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

1672
10.05.2021

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами.

891
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

2383
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

2662
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

4190
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

3769 1