Скарби Австрійської Імперії. Християнські Святині Страстей Господніх. Віденська скарбниця. 06 січня 2012р.

 

 

Спис Лонгіна. Спис Долі. Спис Христа. Один з Інструментів Страстей Господніх. Піка спису римського воїна Лонгіна (ім’я Лонгін перекладається на «довгий»), який вструмив поміж 4 та 5 ребрами Ісуса Христа, розп’ятого на Хресті. Як і всі Знаряддя Страстей, спис вважається однією з найбільших реліквій християнства. Адже він омитий кров’ю самого Спасителя, Ісуса Христа, ще за життя. За інструкцією, кожен воїн римської армії, що був на той час задіяний в актах розіп’яття на горі Голгофі, мусив самостійно вміти спорудити хрест для розіп’яття, а також своїм списом нанести «контрольний» (смертельний) удар («удар милосердя») страченому, що б той довго не мордувався, і гарантовано помер. Лонгін, після страти Ісуса став ревностним християнином, промовивши «воістину Він був син Божий!» Свій спис він зберіг як реліквію. В подальшому знайшов дарунок зцілювати людей від очних хворіб. Сьогодні Лонгін канонізований церквою.

 

А спис, спочатку зберігався як реліквія в Римській імперії. Коли пала Римська імперія, спис губиться на декілька століть. Можливо в якомусь монастирі. І тільки в Х столітті спис знову з’являється перед християнами у власності німецького імператора Оттона Великого. За легендою, раніше він належав Карлу Великому, який в свою чергу отримав його від римського Папи, як подяку за звільнення Риму від варварів.

 

Всю історію спис Лонгіна монархи використовують  при різних коронаціях і найвидатніших подіях. «Хто володарює списом, той володарює Світом!» – важали всі дві тисячі років.

 

В ХІІІ ст. спис попадає до династії Габсбургів. У ХІХ ст. ним тимчасово володів Наполеон.

 

В ХХ ст. Гітлер дізнається про Спис Долі. Це улюблений артефакт Адольфа Гітлера. Ще у 1907р., молодий юнак Адольф Шикльгрубер, а потім Адольф Гітлер, блукаючи віденськими залами палацу Хофбург, вперше почув легенду про Спис, про його силу і місію. Гітлером опановує манія месіїї, володаря Світу. Про це він згадує в своїх спогадах.

     

Після анексії Австрії Гітлером, у 1938 році, він забирає спис до себе в Німеччину, і зберігає в маленькій церкві поблизу Нюрнберга, до квітня 1945р. З приходом американських війск останні знаходять спис в схованці 30 квітня, о 14.10 год., і повертають через деякий час Віденській скарбниці. За час перебування спису в Америці поширюються нові чутки про підміну та інші речі пов’язані зі списом. Фото Юрія Романюка

 

Віденська скарбниця багата на Християнські артефакти – Страстей Господніх. Серед них безцінні артефакти Людства. Це варта побачити на власні очі. (Матеріал та фото Юрія Романюка).

Дерев’янна частина (фрагмент – вертикальної частини) з Хреста, на якому розіп’яли Ісуса Христа. Артефакт Страстей Господніх.

Хустинка (платок) Вероніки. Яка подала свою хустинку Ісусу, який прямував на Голгофу, втерти обличчя від поту. На хустинці чітко відбився образ рис Ісуса. Одне око прикрите, друге ледь відкрите, прямий довгий ніс, стиснуті губи. Від 1721 року у власності династії Габсбургів

Артефакт відбитка обличчя (лику) Ісуса.

Артефакт одного з трьох цв’яків, яким розіп’яли Ісуса.

Цей цв’як використовували у оздобленні корони під час коронації монархів. Кажуть його знайшли прив’язаним до спису Лонгіна.

Артефакти Страстей Господніх в золотому та коштовному оздобленні. На фото: зуб Іоана Хрестителя, фрагмент щепки від люльки Ісуса Христа, фрагмент тканини Плащаниці. Артефакти.

Зуб Іоана Хретителя. В скляній колбі. Артефакт Страстей Господніх

Артефакт. Фрагмент щепки люльки Ісуса Христа. В якій його свята Марія колисала після народження.

Мощі Святого Великомученика Юрія (Георгія) Переможця. Для мене особисто надзвичайно зворушливо і вражаюче, як тезці.

Фрагмент тканини скатерті зі столу Святої Вечері

Святий Грааль з суцільного агату. Діаметр 58 см. Крестоносці, у 1204 році захопивши Константинопіль, заволоділи цією безцінною чашою, артефактом, з написом «XRST». Від 1477 року ця чаша перебуває у власності родини дінастії Габсбургів.

Нерукотворний артефакт. Фото з проступаючим текстом в промінях спеціального освітлення, з текстом «XRST». Кажуть, що якщо уважно придивитися і в звичайному світлі на відблиску видно цей напис.

Ріг єдинорога або клик нарвала. Міфічна істота з одним рогом, що символізує ціломудріє. Надзвичайно безцінна річ. Артефакт. Довжина 2м.42см.

Дерев’янний хрест посв’яти в лицарі ордена Золотого Руна. Головний гросмейстер ордена Золотого Руна зараз, потомок австрійської імперії Карл Габсбург-Лотрінген. Право посв’яти в лицарі може набути той, хто доведе своє благородне дворянське походження не менше, а ніж на 7 поколінь назад. Зараз налічується всього 54 лицаря цього ордена. Артефакт.

Корона королів та Імператорів Священної Римської Імперії

Атрибути Імператорів

Корона, Скіпетр та Держава Імператорів та королів династії Габсбургів

Корона династії Габсбургів

Скіпетр з коштовним каменем

Корона династії Габсбургів

Церемоніальне вбрання з коронації

Герб Австрійської Імперії часів династії Габсбургів

Люлька родини Наполеона. В ній колисали дитинку Імператора Франції – Наполеона ІІ

Всі фото Юрія Романюка

Портрет Імператора Наполеона

Портрет дружини Наполеона – Імператриця

Чаша для хрещення потомків династії Габсбургів. Ковш для святої води процедури хрещення дітей династії Габсбургів

Корона династії Габсбургів

Смарагд. 1641р. Вага 2680 карат.

Артефакт. Корона Імператорів Священної Римської Імперії. Вік – понад тисячу років. Виготовлено орієнтовно 960-980 р. Короновано нею вперше у 1020р.

Підвіска гросмейстера ордену Золотого Руна

Підвіска члена ордену Золотого Руна

Імператор Наполеон

Імператор Наполеон

Суцільний смарагд. Вага – 2680 карат. Рік 1641.

Голандська вишивка по шовку коштовними нитками. На 1 кв.см. понад 1000 стежків. Такий елемент вбрання вишивало 20 років(!) понад 1000 швей. Мікроскопічне вишивання дорогоцінними нитками.

 

 всі фото Юрія Романюка

 


11.01.2012 Юрій Романюк 2863 7
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2216
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1462
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2413 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4862
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

679
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

349
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2