
3 серпня 2018 року в управлінні Держпраці провели нараду з приводу зростання рівня травматизму на території Івано-Франківщини.
У нараді взяли участь начальник Управління – Ігор Росипайло, перший заступник начальника Управління – Руслан Мазур, начальники відділів та завідувачі секторів, що здійснюють нагляд за додержанням законів та інших нормативно – правових актів з питань охорони праці.
На нараду були запрошені представники підприємств, на яких у 2018 році сталися смертельні нещасні випадки, пов’язані з виробництвом.
Серед них: ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», РП Надвірнянської дільниці служби підстанції АТ «Прикарпаттяелектроенерго», ДП «Брошнівське лісове господарство», ТзОВ «Слобідка», філія «Коломийська ДЕД» ДП «Івано-Франківський облавтодор», ТОВ «ВКФ Тріумф», ДП «Кутське лісове господарство».
Також серед запрошених були представники підприємств, на яких нещасні випадки не пов’язані з виробництвом, проте потерпілі працювали по договору цивільно – правового характеру: ТзОВ «ФІЛБУД», Надвірнянська філія ТОВ «Свиспан Лімітед».
У ході наради з доповідями виступили представники – учасники даних підприємств про стан виробничого травматизму, а також про заходи, які вживаються для запобігання настання нещасних випадків.
«Шановні колеги, життя і здоров’я людини – це найвища цінність. Тому нам разом з вами необхідно докласти усіх зусиль, щоб зберегти цю цінність. Щоб усі працівники як приходили на роботу здоровити, так і поверталися додому здоровими і живими», - наголосив Ігор Росипайло.
Проаналізувавши настання нещасних випадків на виробництві можна зробити висновок, що основними причинами їх настання є:
1.технічні, в тому числі: конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва, незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території;
2.організаційні, в тому числі: порушення правил безпеки руху, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, залучення до роботи працівника не за спеціальністю;
3.психофізіологічні, в тому числі: травмування внаслідок протиправних дій інших, особиста необережність потерпілого.
За результатами наради розроблено заходи щодо зменшення рівня виробничого травматизму на суб’єктах господарювання області.