Що таке Віра?

 

Одного разу промовив Ісус Христос до людей, що зібралися біля Нього, щоб послухати Його науки: «Направду кажу вам, Я є хліб життя. Коли хтось їстиме цей хліб, житиме повіки. І хліб, що його Я дам, це — Моє тіло для життя світу». «Коли ж не будете споживати тіла Чоловічого Сина і не будете пити Його крові, не матимете життя в собі».

Після цієї науки деякі з Христових учнів залишили Його. Тоді Ісус Христос запитав Апостолів: « Чи не хочете й ви відійти ?» А Симон Петро відповів : «Господи, до кого підемо? Ти маєш слова життя вічного; ми увірували й пізнали, що Ти Христос, Син Бога живого» .

В нашому щоденному житті ми віримо іншим людям. Ціле життя наше спирається на вірі й довірі до інших, які передають нам своє знання і свій досвід. Без такої віри і довір'я наше життя було б неможливе, бо людина не в силі сама у всьому переконатися. Тим більше потрібна, а то й конечна, віра в питаннях духовних, у справах Божих. Бо в об'явленні є такі правди, яких власним розумом не можна пізнати. Вони перевищують пізнавальну силу нашого розуму. І тому наскрізь природним є, коли ми віримо Богу, що те все, що Він нам про Себе і про наше спасіння об'явив, є непохитною правдою.

Що таке Віра.

Що таке віра?

Віра — це беззастережне прийняття за правду те, що Бог об'явив, а Христова Церква подає до вірування.

На чому спирається наша віра?

Наша віра в існування Бога і надприродного світу спирається, насамперед, на довір'ї на переконанні, що Бог, як найдосконаліше єство, є правдомовний. Він ні сам не може помилитися, ні інших ввести в оману.

Якої ми віри?

Ми є християнської віри, бо визнаємо все те, чого навчав наш Спаситель Ісус Христос, та що свята Вселенська Церква подає нам до вірування.

Як ще уточнюємо нашу віру?

Наша віра зветься також православна і католицька, тобто правдива і вселенська, Христова віра.

Від кого і коли прийняли наші предки Христову віру?

Першими, хто прийняв Христову віру, були ізраїльтяни, Наші предки прийняли Христову віру від греків, точніше з Візантії, а з вірою також і обряд. Початки християнства на Україні сягають апостольських часів. Апостол Андрій, що проповідував святу Євангелію і хрестив на берегах Чорного моря та благословив Київські гори, вважається апостолом України. З пізніших часів відомо, що Київські князі Аскольд і Дир, охрестилися 865 році, княгиня Ольга охрестилася в 957 р., а її внук, Великий князь Володимир, охрестив себе та свій княжий город Київ 988 року. Відтоді християнство поширилося по всій українській землі. Тому рік 988-ий вважається історичною датою.

Що це таке обряд?

Обряд — це зовнішній вияв вшанування Бога, тобто звичаї і богослужіння, якими Церква прославляє Господа Бога.

В чому виявляються різниці між поодинокими обрядами?

Різниця між обрядами виявляється в церковній архітектурі, у внутрішньому влаштуванні церков, у церковному мистецтві, в музиці і співі, в богослужбовій мові, у способі служіння літургійних богослужінь та в інших виявах вшанування Бога.

До якого обряду належимо ми, українці?

Ми належимо до грецького або візантійського обряду.

Якою мовою написані наші церковні книги?

Наші церковні книги написані старослов'янською мовою. Це була книжна мова наших предків. Ті церковні книги були перекладами грецьких.

Чи можна самовільно зміняти обряд?

Ні. Апостольський Престол виразно забороняє самовільно зміняти обряд. Тому без важної причини зміна обряду в Христовій Церкві недозволена. Лише в надзвичайних випадках, Апостольський Престол може дозволити на таку зміну.

Як вітаємося по-християнськи?

Ми вітаємося стародавнім - «Слава Ісусу Христу!» Відповідаємо на вітання : «Слава навіки!». В різдвяному часі до празника Стрітення вітаємося словами: «Христос рождається!» Відповідаємо: «Славите Його!» В часі від Господнього Воскресіння до Вознесіння вітаємося себе взаємно радісним великоднім привітом: «Христос воскрес!» Відповідаємо: «Воістину воскрес!»

Який є найважніший знак нашої віри?

Найважніший знак нашої віри — це святий хрест, бо на хресті вмер для спасіння людей Господь наш Ісус Христос. Тому хрест стався знаком нашого спасіння і нашої віри. Хресним знаменням починаємо і закінчуємо наші молитви. Цим знаком повинні ми також починати й закінчувати кожну нашу працю і кожний день нашого життя, а також кожне наше нове починання.

Як накладаємо на себе знамення святого хреста?

Знак святого хреста робимо на собі ось так: Ліву руку кладемо на груди, перші три пальці правої руки (що означають символічно три Божі Особи) складаємо разом, а два крайні пальці (що означають дві природи Ісуса Христа — Божу і людську) пригинаємо до долоні. Підносимо й прикладаємо праву руку до чола й кажемо: «В ім'я Отця», відтак кладемо цю ж руку на груди й кажемо: «і Сина», потім звертаємо руку й кладемо її на праве рам'я й говоримо при цьому: «і Святого», вкінці, поклавши праву руку на ліве рам'я, закінчуємо знак святого хреста словами: «Духа. Амінь».

Які правди віри визнаємо, коли знаменуємо себе святим хрестом?

Знаком святого хреста визнаємо такі правди віри: 1. що в Бозі є три Особи: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий; 2. що друга Божа Особа, Син Божий, стався чоловіком і помер, розп'ятий на хресті, задля нашого спасіння.

Котрі правди віри повинен знати кожний християнин?

Кожний християнин повинен знати оці шість правд віри:

1. Є один Бог, що все сотворив і всім управляє.

2. Бог є справедливий Суддя, що за добро нагороджує, а за зло карає.

3. Є три Божі Особи: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий: Це є Пресвята Трійця.

4. Друга Особа Божа, Син Божий, стався чоловіком і вмер на хресті задля нашого спасіння.

5. Людська душа є безсмертна.

6. Божа ласка (благодать) є до спасіння конче потрібна.


09.02.2013 7353 1
Коментарі (1)

ібрагім паша 2013.09.20, 22:34
Дорогий автор, якщо берешся щось стверджувати, то посилайся на Біблію. Цитуй Слово Боже, тоді будеш знати, що віра від слухання, слухання Слова Божого. що Ісус сміявся з обрядів і тих, хто їх дотримувався, присоромлював. Усе християнство приховане у Марка 16:16-18
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

809
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

690
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

4166
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1298
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1439
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

7153

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1337

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4693

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7846

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6105 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7407
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61673 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5424
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

654
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1120
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1505
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1465
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

446
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

187
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

267
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

473
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

785