Майже третина опитаних українців, які перебувають в країні, вважають, що Україні для перемоги потрібно півроку-рік.
На заході України таку думку підтримують 30% опитаних. Ще 32% мешканців західних областей вважають, що для перемоги потрібно більше як рік, 18% вірять, що вона для її досягнення потрібно кілька місяців, або й менше.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" серед громадян України, котрі сьогодні проживають на її території, а також українців, котрі знаходяться за кордоном, передає Фіртка.
Як зауважили соціологи, результати опитувань в Україні та у Європі демонструють певні відмінності у оцінці тривалості війни респондентами.
Зокрема, серед українців, які мешкають в Україні, 32% респондентів вважають, що Україні для перемоги потрібно півроку-рік, 30% — понад рік. Ще 17% опитаних вірять, що для її досягнення потрібно кілька місяців, або й менше.
Разом з тим, серед українців в Європі переважає думка, що для перемоги потрібно більше як рік — 40%, 23% вважають, що на це потрібно півроку-рік, і лише 12% вірять в її досягнення у найближчій перспективі.
Результати опитування також показали, що 3% українців у Європі взагалі не вірять в перемогу України. В Україні таких — 1%.
У макрорегіональному розрізі серед тих українців, котрі проживають в Україні, спостерігаються певні відмінності у оцінках. Так, більше тих, хто вірить у відносно короткі терміни досягнення перемоги, серед мешканців центру, заходу та півдня. Менш оптимістичні або ж невизначені оцінки дають мешканці сходу та столиці.
Опитування в Україні. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій і територій, де не працює український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.
Опитування українців у Європі. Аудиторія: українці віком від 18 років і старші, які знайшли тимчасовий прихисток у країнах Європи після 24 лютого 2022 року. Результати зважені з використанням актуальних даних UNHC (United Nations High Commissioner for Refugees) — показника українців, які подали заяву на отримання притулку, ТП або аналогічні національні програми захисту.
Опитали 2 000 респондентів у 31 країні Європи. Онлайн-опитування відбувалось на платформі онлайн-досліджень Rating Online.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,2%. Терміни проведення: 4-10 липня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!