СNN: "Не приїжджай в Амстердам". Нідерландська столиця каже свавільним туристам триматися подалі

Добре відома терпимість Амстердаму до рекреаційних наркотиків та сексу вже давно приваблює туристів у пошуках пригод до міста каналів та велосипедних доріжок.

Але коли локдаун та блокування кордонів, спричинені пандемією Covid-19, спорожнили нідерландську столицю від усіх відвідувачів, багато місцевих жителів виявили відсутність галасливих сп’янілих туристів, як ковток свіжого повітря.

Захоплені спокійною атмосферою свого недавно пустельного історичного центру міста та мальовничих водних шляхів, мешканці відновлювали ділянки міста, яких роками уникали. Тепер вони не впевнені, що хочуть повернути ті часи.

"Амстердаму потрібні туристи, без них наші чудові музеї та ресторани не вижили б", - каже Нікола Теобальд, яка живе в центрі міста 30 років. "Але це був бонус під час пандемії, коли вони не мали змоги приїхати. Більше немає великих груп, що товпляться в районі каналу, в гіршому випадку п'яних та під дією наркотиків. Ми повернули наше місто і нам сподобалось".

По правді кажучи, Амстердам роками бореться із негативним впливом туристів, що спричиняють надмірний шум, сміття та нестримання за малої потреби на тлі все більшого невдоволення місцевих жителів.

Місцеві жителі Амстердама насолоджуються містом зараз, коли в них менше туристів.
FRANCOIS WALSCHAERTS / AFP через Getty Images

Безпосередньо перед пандемією місцеві жителі скаржились на те, що їх місто перетворилося на "туристичний світ Діснея".

Тепер, переживши життя без сварливих відвідувачів, міська влада твердо вирішила не повертатися до тих днів.

За активної кампанії з вакцин, що відновлюють можливість літніх подорожей, вони розпочали дивовижну туристичну кампанію, намагаючись позбутися репутації Амстердама як столиці п'янок.

Тож, хоча туристів заохочують їхати до міста, оскільки карантинні обмеження полегшуються, сварливим відвідувачам та неодруженим молодим людям, які мають намір пити та вживати наркотики, прямо наказано триматися подалі.

Міська рада витратила 100 000 євро (119 000 доларів) на онлайн-кампанію, яка заохочує людей відвідувати культурну спадщину міста, водночас попереджаючи "неприємних туристів", що їхній візит не вітається.

"Ми не хочемо повертатися до того, що ми бачили до пандемії, коли масові скупчення людей у ​​районі вулиць Червоних ліхтарів та розважальних районах міста завдавали шкоди жителям", - йдеться у заяві міської ради.

Відвідувачів, які поважають Амстердам та жителів Амстердаму, завжди раді бачити, і вони, звичайно, залишаться бажаними.

"Відвідувачі, які без поваги ставляться до наших мешканців та спадщини, не вітаються. Повідомлення, яке ми маємо для них: не приїжджайте в Амстердам".

Метою онлайн-кампанії є "стимулювати бажану поведінку" серед туристів, - каже Герте Удо, генеральний директор Амстердама та партнерів, міського агентства з просування.

Він каже, що повідомлення просте: "Ласкаво просимо, але, будь ласка, пийте всередині, використовуйте пісуар і будьте тихі".

"Ми не хочемо відвідувачів, які демонструють безконтрольну поведінку, без поваги до міста та його жителів", - додає Удо.


Відсутність "неприємних туристів"

Міська рада запустила онлайн-компанію, даючи зрозуміти, що в Амстердамі будуть раді лише "поважним" туристам.
REMKO DE WAAL / ANP / AFP через Getty Images

Наразі кампанія орієнтована на британських чоловіків віком від 18 до 34 років, які розглядають можливість поїздки до столиці Нідерландів, також ця кампанія має бути розгорнута для цільових груп в інших країнах протягом найближчих кількох місяців.

У 2019 році близько 20 мільйонів міжнародних туристів відвідали столицю Нідерландів, причому 70% прибули з сусідніх країн, Німеччини, Бельгії, а також Великобританії.

Того ж року Амстердам успішно націлив на британських туристів чоловічої статі кампанію, що відбиває антигромадську поведінку.

Під назвою "Насолоджуйся та поважай" вона попереджала як британських, так і голландських туристів, що вони ризикують отримати штраф 140 євро (170 доларів), якщо їх спіймають на сечовипусканні у громадському місці, порушуючи спокій чи смітячи.

Під час опитування 45% британських респондентів сказали, що кампанія зробила їх більш обізнаними про вплив небажаної поведінки.

Той, хто відвідував Амстердам за останні роки, зрозуміє, чому. Відзначають найгірші надмірності поведінки серед туристів, які часто говорять гучними голосами з британськими акцентами, що належать до дивовижно одягнених холостяцьких або "рогачих" вечірок.

Місцевий радник Роб Хефланд резюмував ситуацію в інтерв’ю вебсайту DutchNews.

"Якщо ви маєте намір побачити найкрасивіше місто у світі цього літа, приїжджайте в Амстердам", - сказав Хефланд. "Якщо ви маєте намір випити та поводитися неправильно, одягнені як пеніс, шукайте розваг в іншому місці!"

Остання кампанія є частиною місії міської ради представити Амстердам у новому світлі, залишивши позаду його горезвісну репутацію.

"Амстердам не хоче, щоб його називали містом кав'ярень та кварталом Червоних ліхтарів. Він досить липкий і має негативні відтінки", - говорить Ко Коенс, професор нового міського туризму в Університеті прикладних наук в Роттердамі.

Але Коенс скептично ставиться до підходу ради щодо залучення "певного типу туристів".

"Амстердамський бренд побудований на 600 роках толерантності та відкритості", - говорить він. "Як створити для себе образ там, де ти відкритий і толерантний, але в той же час посилаєш повідомлення "дорогий відвідувач, вирости?"

за матеріалами CNN


27.06.2021 1519
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1185
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2915
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1017
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1083 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3205 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

964

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2380
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

475
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132