
До майбутньої Верховної Ради проходять п’ять політичних сил – Блок Петра Порошенка (45,7%), Радикальна партія Олега Ляшка (13,7%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка (8,1%), ВО "Батьківщина" (8,1%) та "Народний фронт" (5,6%).
Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провів Центр соціальних і маркетингових досліджень "Социс" 5-10 вересня у всіх регіонах України, крім окупованого Криму і підконтрольних терористам районів Донбасу, пише ТВІ.
Опитування проводили методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік і стать). Загалом було опитано 2800 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі, розміром населеного пункту та поділом на регіони.
Намір взяти участь у голосуванні на виборах до Верховної Ради України виявили 74,5% опитаних. Близько 10% на момент проведення опитування не визначилися зі своїм наміром взяти участь у голосуванні, 15% не планують голосувати взагалі.
Рейтингові показники наступні:
Блок Петра Порошенка отримує 26,8% від усіх опитаних та 45,7% від тих, хто визначився з вибором і візьме участь у голосуванні.
Радикальна партія Олега Ляшка набирає 8,1% та 13,7% відповідно.
"Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 4,8 (8,1%).
ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 4,7% (8,1%).
"Народний фронт" Арсенія Яценюка й Олександра Турчинова – 3,3% (5,6%).
З огляду на наведені результати, до наступного складу Верховної Ради України проходять п’ять політичних сил: Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, Громадянська позиція, ВО "Батьківщина" та "Народний фронт".
За останній час, відзначають соціологи, спостерігається значне зростання електоральної підтримки Блоку Порошенка (+8,4%), часткове падіння рейтингу Радикальної Партії Ляшка (-4,8%), певна стабілізація позицій "Громадянської позиції" (+0,6%), відносне падіння показників ВО "Батьківщина" (-2,1%). Всі інші коливання показників політичних сил перебувають у межах статистичної похибки.