Справа Галицьких владних імпотентів. Кінця наразі не видно

 

 

 

 

Як повідомляла "Фіртка", в серпні 2013-го виповнися вже рік, з того часу, як в порушення санітарних норм почав споруджуватися каналізаційний септик поряд з криницею 80-літньої мешканки Більшівців Галицького району Ганни Небор.


Саме тоді жінка звернулася до селищного голови Більшівців Василя Саноцького з проханням роз’яснити «будівничим» те, що вони порушують норми. Тоді це, насправді дрібне, питання можна було, як видається, вирішити легко і швидко… Якби селищних голова був адекватним займаній посаді та мав хоч якийсь авторитет в селищі... Але владний імпотент Василь Саноцький проявив пасивність і байдужість, щось в традиційному галицькому стилі – «якось буде…»

 

Вже кілька тижнів поспіль журналісти «Фіртки» слідкують за тим, як влада у Галицькому районі без жодного результату "намагається" виправити порушення санітарних норм щодо каналізаційного септика поряд з криницею 80-літньої жінки.

 

Не зважаючи на те, що септик встановлено на відстані 7 метрів, а не 25 метрів, як цього вимагають норми, минулого тижня голова Галицької районної державної адміністрації Григорій Івасишин висловив переконання, (увага!!!) що у конфлікті мовляв винні самі "постраждалі" - син пані Небор Дмитро, та сама жінка(!!!). Тобто винні вже не ті, хто проігнорувавши нормативними документами, буквально зливають лайно людям під криницю... Винні не владні імпотенти - голова Галицької РДА Григорій Івасишин і селищний голова Василь Саноцький, що рік неспроможні вирішити проблему, а Дмитро Небор, який саме перебуває в Більшівцях, прибувши у відпустку з Канади, де він постійно проживає. За твердженням Григорія Івасишина, саме він своїми постійними протестами знову провокує сусідів, які вже нібито були погодилися залагодити конфлікт.


Схоже, що на думку  голови Галицької РДА, якщо ти навіть і правий, то все рівно повинен сидіти тихо та чекати поки твій кривдник змилується?

 

Принаймні такий висновок можна зробити зі слів голови Галицької РДА, який заявив, що Дмитро Небор, воду у криниці його 80-літньої матері вже рік отруюють, не повинен сваритися з горе-порушниками, "бо вони "теж мають гонор" (!!!). Не будемо задавати риторичне запитання голові РДА про те, що б він сам робив в ситуації, коли б під його криницю рік зливали лайно...

 

«Якщо Ви так чесно і справедливо висвітлюєте, то дайте оцінку кожного, - приїдьте на місце і заслухайте одну сторону, заслухайте другу. Влада те що може робить і надалі. Ми які можемо заходи, такі і вживаємо, хоч не дуже воно і виходить. Там теж є людина, з сімєю, яка має свій гонор. Я зустрічався з ними на вихідних і просив вирішити це питання. Люди погодилися, з понеділка ми мали починати роботу, але приїхав Небор з Канади і почав знову скандалити. Тепер чоловік заявив, що без рішення суду нічого робити не буде. І що тут зробиш?», - "безсило" каже голова Галицької РДА. 

 

Кореспондент "Фіртки" зустрівся і з Д. Небором. "Цікавий поворот подій! - сказав нам Дмитро Небор, - Голову райдержадміністрації, думаю, ввели в оману. Я навпаки уникаю будь-яких конфліктів з сусідами - порушниками санітарних норм, і маму попросив, щоби вона не відповідала на провокації і на постійні прокльони "з-за паркана", - тільки "добрий день", - і все... Мене цікавить не конфлікт, а тільки одне - коли буде усунуте очевидне санітарне порушення, яке вже рік має місце? Мені дехто каже, що я нібито повинен подати до суду. То в мене питання - на кого подавати до суду? На бездіяльну владу? На бездіяльність контролюючих органів? Це ж не є якась суперечка щодо якихось неочевидних речей чи конфлікту між сусідами. Все очевидне - порушення є, - його треба усунути. А всі ці балачки - від лукавого. Я вже був на прийомі і в голови ОДА Михайла Вишиванюка. Він сказав, що якщо в районі не можуть вирішити проблему, то він сам приїде розібратися на місці - що відбувається. Мені вже навіть перед ним не зручно за нашу місцеву владу в районі. Йому ж є чим займатися крім таких подібних проблем..."

 

Наразі голова Галицької РДА Григорій Івасишин запросив «Фіртку» приїхати у Галицький район та запропонував виїхати разом і вже на місці дізнатися деталі конфлікту та кроки, які влада зробила для його вирішення. Ми, звичайно ж, приймаємо "запрошення". Тому вже наступного тижня наші журналісти поїдуть до Більшівців, щоб "з перших уст" на місці отримати всю необхідну інформацію. Хоча нас очевидно буде цікавити лише одне запитання - КОЛИ і ЯК буде усунуте порушення?

 

Зауважимо, що після публікацій "Фіртки" районна влада спромоглася на певні кроки - за дорученням голови Галицької РДА було проведена дезінфекція криниці Неборів (позаяк аналіз води, проведений санстанцією, показав, що за останні півроку вода в криниці стала непридатною для пиття).

 

Звернувся кореспондент "Фіртки" щодо "більшівцівської проблеми" і до Рогатинської санітарно-епідеміологічної станції. У Рогатинській СЕС запевняють, що вони тільки можуть "давати рекомендації щодо облаштування септику". Натомість, за відповідними нормами встановлення септика "мусить слідкувати інспекція Держархбудконтролю, яка і повинна штрафувати недобросовісних громадян". 

 

У інспекції Держархбудконтролю відмовилися відповідати на "живі" запитання журналіста «Фіртки» і вирішили перевести спілкування в "паперово-бюрократичну" площину - попросили надіслати інформаційний запит і тільки тоді її працівники нададуть всю інформацію... Що ж, будемо писати...

 

 

Читайте також:

"Імпотенти" - голова Галицької РДА та селищний голова Більшівців святкують першу річницю загострення хвороби (http://firtka.if.ua/?action=show&id=39751)

Влада Галицького району продовжує хворіти на "імпотенцію", а Рогатинська санстанція всім складом "пішла на фронт"?

Голова Галицької РДА – повний імпотент?

Туалетний тупик імпонентної влади


09.09.2013 432 3
Коментарі (3)

Пес 2013.09.09, 00:15
Неймовірна ситуація. І характерна. Цікаво який механізм вирішення такої проблеми. Бо за рік ще не розібратися що з цим робити.... Капєц!
Шубін 2013.09.09, 09:40
Справді імпотенти. Так, їх Фіртка, бо вже страх втратили "слуга народу"!!!!! Але імпотенти тільки там де нема особистого інтересу. А як є - то зразу агресорами стають. ((
МИихайло 2013.09.09, 13:50
Все робиться щоб мати відкат. Створюється проблема нагнітається ситуація і є відкат. Якщо немає відкату проблема не висить. ГАЛИЦЬКА КЛАСИКА !!!
28.09.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

1154
25.09.2020

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

1178
24.09.2020
Олена Британська

Однією з найуспішніших територіальних громад на Прикарпатті є Брошнів-Осадська. Розповідаємо про її перші кроки та отримані здобутки за три роки. 

2799
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

3087 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

3304
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2624

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

3324

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2453 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6729

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

6063
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

651
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1770
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

3110 1
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

1130
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1934
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

2056
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2613 1
21.09.2020

Нещодавно відбулася прем’єра серіалу «І будуть люди»― екранізації однойменної книги Анатолія Дімарова. Події серіалу відбуваються на Полтавщині та охоплюють період з 1901 по 1932 роки, пише Фіртка з посиланням на сайт серіалу.

1043
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2949
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3489
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1988
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

1372