Сповідь - гігієна для душі

Всі ми дбаємо про гігієну свого тіла задля чистоти та здоров’я. А якщо уявити, що було б, якби наші гріхи видавали неприємний запах, тобто смерділи, мабуть, м’яко кажучи, було б неприємним перебування одне біля одного.

Тоді Сповідь або Таїнство Покаяння було б тією лазнею, яка змиває всі гріхи і їхній сморід.

У таїнстві Хрещення ми очищаємось від первородного гріха, і отримуємо чисту душу, але впродовж життя, попадаючи у різні спокуси, ми знову грішимо.

Єдиною можливістю знову очистити свою душу є щире покаяння в гріхах і твердий намір більше їх не чинити.

Саме для таких випадків існує сповідь. До Сповіді ставляться по-різному: хтось бажає якнайчастіше сповідатись, а хтось боїться та уникає.

Сповідь (бачити, знати) - це розповсюджена назва Таїнства Покаяння, установлене в часи Ісуса Христа. Згадаймо слова Івана Хрестителя:

«Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне!» (Мт.4:17).

Таїнство Покаяння - це таїнство, під час якого людина озвучує свої гріхи в яких розкаюється та обіцяє більше не повторювати їх. Гріхи озвучуються перед Богом в присутності священника, як свідка щирості покаяння, а також явного прощення гріхів:

«кому відпустите гріхи, тим відпустяться, на кому зоставите, зостануться» (Ін. 20:23).

Головна частина таїнства Покаяння – сповідь – була відома християнам уже за часів апостолів, про що свідчить книга Діяння Апостолів (19, 18):

Багато з тих, що увірували, приходили, сповідаючи і відкриваючи діла свої”.

У давній Церкві в залежності від обставин сповідь була або таємною, або відкритою, публічною. Але згодом від практики публічної сповіді відмовились, і ми маємо сповідь таємну, тобто таку, де ми озвучуємо гріхи Богу в присутності священника.

Звісно, можна сказати «навіщо мені свідки хіба Господь не знає моїх гріхів? Я сам перед іконою посповідаюся».

Так, Господь знає, знає і те, чого ми ще не зробили, але тут важливо розуміти, що ми приходимо не просто механічно розповісти  священнику гріхи, ми прийшли покаятись.

Тому сповідь це не просто розмова, а таїнство в якому залучена дія благодаті Святого Духа.

Навіть сам термін Покаяння  грецькою метанойя від μετα- — приставка, що означає «зміна, переміна» і νόος, νοῦς — «думка, розум, спосіб думок») тобто  переміна розуму. До сповіді людина була грішником, але принісши щире покаяння, змінила себе, свій спосіб мислення, життя і грішити перестала.

Традиційно діти приходять до  сповіді у семирічному віці.

Вважається, що з такого віку дитина може робити усвідомлені погані вчинки. Ось до прикладу, в японській культурі не заведено карати дитину за якусь провину, яка не досягла семирічного віку, бо в цьому віці дитина робить шкоду неусвідомлено.  

Власне цей досвід озвучування своїх гріхів фактично чужій людині викликає відчуття страху та сорому. Ці відчуття - це шлях до покаяння, вони наче скальпель хірурга відрізають гнилі тканини.


21.08.2023 Роман Тадра 2304
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1084 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1366
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5900 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2188
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2045
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3221

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

704

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1867

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2608

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3366
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

383
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

503
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1078
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33912
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

826
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

970
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16461
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

670
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

673
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

655
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

438