Сповідь - гігієна для душі

Всі ми дбаємо про гігієну свого тіла задля чистоти та здоров’я. А якщо уявити, що було б, якби наші гріхи видавали неприємний запах, тобто смерділи, мабуть, м’яко кажучи, було б неприємним перебування одне біля одного.

Тоді Сповідь або Таїнство Покаяння було б тією лазнею, яка змиває всі гріхи і їхній сморід.

У таїнстві Хрещення ми очищаємось від первородного гріха, і отримуємо чисту душу, але впродовж життя, попадаючи у різні спокуси, ми знову грішимо.

Єдиною можливістю знову очистити свою душу є щире покаяння в гріхах і твердий намір більше їх не чинити.

Саме для таких випадків існує сповідь. До Сповіді ставляться по-різному: хтось бажає якнайчастіше сповідатись, а хтось боїться та уникає.

Сповідь (бачити, знати) - це розповсюджена назва Таїнства Покаяння, установлене в часи Ісуса Христа. Згадаймо слова Івана Хрестителя:

«Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне!» (Мт.4:17).

Таїнство Покаяння - це таїнство, під час якого людина озвучує свої гріхи в яких розкаюється та обіцяє більше не повторювати їх. Гріхи озвучуються перед Богом в присутності священника, як свідка щирості покаяння, а також явного прощення гріхів:

«кому відпустите гріхи, тим відпустяться, на кому зоставите, зостануться» (Ін. 20:23).

Головна частина таїнства Покаяння – сповідь – була відома християнам уже за часів апостолів, про що свідчить книга Діяння Апостолів (19, 18):

Багато з тих, що увірували, приходили, сповідаючи і відкриваючи діла свої”.

У давній Церкві в залежності від обставин сповідь була або таємною, або відкритою, публічною. Але згодом від практики публічної сповіді відмовились, і ми маємо сповідь таємну, тобто таку, де ми озвучуємо гріхи Богу в присутності священника.

Звісно, можна сказати «навіщо мені свідки хіба Господь не знає моїх гріхів? Я сам перед іконою посповідаюся».

Так, Господь знає, знає і те, чого ми ще не зробили, але тут важливо розуміти, що ми приходимо не просто механічно розповісти  священнику гріхи, ми прийшли покаятись.

Тому сповідь це не просто розмова, а таїнство в якому залучена дія благодаті Святого Духа.

Навіть сам термін Покаяння  грецькою метанойя від μετα- — приставка, що означає «зміна, переміна» і νόος, νοῦς — «думка, розум, спосіб думок») тобто  переміна розуму. До сповіді людина була грішником, але принісши щире покаяння, змінила себе, свій спосіб мислення, життя і грішити перестала.

Традиційно діти приходять до  сповіді у семирічному віці.

Вважається, що з такого віку дитина може робити усвідомлені погані вчинки. Ось до прикладу, в японській культурі не заведено карати дитину за якусь провину, яка не досягла семирічного віку, бо в цьому віці дитина робить шкоду неусвідомлено.  

Власне цей досвід озвучування своїх гріхів фактично чужій людині викликає відчуття страху та сорому. Ці відчуття - це шлях до покаяння, вони наче скальпель хірурга відрізають гнилі тканини.


21.08.2023 Роман Тадра 2620
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2312
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

2563
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1615
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1944
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

5012
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

3175 1

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

397

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

621

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1046

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1644
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

289
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

498
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1009
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

489
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

694
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7410
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

917
22.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32955 1
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1089
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

914 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

866
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1741