ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Роману Ткачу

Кореспондент "Фіртки" задав традиційні ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ народному депутатові України, екс-голові Івано-Франківської ОДА Роману Ткачу.

 

- Весною ви говорили про намір балотуватись на крісло міського голови Івано-Франківська, чому передумали? Також ви не йдете у жодному списку на виборах… У вас є підтримка в області, виникає питання чому ви не йшли тут у списках?

 

Я беру активну участь у виборах у якості радника. (ред. – Роман Ткач співпрацює із кандидатом на посаду міського голови Івано-Франківська Павлом Андрусяком).

 

Заява про намір балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська була зроблена минулого року, коли вибори мали бути у березні. Після обрання Януковича президентом, ситуація докорінно змінилась. У цих умовах я бачу себе в іншому ранзі. Вважаю, що вже почався так-званий рух опору, треба об’єднувати всіх тих, кому не байдужа доля України, хто хоче жити у демократичній країні. Я бачу себе у цьому процесі.

 

Сьогодні багато роботи у Верховній раді. Також розумію, що останніми рішеннями нівельована роль парламентаризму. Рада стає політичним цвинтарем.

 

Протягом останніх місяців намагався об’єднати всі політичні сили, які мають українську позицію. На жаль, не вдалось. Об’єднання опозиції на всеукраїнському рівні неможливе.

 

Тому наразі своїм завданням бачу - доносити правду про цю окупаційну владу.

 

- Чи були пропозиції приєднатись до діючої влади, врешті ви могли піти до опозиції?

 

Було чимало запрошень від опозиційних партій, від інших я не розглядав. Напевне все почалось після прийняття закону про місцеві вибори, і ми вже можемо спрогнозувати роль обласної ради (ред. – в Івано-Франківську), яка буде після місцевих виборів. Ставка на «мажоритарників», хоча знаємо, які п’ять-шість партій прийдуть до обласної ради. Ідея прив’язки депутата до певно округу, до людей - хороша, пообіцяв значить виконую. Проте ця ідея у нинішніх політичних умовах нівелюється. Подивіться на списки кандидатів у графу - де директор, начальник (ред. – посада). Як вони завтра будуть голосувати в обласній раді?

 

- Україні пророкують сценарій російського стилю у політиці. Вважаєте, чи дійсно «регіонали» прийшли надовго?

 

Влада не зважає ні на що, влада веде себе як окупаційна. Як політик я не прихильник думки «що ці прийшли надовго». Вони прийшли рівно на стільки на скільки ми їм дозволимо, врешті розумію це питання - дискусійне.

 

Переконаний, сьогодні поряд із внутрішньою окупацією, є внутрішня опозиція. Багато наших людей не хочуть, не здатні і не бачать змісту виходити на вулиці. Всі розуміють, що потрібно проводити пенсійну реформу, але починати з підвищення пенсійного віку… Вони дістали! Надіюсь, що скоро ми твердо і переконано скажемо ні. Не приведи Господи до того, щоб воно було геть не кероване.

 

Мене коробить, коли влада каже: «ми не займаємось політикою, а тільки господарськими речами». А чим ви відрізняєтесь від австрійських, польських, російських окупантів. Вони теж будували дороги, вокзали, мости. Та сьогодні влада має бути українською по духу. Страшний подвиг, збудувати дитячий садок чи школу за наші податки. Не подвиг, коли влада збудувала міст через Бистрицю, це питання давно назріло.

 

- Виходить обласна влада в Івано-Франківську теж окупаційна?

 

Я називаю керівників обласної влади, у тому числі, що на Івано-Франківщині окупантами. Не розумію як уродженець Тлумаччини, Долинщини, Тисмениці може йти під прапорами Партії регіонів, де написано бий і нищ українське. Будь-які пояснення, що хтось йде у владу реалізуватись, міст збудувати це – розмови. Така моя позиція. Мені гірко. Приїжджають до мене директори шкіл, все-таки знають Ткача ще в області, і кажуть забороняють йти у партію, до прикладу, від «Батьківщини» чи «Нашої України». В інших регіонах заганяють у «Партію регіонів» чи «Відродження».

- Чи запрацює Верховна рада ефективніше після виборів?

Теперішня влада нагло і цинічно бреше. Сьогодні у Верховній раді ні формально, ні юридично не має опозиції. Вони за що захочуть, за те й проголосують.

Наведу приклад, що відбувається на ринку зерна. Сьогодні у законі не зазначено на яких умовах зерно може експортуватись. Всі ці речі робляться постановами Кабміну. Цього року 38-40 млн. врожаю зерна в Україні. Зерном запаковані вагони, кораблі, але є усна команда митникам не випускати. Симоненко і Ткаченко пропонували взагалі заборонити експорт зерна. Ми подавали законопроект щодо цього питання, так вони взагалі не голосували.

 

Мені гірко говорити, але не має нині парламенту в Україні. Є більше 225 «кнопкодавів», які бездумно виконують вказівки.

 

- Чим займетесь після цих виборів?

 

Після місцевих виборів складеться цікава ситуація, всі ті хто пройдуть, а 5-6 партій вийде на 3% бар’єр. Решта - відверті політичні лузери не будуь ніде представлені. Лишається тільки ніша для громадськості, вони не будуть мовчати.

 

До мене звернулись кілька політично свідомих і впливових людей, які не перебувають конкретно в якійсь політичній партії з пропозицією створити громадську організацію. Зараз триває робота, ми опрацьовуємо статут. Говорять про те, що маємо таку ситуацію, бо не сформоване громадянське суспільство. Спробую разом з однодумцями робити кроки до створення цього суспільства. Знаю, що ті хто підуть у раду не всі продадуться і ми будемо з ними співпрацювати.


14.10.2010 Марія Петрів 1690 1
Коментарі (1)

пыпец 2010.10.17, 23:47
Ткач назава Вишиванюка окупантом!!!
10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

956
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1244
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1519 3
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1646
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1774
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5598

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

387

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1933

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1697

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2724
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

248
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1016
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1031
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

121
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

233
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4485
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6381
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

427
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

122
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

221
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2662
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3608