ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Роману Ткачу

Кореспондент "Фіртки" задав традиційні ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ народному депутатові України, екс-голові Івано-Франківської ОДА Роману Ткачу.

 

- Весною ви говорили про намір балотуватись на крісло міського голови Івано-Франківська, чому передумали? Також ви не йдете у жодному списку на виборах… У вас є підтримка в області, виникає питання чому ви не йшли тут у списках?

 

Я беру активну участь у виборах у якості радника. (ред. – Роман Ткач співпрацює із кандидатом на посаду міського голови Івано-Франківська Павлом Андрусяком).

 

Заява про намір балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська була зроблена минулого року, коли вибори мали бути у березні. Після обрання Януковича президентом, ситуація докорінно змінилась. У цих умовах я бачу себе в іншому ранзі. Вважаю, що вже почався так-званий рух опору, треба об’єднувати всіх тих, кому не байдужа доля України, хто хоче жити у демократичній країні. Я бачу себе у цьому процесі.

 

Сьогодні багато роботи у Верховній раді. Також розумію, що останніми рішеннями нівельована роль парламентаризму. Рада стає політичним цвинтарем.

 

Протягом останніх місяців намагався об’єднати всі політичні сили, які мають українську позицію. На жаль, не вдалось. Об’єднання опозиції на всеукраїнському рівні неможливе.

 

Тому наразі своїм завданням бачу - доносити правду про цю окупаційну владу.

 

- Чи були пропозиції приєднатись до діючої влади, врешті ви могли піти до опозиції?

 

Було чимало запрошень від опозиційних партій, від інших я не розглядав. Напевне все почалось після прийняття закону про місцеві вибори, і ми вже можемо спрогнозувати роль обласної ради (ред. – в Івано-Франківську), яка буде після місцевих виборів. Ставка на «мажоритарників», хоча знаємо, які п’ять-шість партій прийдуть до обласної ради. Ідея прив’язки депутата до певно округу, до людей - хороша, пообіцяв значить виконую. Проте ця ідея у нинішніх політичних умовах нівелюється. Подивіться на списки кандидатів у графу - де директор, начальник (ред. – посада). Як вони завтра будуть голосувати в обласній раді?

 

- Україні пророкують сценарій російського стилю у політиці. Вважаєте, чи дійсно «регіонали» прийшли надовго?

 

Влада не зважає ні на що, влада веде себе як окупаційна. Як політик я не прихильник думки «що ці прийшли надовго». Вони прийшли рівно на стільки на скільки ми їм дозволимо, врешті розумію це питання - дискусійне.

 

Переконаний, сьогодні поряд із внутрішньою окупацією, є внутрішня опозиція. Багато наших людей не хочуть, не здатні і не бачать змісту виходити на вулиці. Всі розуміють, що потрібно проводити пенсійну реформу, але починати з підвищення пенсійного віку… Вони дістали! Надіюсь, що скоро ми твердо і переконано скажемо ні. Не приведи Господи до того, щоб воно було геть не кероване.

 

Мене коробить, коли влада каже: «ми не займаємось політикою, а тільки господарськими речами». А чим ви відрізняєтесь від австрійських, польських, російських окупантів. Вони теж будували дороги, вокзали, мости. Та сьогодні влада має бути українською по духу. Страшний подвиг, збудувати дитячий садок чи школу за наші податки. Не подвиг, коли влада збудувала міст через Бистрицю, це питання давно назріло.

 

- Виходить обласна влада в Івано-Франківську теж окупаційна?

 

Я називаю керівників обласної влади, у тому числі, що на Івано-Франківщині окупантами. Не розумію як уродженець Тлумаччини, Долинщини, Тисмениці може йти під прапорами Партії регіонів, де написано бий і нищ українське. Будь-які пояснення, що хтось йде у владу реалізуватись, міст збудувати це – розмови. Така моя позиція. Мені гірко. Приїжджають до мене директори шкіл, все-таки знають Ткача ще в області, і кажуть забороняють йти у партію, до прикладу, від «Батьківщини» чи «Нашої України». В інших регіонах заганяють у «Партію регіонів» чи «Відродження».

- Чи запрацює Верховна рада ефективніше після виборів?

Теперішня влада нагло і цинічно бреше. Сьогодні у Верховній раді ні формально, ні юридично не має опозиції. Вони за що захочуть, за те й проголосують.

Наведу приклад, що відбувається на ринку зерна. Сьогодні у законі не зазначено на яких умовах зерно може експортуватись. Всі ці речі робляться постановами Кабміну. Цього року 38-40 млн. врожаю зерна в Україні. Зерном запаковані вагони, кораблі, але є усна команда митникам не випускати. Симоненко і Ткаченко пропонували взагалі заборонити експорт зерна. Ми подавали законопроект щодо цього питання, так вони взагалі не голосували.

 

Мені гірко говорити, але не має нині парламенту в Україні. Є більше 225 «кнопкодавів», які бездумно виконують вказівки.

 

- Чим займетесь після цих виборів?

 

Після місцевих виборів складеться цікава ситуація, всі ті хто пройдуть, а 5-6 партій вийде на 3% бар’єр. Решта - відверті політичні лузери не будуь ніде представлені. Лишається тільки ніша для громадськості, вони не будуть мовчати.

 

До мене звернулись кілька політично свідомих і впливових людей, які не перебувають конкретно в якійсь політичній партії з пропозицією створити громадську організацію. Зараз триває робота, ми опрацьовуємо статут. Говорять про те, що маємо таку ситуацію, бо не сформоване громадянське суспільство. Спробую разом з однодумцями робити кроки до створення цього суспільства. Знаю, що ті хто підуть у раду не всі продадуться і ми будемо з ними співпрацювати.


14.10.2010 Марія Петрів 2275 1
Коментарі (1)

пыпец 2010.10.17, 23:47
Ткач назава Вишиванюка окупантом!!!
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1586
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1702

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12206
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1284
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

544
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1264