ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Роману Ткачу

Кореспондент "Фіртки" задав традиційні ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ народному депутатові України, екс-голові Івано-Франківської ОДА Роману Ткачу.

 

- Весною ви говорили про намір балотуватись на крісло міського голови Івано-Франківська, чому передумали? Також ви не йдете у жодному списку на виборах… У вас є підтримка в області, виникає питання чому ви не йшли тут у списках?

 

Я беру активну участь у виборах у якості радника. (ред. – Роман Ткач співпрацює із кандидатом на посаду міського голови Івано-Франківська Павлом Андрусяком).

 

Заява про намір балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська була зроблена минулого року, коли вибори мали бути у березні. Після обрання Януковича президентом, ситуація докорінно змінилась. У цих умовах я бачу себе в іншому ранзі. Вважаю, що вже почався так-званий рух опору, треба об’єднувати всіх тих, кому не байдужа доля України, хто хоче жити у демократичній країні. Я бачу себе у цьому процесі.

 

Сьогодні багато роботи у Верховній раді. Також розумію, що останніми рішеннями нівельована роль парламентаризму. Рада стає політичним цвинтарем.

 

Протягом останніх місяців намагався об’єднати всі політичні сили, які мають українську позицію. На жаль, не вдалось. Об’єднання опозиції на всеукраїнському рівні неможливе.

 

Тому наразі своїм завданням бачу - доносити правду про цю окупаційну владу.

 

- Чи були пропозиції приєднатись до діючої влади, врешті ви могли піти до опозиції?

 

Було чимало запрошень від опозиційних партій, від інших я не розглядав. Напевне все почалось після прийняття закону про місцеві вибори, і ми вже можемо спрогнозувати роль обласної ради (ред. – в Івано-Франківську), яка буде після місцевих виборів. Ставка на «мажоритарників», хоча знаємо, які п’ять-шість партій прийдуть до обласної ради. Ідея прив’язки депутата до певно округу, до людей - хороша, пообіцяв значить виконую. Проте ця ідея у нинішніх політичних умовах нівелюється. Подивіться на списки кандидатів у графу - де директор, начальник (ред. – посада). Як вони завтра будуть голосувати в обласній раді?

 

- Україні пророкують сценарій російського стилю у політиці. Вважаєте, чи дійсно «регіонали» прийшли надовго?

 

Влада не зважає ні на що, влада веде себе як окупаційна. Як політик я не прихильник думки «що ці прийшли надовго». Вони прийшли рівно на стільки на скільки ми їм дозволимо, врешті розумію це питання - дискусійне.

 

Переконаний, сьогодні поряд із внутрішньою окупацією, є внутрішня опозиція. Багато наших людей не хочуть, не здатні і не бачать змісту виходити на вулиці. Всі розуміють, що потрібно проводити пенсійну реформу, але починати з підвищення пенсійного віку… Вони дістали! Надіюсь, що скоро ми твердо і переконано скажемо ні. Не приведи Господи до того, щоб воно було геть не кероване.

 

Мене коробить, коли влада каже: «ми не займаємось політикою, а тільки господарськими речами». А чим ви відрізняєтесь від австрійських, польських, російських окупантів. Вони теж будували дороги, вокзали, мости. Та сьогодні влада має бути українською по духу. Страшний подвиг, збудувати дитячий садок чи школу за наші податки. Не подвиг, коли влада збудувала міст через Бистрицю, це питання давно назріло.

 

- Виходить обласна влада в Івано-Франківську теж окупаційна?

 

Я називаю керівників обласної влади, у тому числі, що на Івано-Франківщині окупантами. Не розумію як уродженець Тлумаччини, Долинщини, Тисмениці може йти під прапорами Партії регіонів, де написано бий і нищ українське. Будь-які пояснення, що хтось йде у владу реалізуватись, міст збудувати це – розмови. Така моя позиція. Мені гірко. Приїжджають до мене директори шкіл, все-таки знають Ткача ще в області, і кажуть забороняють йти у партію, до прикладу, від «Батьківщини» чи «Нашої України». В інших регіонах заганяють у «Партію регіонів» чи «Відродження».

- Чи запрацює Верховна рада ефективніше після виборів?

Теперішня влада нагло і цинічно бреше. Сьогодні у Верховній раді ні формально, ні юридично не має опозиції. Вони за що захочуть, за те й проголосують.

Наведу приклад, що відбувається на ринку зерна. Сьогодні у законі не зазначено на яких умовах зерно може експортуватись. Всі ці речі робляться постановами Кабміну. Цього року 38-40 млн. врожаю зерна в Україні. Зерном запаковані вагони, кораблі, але є усна команда митникам не випускати. Симоненко і Ткаченко пропонували взагалі заборонити експорт зерна. Ми подавали законопроект щодо цього питання, так вони взагалі не голосували.

 

Мені гірко говорити, але не має нині парламенту в Україні. Є більше 225 «кнопкодавів», які бездумно виконують вказівки.

 

- Чим займетесь після цих виборів?

 

Після місцевих виборів складеться цікава ситуація, всі ті хто пройдуть, а 5-6 партій вийде на 3% бар’єр. Решта - відверті політичні лузери не будуь ніде представлені. Лишається тільки ніша для громадськості, вони не будуть мовчати.

 

До мене звернулись кілька політично свідомих і впливових людей, які не перебувають конкретно в якійсь політичній партії з пропозицією створити громадську організацію. Зараз триває робота, ми опрацьовуємо статут. Говорять про те, що маємо таку ситуацію, бо не сформоване громадянське суспільство. Спробую разом з однодумцями робити кроки до створення цього суспільства. Знаю, що ті хто підуть у раду не всі продадуться і ми будемо з ними співпрацювати.


14.10.2010 Марія Петрів 2490 1
Коментарі (1)

пыпец 2010.10.17, 23:47
Ткач назава Вишиванюка окупантом!!!
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15478
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1104
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2132
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3672
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1388

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1797

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

570

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1192

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1358
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

657
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24303
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

519
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

665
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1556
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

720
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7410
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

669
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1729 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562