СNN: вакцина Pfizer проти COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років безпечна і демонструє «надійну» реакцію антитіл

У понеділок компанія Pfizer зробила довгоочікуване оголошення, у якому йдеться, що випробування 2/3 фази показали, що її вакцина проти Covid-19 безпечна, і викликає "надійну" реакцію антитіл у дітей у віці від 5 до 11 років.

Це перші результати, які опублікували для цієї вікової групи щодо вакцини проти Covid-19 у США, проте ці дані ще не перевірялися та не публікувалися.

Pfizer заявила, що незабаром планує подати до Управління з контролю за продуктами та ліками США для надання дозволу на екстрене використання. Випробування включало 2268 учасників у віці від 5 до 11 років і використовували дводозовий режим вакцини, що вводився з інтервалом 21 день. У цих випробуваннях використовували дозу 10 мкг меншу, ніж доза 30 мкг, яка була використана для осіб віком від 12 років.

"Доза 10 мікрограмів була ретельно обрана, як краща доза для безпеки, переносимості та імуногенності у дітей віком від 5 до 11 років", - йдеться у пресрелізі компанії Pfizer. Імунні реакції учасників вимірювали, дивлячись на рівень нейтралізації антитіл у їх крові та порівнюючи ці рівні з контрольною групою від 16 до 25 років, яким давали дводозову схему з більшою дозою 30 мікрограмів.

Pfizer сказав, що ці цифри добре порівнюються зі старшими людьми, які отримували більшу дозу, демонструючи "сильну імунну відповідь через місяць після другої дози".

"Крім того, вакцина проти COVID-19 добре переносилася, побічні ефекти, як правило, порівнянні з тими, що спостерігалися в учасників віком від 16 до 25 років", - заявили в компанії.

Представник компанії Pfizer також підтвердив, що не було випадків міокардиту, типу вад серця, яке пов’язане з вакцинами мРНК. Pfizer заявив, що ці дані будуть включені до "найближчого періоду подання" для EUA, і компанії продовжуватимуть накопичувати дані, необхідні для подання на затвердження FDA для людей у ​​віці від 5 до 11 років.

Наразі вакцина Pfizer/BioNTech схвалена для людей віком від 16 років і дозволена до застосування у віці від 12 до 15 років. Pfizer заявила, що очікує даних випробувань для дітей віком від 6 місяців "у четвертому кварталі цього року".

"З липня кількість випадків захворювання на COVID-19 у США зросла приблизно на 240% - це підкреслює потребу громадського здоров'я у вакцинації.

Ці результати дослідження дають міцну основу для отримання дозволу на вакцину для дітей від 5 до 11 років, і ми плануємо терміново подати їх до FDA та інших регуляторних органів ", - сказав Альберт Бурла, голова та головний виконавчий директор Pfizer.

Особливості перебігу хвороби у дітей: діти незалежно від віку, є сприйнятливими до COVID-19, не встановлено жодних гендерних відмінностей у чутливості до вірусу. Клінічна симптоматика COVID-19 у дітей менш виражена, ніж у дорослих, маленькі діти, особливо діти віком до 1 року, мають тяжчий перебіг вірусної інфекції.

У 90% випадків хвороба проходить або безсимптомно, або легко, або помірно. Під легким протіканням хвороби розуміють: гарячку, кишкові розлади, кашель, біль в горлі, біль в м'язах, нудоту, нежить.

Помірні прояви – це пневмонія з кашлем та температурою, але без гіпоксії. Також фіксували випадки, коли у маленького пацієнта не було симптомів, але комп'ютерна томографія показувала вогнища пошкоджень у легенях. Важке протікання хвороби – це кашель та температура, які супроводжуються задишкою. Насиченість крові киснем при цьому нижче 92%.

Доктор Скотт Готліб, колишній комісар FDA та нинішній член правління Pfizer, сказав, що вакцина для дітей віком від 5 до 11 років може бути доступна до листопада. Виконуюча обов'язки уповноваженого FDA, доктор Джанет Вудкок та д -р Пітер Маркс, директор Центру досліджень та оцінок біології FDA, заявили у своєму повідомленні цього місяця, що агентство розгляне дані щодо вакцини для дітей молодшого віку "якомога швидше, скоріше за все через кілька тижнів, а не місяців ", як тільки він був поданий для авторизації.

"Однак здатність агентства швидко розглядати ці матеріали частково залежатиме від якості та своєчасності подання заявок виробниками", - написали вони. Заклики до вакцинації від Covid-19 дітей молодшого віку стали голоснішими за останні місяці, оскільки серед дітей почастішали випадки інфікування.

Інфекції коронавірусу зросли "в геометричній прогресії" серед дітей у Сполучених Штатах, і зараз вони становлять майже 29% усіх випадків, зареєстрованих по всій країні, повідомляє Американська академія педіатрії. Проте, представники охорони здоров'я США підкреслили, що діти - це не тільки дорослі люди, і навіть тим, хто досяг 12 років, не слід вводити дозу вакцини, таку, яка доступна дорослим людям.

"Ми не хочемо, щоб діти мали несприятливі наслідки. Правда, ми хочемо, щоб вони мали змогу якнайшвидше зробити щеплення, але давайте зробимо це правильно", - сказав Маркс у чаті, який організував Альянс ResearchAmerica минулого тижня.

"Тут є різниця, тому що діти не просто отримують таку саму дозу, яку вводять людині віком від 12 років. Вони повинні отримувати зменшену дозу. І тому лікарям слід бути уважними цей момент, все в їхніх руках ".

 

за матеріалами CNN


20.09.2021 889
21.10.2021
Тіна Любчик

На Коломийщині проживає та займається улюбленою справою перша дівчина-вівчар в Україні – Уляна Сулятицька. 26-річна господиня розповіла Фіртці, чому обрала саме таку діяльність та як справляється з кількома сотнями овець та кіз у господарстві.

957
19.10.2021
Уляна Мокринчук

Літо закінчилося, а це означає, що деяких людей може турбувати осінній морок. Його часто називають осінньою «депресією», «хандрою», журналістка Фіртки поспілкувалась з людьми, які відчувають симптоми осінньої хандри та з психологинею, яка знає, як з нею боротись.

1150
17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

1221
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

1134
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

1580
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1950 2

З незапам’ятних часів у Галицькому закапелку великого Опілля пекли хліб на овочах. Точніше напікали. Бо саме такий хліб довше зберігався свіжим і його готували багато.

437

Звернувся до СБУ, щодо діяльності Служби Безпеки Хлібних Інвестицій та Цархлібу, а також кримінального авторитета Сайрана (громадянин РФ із Криму), який очолює ці незаконні збройні формування та веде терористичну діяльність, зокрема 20 жовтня організував напад на моє помешкання.

742

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

1792

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

2017
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1866
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

11028
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15980
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

747
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

1996 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

2579
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11750
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

1582
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

872
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1761
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

2599
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3954