Спис Лонгіна. Спис Долі. Спис Христа. Один з Інструментів Страстей Господніх. Піка спису римського воїна Лонгіна (ім’я Лонгін перекладається на «довгий»), який вструмив поміж 4 та 5 ребрами Ісуса Христа, розп’ятого на Хресті. Як і всі Знаряддя Страстей, спис вважається однією з найбільших реліквій християнства. Адже він омитий кров’ю самого Спасителя, Ісуса Христа, ще за життя. За інструкцією, кожен воїн римської армії, що був на той час задіяний в актах розіп’яття на горі Голгофі, мусив самостійно вміти спорудити хрест для розіп’яття, а також своїм списом нанести «контрольний» (смертельний) удар («удар милосердя») страченому, що б той довго не мордувався, і гарантовано помер. Лонгін, після страти Ісуса став ревностним християнином, промовивши «воістину Він був син Божий!» Свій спис він зберіг як реліквію. В подальшому знайшов дарунок зцілювати людей від очних хворіб. Сьогодні Лонгін канонізований церквою.
А спис, спочатку зберігався як реліквія в Римській імперії. Коли пала Римська імперія, спис губиться на декілька століть. Можливо в якомусь монастирі. І тільки в Х столітті спис знову з’являється перед християнами у власності німецького імператора Оттона Великого. За легендою, раніше він належав Карлу Великому, який в свою чергу отримав його від римського Папи, як подяку за звільнення Риму від варварів.
Всю історію спис Лонгіна монархи використовують при різних коронаціях і найвидатніших подіях. «Хто володарює списом, той володарює Світом!» – важали всі дві тисячі років.
В ХІІІ ст. спис попадає до династії Габсбургів. У ХІХ ст. ним тимчасово володів Наполеон.
В ХХ ст. Гітлер дізнається про Спис Долі. Це улюблений артефакт Адольфа Гітлера. Ще у 1907р., молодий юнак Адольф Шикльгрубер, а потім Адольф Гітлер, блукаючи віденськими залами палацу Хофбург, вперше почув легенду про Спис, про його силу і місію. Гітлером опановує манія месіїї, володаря Світу. Про це він згадує в своїх спогадах.
Після анексії Австрії Гітлером, у 1938 році, він забирає спис до себе в Німеччину, і зберігає в маленькій церкві поблизу Нюрнберга, до квітня 1945р. З приходом американських війск останні знаходять спис в схованці 30 квітня, о 14.10 год., і повертають через деякий час Віденській скарбниці. За час перебування спису в Америці поширюються нові чутки про підміну та інші речі пов’язані зі списом. Фото Юрія Романюка
Віденська скарбниця багата на Християнські артефакти – Страстей Господніх. Серед них безцінні артефакти Людства. Це варта побачити на власні очі. (Матеріал та фото Юрія Романюка).
Дерев’янна частина (фрагмент – вертикальної частини) з Хреста, на якому розіп’яли Ісуса Христа. Артефакт Страстей Господніх.
Хустинка (платок) Вероніки. Яка подала свою хустинку Ісусу, який прямував на Голгофу, втерти обличчя від поту. На хустинці чітко відбився образ рис Ісуса. Одне око прикрите, друге ледь відкрите, прямий довгий ніс, стиснуті губи. Від 1721 року у власності династії Габсбургів
Артефакт відбитка обличчя (лику) Ісуса.
Артефакт одного з трьох цв’яків, яким розіп’яли Ісуса.
Цей цв’як використовували у оздобленні корони під час коронації монархів. Кажуть його знайшли прив’язаним до спису Лонгіна.
Артефакти Страстей Господніх в золотому та коштовному оздобленні. На фото: зуб Іоана Хрестителя, фрагмент щепки від люльки Ісуса Христа, фрагмент тканини Плащаниці. Артефакти.
Зуб Іоана Хретителя. В скляній колбі. Артефакт Страстей Господніх
Артефакт. Фрагмент щепки люльки Ісуса Христа. В якій його свята Марія колисала після народження.
Мощі Святого Великомученика Юрія (Георгія) Переможця. Для мене особисто надзвичайно зворушливо і вражаюче, як тезці.
Фрагмент тканини скатерті зі столу Святої Вечері
Святий Грааль з суцільного агату. Діаметр 58 см. Крестоносці, у 1204 році захопивши Константинопіль, заволоділи цією безцінною чашою, артефактом, з написом «XRST». Від 1477 року ця чаша перебуває у власності родини дінастії Габсбургів.
Нерукотворний артефакт. Фото з проступаючим текстом в промінях спеціального освітлення, з текстом «XRST». Кажуть, що якщо уважно придивитися і в звичайному світлі на відблиску видно цей напис.
Ріг єдинорога або клик нарвала. Міфічна істота з одним рогом, що символізує ціломудріє. Надзвичайно безцінна річ. Артефакт. Довжина 2м.42см.
Дерев’янний хрест посв’яти в лицарі ордена Золотого Руна. Головний гросмейстер ордена Золотого Руна зараз, потомок австрійської імперії Карл Габсбург-Лотрінген. Право посв’яти в лицарі може набути той, хто доведе своє благородне дворянське походження не менше, а ніж на 7 поколінь назад. Зараз налічується всього 54 лицаря цього ордена. Артефакт.
Корона королів та Імператорів Священної Римської Імперії
Атрибути Імператорів
Корона, Скіпетр та Держава Імператорів та королів династії Габсбургів
Корона династії Габсбургів
Скіпетр з коштовним каменем
Корона династії Габсбургів
Церемоніальне вбрання з коронації
Герб Австрійської Імперії часів династії Габсбургів
Люлька родини Наполеона. В ній колисали дитинку Імператора Франції – Наполеона ІІ
Всі фото Юрія Романюка
Портрет Імператора Наполеона
Портрет дружини Наполеона – Імператриця
Чаша для хрещення потомків династії Габсбургів. Ковш для святої води процедури хрещення дітей династії Габсбургів
Корона династії Габсбургів
Смарагд. 1641р. Вага 2680 карат.
Артефакт. Корона Імператорів Священної Римської Імперії. Вік – понад тисячу років. Виготовлено орієнтовно 960-980 р. Короновано нею вперше у 1020р.
Підвіска гросмейстера ордену Золотого Руна
Підвіска члена ордену Золотого Руна
Імператор Наполеон
Імператор Наполеон
Суцільний смарагд. Вага – 2680 карат. Рік 1641.
Голандська вишивка по шовку коштовними нитками. На 1 кв.см. понад 1000 стежків. Такий елемент вбрання вишивало 20 років(!) понад 1000 швей. Мікроскопічне вишивання дорогоцінними нитками.
всі фото Юрія Романюка