ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Роману Ткачу

Кореспондент "Фіртки" задав традиційні ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ народному депутатові України, екс-голові Івано-Франківської ОДА Роману Ткачу.

 

- Весною ви говорили про намір балотуватись на крісло міського голови Івано-Франківська, чому передумали? Також ви не йдете у жодному списку на виборах… У вас є підтримка в області, виникає питання чому ви не йшли тут у списках?

 

Я беру активну участь у виборах у якості радника. (ред. – Роман Ткач співпрацює із кандидатом на посаду міського голови Івано-Франківська Павлом Андрусяком).

 

Заява про намір балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська була зроблена минулого року, коли вибори мали бути у березні. Після обрання Януковича президентом, ситуація докорінно змінилась. У цих умовах я бачу себе в іншому ранзі. Вважаю, що вже почався так-званий рух опору, треба об’єднувати всіх тих, кому не байдужа доля України, хто хоче жити у демократичній країні. Я бачу себе у цьому процесі.

 

Сьогодні багато роботи у Верховній раді. Також розумію, що останніми рішеннями нівельована роль парламентаризму. Рада стає політичним цвинтарем.

 

Протягом останніх місяців намагався об’єднати всі політичні сили, які мають українську позицію. На жаль, не вдалось. Об’єднання опозиції на всеукраїнському рівні неможливе.

 

Тому наразі своїм завданням бачу - доносити правду про цю окупаційну владу.

 

- Чи були пропозиції приєднатись до діючої влади, врешті ви могли піти до опозиції?

 

Було чимало запрошень від опозиційних партій, від інших я не розглядав. Напевне все почалось після прийняття закону про місцеві вибори, і ми вже можемо спрогнозувати роль обласної ради (ред. – в Івано-Франківську), яка буде після місцевих виборів. Ставка на «мажоритарників», хоча знаємо, які п’ять-шість партій прийдуть до обласної ради. Ідея прив’язки депутата до певно округу, до людей - хороша, пообіцяв значить виконую. Проте ця ідея у нинішніх політичних умовах нівелюється. Подивіться на списки кандидатів у графу - де директор, начальник (ред. – посада). Як вони завтра будуть голосувати в обласній раді?

 

- Україні пророкують сценарій російського стилю у політиці. Вважаєте, чи дійсно «регіонали» прийшли надовго?

 

Влада не зважає ні на що, влада веде себе як окупаційна. Як політик я не прихильник думки «що ці прийшли надовго». Вони прийшли рівно на стільки на скільки ми їм дозволимо, врешті розумію це питання - дискусійне.

 

Переконаний, сьогодні поряд із внутрішньою окупацією, є внутрішня опозиція. Багато наших людей не хочуть, не здатні і не бачать змісту виходити на вулиці. Всі розуміють, що потрібно проводити пенсійну реформу, але починати з підвищення пенсійного віку… Вони дістали! Надіюсь, що скоро ми твердо і переконано скажемо ні. Не приведи Господи до того, щоб воно було геть не кероване.

 

Мене коробить, коли влада каже: «ми не займаємось політикою, а тільки господарськими речами». А чим ви відрізняєтесь від австрійських, польських, російських окупантів. Вони теж будували дороги, вокзали, мости. Та сьогодні влада має бути українською по духу. Страшний подвиг, збудувати дитячий садок чи школу за наші податки. Не подвиг, коли влада збудувала міст через Бистрицю, це питання давно назріло.

 

- Виходить обласна влада в Івано-Франківську теж окупаційна?

 

Я називаю керівників обласної влади, у тому числі, що на Івано-Франківщині окупантами. Не розумію як уродженець Тлумаччини, Долинщини, Тисмениці може йти під прапорами Партії регіонів, де написано бий і нищ українське. Будь-які пояснення, що хтось йде у владу реалізуватись, міст збудувати це – розмови. Така моя позиція. Мені гірко. Приїжджають до мене директори шкіл, все-таки знають Ткача ще в області, і кажуть забороняють йти у партію, до прикладу, від «Батьківщини» чи «Нашої України». В інших регіонах заганяють у «Партію регіонів» чи «Відродження».

- Чи запрацює Верховна рада ефективніше після виборів?

Теперішня влада нагло і цинічно бреше. Сьогодні у Верховній раді ні формально, ні юридично не має опозиції. Вони за що захочуть, за те й проголосують.

Наведу приклад, що відбувається на ринку зерна. Сьогодні у законі не зазначено на яких умовах зерно може експортуватись. Всі ці речі робляться постановами Кабміну. Цього року 38-40 млн. врожаю зерна в Україні. Зерном запаковані вагони, кораблі, але є усна команда митникам не випускати. Симоненко і Ткаченко пропонували взагалі заборонити експорт зерна. Ми подавали законопроект щодо цього питання, так вони взагалі не голосували.

 

Мені гірко говорити, але не має нині парламенту в Україні. Є більше 225 «кнопкодавів», які бездумно виконують вказівки.

 

- Чим займетесь після цих виборів?

 

Після місцевих виборів складеться цікава ситуація, всі ті хто пройдуть, а 5-6 партій вийде на 3% бар’єр. Решта - відверті політичні лузери не будуь ніде представлені. Лишається тільки ніша для громадськості, вони не будуть мовчати.

 

До мене звернулись кілька політично свідомих і впливових людей, які не перебувають конкретно в якійсь політичній партії з пропозицією створити громадську організацію. Зараз триває робота, ми опрацьовуємо статут. Говорять про те, що маємо таку ситуацію, бо не сформоване громадянське суспільство. Спробую разом з однодумцями робити кроки до створення цього суспільства. Знаю, що ті хто підуть у раду не всі продадуться і ми будемо з ними співпрацювати.


14.10.2010 Марія Петрів 2257 1
Коментарі (1)

пыпец 2010.10.17, 23:47
Ткач назава Вишиванюка окупантом!!!
04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

317
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

977
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

870
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1337
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2732
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1561

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

808

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

867

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1758

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1762
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

480
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

544
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18458
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7573
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3744
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1149
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10865
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

537
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

429
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

607
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

530