СNN: "Не приїжджай в Амстердам". Нідерландська столиця каже свавільним туристам триматися подалі

Добре відома терпимість Амстердаму до рекреаційних наркотиків та сексу вже давно приваблює туристів у пошуках пригод до міста каналів та велосипедних доріжок.

Але коли локдаун та блокування кордонів, спричинені пандемією Covid-19, спорожнили нідерландську столицю від усіх відвідувачів, багато місцевих жителів виявили відсутність галасливих сп’янілих туристів, як ковток свіжого повітря.

Захоплені спокійною атмосферою свого недавно пустельного історичного центру міста та мальовничих водних шляхів, мешканці відновлювали ділянки міста, яких роками уникали. Тепер вони не впевнені, що хочуть повернути ті часи.

"Амстердаму потрібні туристи, без них наші чудові музеї та ресторани не вижили б", - каже Нікола Теобальд, яка живе в центрі міста 30 років. "Але це був бонус під час пандемії, коли вони не мали змоги приїхати. Більше немає великих груп, що товпляться в районі каналу, в гіршому випадку п'яних та під дією наркотиків. Ми повернули наше місто і нам сподобалось".

По правді кажучи, Амстердам роками бореться із негативним впливом туристів, що спричиняють надмірний шум, сміття та нестримання за малої потреби на тлі все більшого невдоволення місцевих жителів.

Місцеві жителі Амстердама насолоджуються містом зараз, коли в них менше туристів.
FRANCOIS WALSCHAERTS / AFP через Getty Images

Безпосередньо перед пандемією місцеві жителі скаржились на те, що їх місто перетворилося на "туристичний світ Діснея".

Тепер, переживши життя без сварливих відвідувачів, міська влада твердо вирішила не повертатися до тих днів.

За активної кампанії з вакцин, що відновлюють можливість літніх подорожей, вони розпочали дивовижну туристичну кампанію, намагаючись позбутися репутації Амстердама як столиці п'янок.

Тож, хоча туристів заохочують їхати до міста, оскільки карантинні обмеження полегшуються, сварливим відвідувачам та неодруженим молодим людям, які мають намір пити та вживати наркотики, прямо наказано триматися подалі.

Міська рада витратила 100 000 євро (119 000 доларів) на онлайн-кампанію, яка заохочує людей відвідувати культурну спадщину міста, водночас попереджаючи "неприємних туристів", що їхній візит не вітається.

"Ми не хочемо повертатися до того, що ми бачили до пандемії, коли масові скупчення людей у ​​районі вулиць Червоних ліхтарів та розважальних районах міста завдавали шкоди жителям", - йдеться у заяві міської ради.

Відвідувачів, які поважають Амстердам та жителів Амстердаму, завжди раді бачити, і вони, звичайно, залишаться бажаними.

"Відвідувачі, які без поваги ставляться до наших мешканців та спадщини, не вітаються. Повідомлення, яке ми маємо для них: не приїжджайте в Амстердам".

Метою онлайн-кампанії є "стимулювати бажану поведінку" серед туристів, - каже Герте Удо, генеральний директор Амстердама та партнерів, міського агентства з просування.

Він каже, що повідомлення просте: "Ласкаво просимо, але, будь ласка, пийте всередині, використовуйте пісуар і будьте тихі".

"Ми не хочемо відвідувачів, які демонструють безконтрольну поведінку, без поваги до міста та його жителів", - додає Удо.


Відсутність "неприємних туристів"

Міська рада запустила онлайн-компанію, даючи зрозуміти, що в Амстердамі будуть раді лише "поважним" туристам.
REMKO DE WAAL / ANP / AFP через Getty Images

Наразі кампанія орієнтована на британських чоловіків віком від 18 до 34 років, які розглядають можливість поїздки до столиці Нідерландів, також ця кампанія має бути розгорнута для цільових груп в інших країнах протягом найближчих кількох місяців.

У 2019 році близько 20 мільйонів міжнародних туристів відвідали столицю Нідерландів, причому 70% прибули з сусідніх країн, Німеччини, Бельгії, а також Великобританії.

Того ж року Амстердам успішно націлив на британських туристів чоловічої статі кампанію, що відбиває антигромадську поведінку.

Під назвою "Насолоджуйся та поважай" вона попереджала як британських, так і голландських туристів, що вони ризикують отримати штраф 140 євро (170 доларів), якщо їх спіймають на сечовипусканні у громадському місці, порушуючи спокій чи смітячи.

Під час опитування 45% британських респондентів сказали, що кампанія зробила їх більш обізнаними про вплив небажаної поведінки.

Той, хто відвідував Амстердам за останні роки, зрозуміє, чому. Відзначають найгірші надмірності поведінки серед туристів, які часто говорять гучними голосами з британськими акцентами, що належать до дивовижно одягнених холостяцьких або "рогачих" вечірок.

Місцевий радник Роб Хефланд резюмував ситуацію в інтерв’ю вебсайту DutchNews.

"Якщо ви маєте намір побачити найкрасивіше місто у світі цього літа, приїжджайте в Амстердам", - сказав Хефланд. "Якщо ви маєте намір випити та поводитися неправильно, одягнені як пеніс, шукайте розваг в іншому місці!"

Остання кампанія є частиною місії міської ради представити Амстердам у новому світлі, залишивши позаду його горезвісну репутацію.

"Амстердам не хоче, щоб його називали містом кав'ярень та кварталом Червоних ліхтарів. Він досить липкий і має негативні відтінки", - говорить Ко Коенс, професор нового міського туризму в Університеті прикладних наук в Роттердамі.

Але Коенс скептично ставиться до підходу ради щодо залучення "певного типу туристів".

"Амстердамський бренд побудований на 600 роках толерантності та відкритості", - говорить він. "Як створити для себе образ там, де ти відкритий і толерантний, але в той же час посилаєш повідомлення "дорогий відвідувач, вирости?"

за матеріалами CNN


27.06.2021 1504
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1120
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6798
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14885 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1805
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1058
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6527

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

864

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1656

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1458

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1328
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

427
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

691
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

850
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

656
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1749
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

774
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1070
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34902 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

252
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

430
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

738
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

653