ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Роману Ткачу

Кореспондент "Фіртки" задав традиційні ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ народному депутатові України, екс-голові Івано-Франківської ОДА Роману Ткачу.

 

- Весною ви говорили про намір балотуватись на крісло міського голови Івано-Франківська, чому передумали? Також ви не йдете у жодному списку на виборах… У вас є підтримка в області, виникає питання чому ви не йшли тут у списках?

 

Я беру активну участь у виборах у якості радника. (ред. – Роман Ткач співпрацює із кандидатом на посаду міського голови Івано-Франківська Павлом Андрусяком).

 

Заява про намір балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська була зроблена минулого року, коли вибори мали бути у березні. Після обрання Януковича президентом, ситуація докорінно змінилась. У цих умовах я бачу себе в іншому ранзі. Вважаю, що вже почався так-званий рух опору, треба об’єднувати всіх тих, кому не байдужа доля України, хто хоче жити у демократичній країні. Я бачу себе у цьому процесі.

 

Сьогодні багато роботи у Верховній раді. Також розумію, що останніми рішеннями нівельована роль парламентаризму. Рада стає політичним цвинтарем.

 

Протягом останніх місяців намагався об’єднати всі політичні сили, які мають українську позицію. На жаль, не вдалось. Об’єднання опозиції на всеукраїнському рівні неможливе.

 

Тому наразі своїм завданням бачу - доносити правду про цю окупаційну владу.

 

- Чи були пропозиції приєднатись до діючої влади, врешті ви могли піти до опозиції?

 

Було чимало запрошень від опозиційних партій, від інших я не розглядав. Напевне все почалось після прийняття закону про місцеві вибори, і ми вже можемо спрогнозувати роль обласної ради (ред. – в Івано-Франківську), яка буде після місцевих виборів. Ставка на «мажоритарників», хоча знаємо, які п’ять-шість партій прийдуть до обласної ради. Ідея прив’язки депутата до певно округу, до людей - хороша, пообіцяв значить виконую. Проте ця ідея у нинішніх політичних умовах нівелюється. Подивіться на списки кандидатів у графу - де директор, начальник (ред. – посада). Як вони завтра будуть голосувати в обласній раді?

 

- Україні пророкують сценарій російського стилю у політиці. Вважаєте, чи дійсно «регіонали» прийшли надовго?

 

Влада не зважає ні на що, влада веде себе як окупаційна. Як політик я не прихильник думки «що ці прийшли надовго». Вони прийшли рівно на стільки на скільки ми їм дозволимо, врешті розумію це питання - дискусійне.

 

Переконаний, сьогодні поряд із внутрішньою окупацією, є внутрішня опозиція. Багато наших людей не хочуть, не здатні і не бачать змісту виходити на вулиці. Всі розуміють, що потрібно проводити пенсійну реформу, але починати з підвищення пенсійного віку… Вони дістали! Надіюсь, що скоро ми твердо і переконано скажемо ні. Не приведи Господи до того, щоб воно було геть не кероване.

 

Мене коробить, коли влада каже: «ми не займаємось політикою, а тільки господарськими речами». А чим ви відрізняєтесь від австрійських, польських, російських окупантів. Вони теж будували дороги, вокзали, мости. Та сьогодні влада має бути українською по духу. Страшний подвиг, збудувати дитячий садок чи школу за наші податки. Не подвиг, коли влада збудувала міст через Бистрицю, це питання давно назріло.

 

- Виходить обласна влада в Івано-Франківську теж окупаційна?

 

Я називаю керівників обласної влади, у тому числі, що на Івано-Франківщині окупантами. Не розумію як уродженець Тлумаччини, Долинщини, Тисмениці може йти під прапорами Партії регіонів, де написано бий і нищ українське. Будь-які пояснення, що хтось йде у владу реалізуватись, міст збудувати це – розмови. Така моя позиція. Мені гірко. Приїжджають до мене директори шкіл, все-таки знають Ткача ще в області, і кажуть забороняють йти у партію, до прикладу, від «Батьківщини» чи «Нашої України». В інших регіонах заганяють у «Партію регіонів» чи «Відродження».

- Чи запрацює Верховна рада ефективніше після виборів?

Теперішня влада нагло і цинічно бреше. Сьогодні у Верховній раді ні формально, ні юридично не має опозиції. Вони за що захочуть, за те й проголосують.

Наведу приклад, що відбувається на ринку зерна. Сьогодні у законі не зазначено на яких умовах зерно може експортуватись. Всі ці речі робляться постановами Кабміну. Цього року 38-40 млн. врожаю зерна в Україні. Зерном запаковані вагони, кораблі, але є усна команда митникам не випускати. Симоненко і Ткаченко пропонували взагалі заборонити експорт зерна. Ми подавали законопроект щодо цього питання, так вони взагалі не голосували.

 

Мені гірко говорити, але не має нині парламенту в Україні. Є більше 225 «кнопкодавів», які бездумно виконують вказівки.

 

- Чим займетесь після цих виборів?

 

Після місцевих виборів складеться цікава ситуація, всі ті хто пройдуть, а 5-6 партій вийде на 3% бар’єр. Решта - відверті політичні лузери не будуь ніде представлені. Лишається тільки ніша для громадськості, вони не будуть мовчати.

 

До мене звернулись кілька політично свідомих і впливових людей, які не перебувають конкретно в якійсь політичній партії з пропозицією створити громадську організацію. Зараз триває робота, ми опрацьовуємо статут. Говорять про те, що маємо таку ситуацію, бо не сформоване громадянське суспільство. Спробую разом з однодумцями робити кроки до створення цього суспільства. Знаю, що ті хто підуть у раду не всі продадуться і ми будемо з ними співпрацювати.


14.10.2010 Марія Петрів 2155 1
Коментарі (1)

пыпец 2010.10.17, 23:47
Ткач назава Вишиванюка окупантом!!!
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

692
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23387 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494