Сповідь - гігієна для душі

Всі ми дбаємо про гігієну свого тіла задля чистоти та здоров’я. А якщо уявити, що було б, якби наші гріхи видавали неприємний запах, тобто смерділи, мабуть, м’яко кажучи, було б неприємним перебування одне біля одного.

Тоді Сповідь або Таїнство Покаяння було б тією лазнею, яка змиває всі гріхи і їхній сморід.

У таїнстві Хрещення ми очищаємось від первородного гріха, і отримуємо чисту душу, але впродовж життя, попадаючи у різні спокуси, ми знову грішимо.

Єдиною можливістю знову очистити свою душу є щире покаяння в гріхах і твердий намір більше їх не чинити.

Саме для таких випадків існує сповідь. До Сповіді ставляться по-різному: хтось бажає якнайчастіше сповідатись, а хтось боїться та уникає.

Сповідь (бачити, знати) - це розповсюджена назва Таїнства Покаяння, установлене в часи Ісуса Христа. Згадаймо слова Івана Хрестителя:

«Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне!» (Мт.4:17).

Таїнство Покаяння - це таїнство, під час якого людина озвучує свої гріхи в яких розкаюється та обіцяє більше не повторювати їх. Гріхи озвучуються перед Богом в присутності священника, як свідка щирості покаяння, а також явного прощення гріхів:

«кому відпустите гріхи, тим відпустяться, на кому зоставите, зостануться» (Ін. 20:23).

Головна частина таїнства Покаяння – сповідь – була відома християнам уже за часів апостолів, про що свідчить книга Діяння Апостолів (19, 18):

Багато з тих, що увірували, приходили, сповідаючи і відкриваючи діла свої”.

У давній Церкві в залежності від обставин сповідь була або таємною, або відкритою, публічною. Але згодом від практики публічної сповіді відмовились, і ми маємо сповідь таємну, тобто таку, де ми озвучуємо гріхи Богу в присутності священника.

Звісно, можна сказати «навіщо мені свідки хіба Господь не знає моїх гріхів? Я сам перед іконою посповідаюся».

Так, Господь знає, знає і те, чого ми ще не зробили, але тут важливо розуміти, що ми приходимо не просто механічно розповісти  священнику гріхи, ми прийшли покаятись.

Тому сповідь це не просто розмова, а таїнство в якому залучена дія благодаті Святого Духа.

Навіть сам термін Покаяння  грецькою метанойя від μετα- — приставка, що означає «зміна, переміна» і νόος, νοῦς — «думка, розум, спосіб думок») тобто  переміна розуму. До сповіді людина була грішником, але принісши щире покаяння, змінила себе, свій спосіб мислення, життя і грішити перестала.

Традиційно діти приходять до  сповіді у семирічному віці.

Вважається, що з такого віку дитина може робити усвідомлені погані вчинки. Ось до прикладу, в японській культурі не заведено карати дитину за якусь провину, яка не досягла семирічного віку, бо в цьому віці дитина робить шкоду неусвідомлено.  

Власне цей досвід озвучування своїх гріхів фактично чужій людині викликає відчуття страху та сорому. Ці відчуття - це шлях до покаяння, вони наче скальпель хірурга відрізають гнилі тканини.


21.08.2023 Роман Тадра 1650
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

362 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

906
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3501 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3893
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4250
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5404

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

171

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

636

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1168

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1677
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

243
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

60379
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

663
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10924
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

814
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

773
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5396
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13280
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

378
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

381
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1216