ШІСТЬ ПИТАНЬ Левку Лук'яненку

 

Кореспондент «Фіртки», напередодні 20-ї річниці Незалежності України, задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ українському дисиденту часів СРСР, політичному діячу незалежної України, Герою України Левку Лук’яненку.

 

 

 

 

 

Пане Левко, те, про що ви мріяли на зорі незалежності України, за що боролися, справдилося? Ви мріяли про таку країну, коли голосували «за» акт проголошення незалежності України?

Я абсолютно не задоволений тією Україною, яку ми зараз маємо. В Україні за дев’ятнадцять років ще не було патріотичної влади. Україною керує колишня окупаційна адміністрація. Вона не має в своїх душах любові до України, і вона не дбає про розвиток України.

 

20 років назад ми з вами боролися за що? Які основні гасла були? Хай живе самостійна Україна. 20 років ми формально були незалежною державою і ці 20 років є надзвичайно важливими. Ми зараз не ті люди. Вміння керувати нацією ми втратили давно. Десь колись ми втратили вміння керувати гетьманщиною. Отже, це все треба було заново освоювати і вчитися. Нове гасло, яке нас знову має активізувати на боротьбу – це «Україні українську владу». Це 20 років ми переконалися, що нами керують люди які не мають в серці любові до рідного краю, а мають бажання якомога більше збагатитися, накрасти, награбувати, забрати і сховатися десь за кордоном чи ще десь-небудь. Ми проголосивши незалежність України не змогли утворити український національний простір і це найбільше розчарування.

 

Довести українське населення до того, щоб п’ять мільйонів змушені були виїхати за кордон у пошуках хліба та заробітків – це означає, що ця нібито українська влада діяла як чужа, наче окупаційна. Німці розстрілювали людей, комуністичні окупанти заморили трьома голодоморами близько 15 мільйонів українців, ці владоможці поки що не розстрілюють, але мирними способами знищують людей у такій кількості, як ворожі окупанти.

Як ви оцінюєте політичну ситуацію в Україні?

Зараз при владі одна партія - Партія регіонів, а це не просто вороги Української держави, це представники азіатської політичної культури, в основі якої є поняття централізму, деспотії і зневажання людських прав. Азіатська цивілізація на перше місце ставить державу. Ми, нація європейська, на перше місце повинні ставити людину, її права, її свободи. Всі ті сили, які ми терпим над Україною, вони не розуміють, що таке демократія, це не витікає із їхнього світогляду. І тому вони тиснуть зараз і дивляться, а що Україна буде робити. Вони нам нав’язали Харківські угоди, думали що повстане величезна сила українського опору. Але трохи покричали, трохи побунтували, написали кілька десятків заяв і затихло. Ага, значить можна тиснути далі. Ми маємо справу з Азіатською москвою яка не розуміє якогось там гуманізму, якості ставлення до людини. Вони знають олдне: сила. І ось час від часу вони випробовують нас і дивляться як опір. Малий. І дальше будемо тиснути.

Ваша думка з приводу арешту Юрія Луценка та Юлії Тимошенко?

Ось тепер арештували Луценка. За що? Арештували Юлію Володимирівну Тимошенко. За що? Чому, не приділяючи якісно жодних обвинувачень?. Бо хочуть розправитися з цими ініціативними, енергійними, розумними політиками. Їм треба усунути цих політиків бо вони спроможні організовувати народ на більший опір. Таким чином перед нами всіма стоїть питання яке зараз? Усунути цих людей від влади дуже тяжко… Тому і ситуація тяжка.

 

Зараз в Україні відбувається процес концентрації капіталів. І таким чином, якщо це не зупинити, то фактично в одних і тих же руках буде зосереджено основний капітал і засоби масової інформації. Тоді яка роль наша з вами? А наша роль, це служити і обслуговувати тих панів і нашої землі, і нашого городу…  

 

Що на вашу думку чекає на Україну в найближчі роки?

Я думаю, що Україна буде поступово котитися до того стану або до тої дії, яка називається революцією. Я впенений у тому, що кінець кінцем це буде вихід, який дасть Україні нову владу. Вони не хочуть відступати і не будуть відступати. Вони будуть фальсифікаціями займатися і так дальше. Але ми повинні перети до нового кола боротьби…

 

На Вашу думку, чи є в Україні свобода слова?

Коли у 1992 році ухвалили закони про малу і велику приватизацію, тоді під приватизацію підпали і засоби масової інформації. Хто купив канали і у чиїх руках опинилося телевізія, радіо і газети, електронні друковані засоби масової інформації? В чиїх руках? Та ви поглянте, 70 років Україна боролася завзято. До сих пір ми безпеперстанно виступаємо проти московської окупації. А що є на телевізійних екранах з цієї 70-річної боротьби? Та за 70 років Україна втратила 20 мільонів своїх людей. Це все була боротьба проти тої системи, яку нав’язувала нам із Москви. 20 мільйонів зрівняно з землею. А що ми маємо на телевізії? Анічогісінько з тої історії. Нас обробляють і хочуть зробити з нас такими, які ми українці потрібні для них. Відбулася потужна централізація засобів масової інформації. Майже все зосереджено в 4 холдінгах…

 

Що таке, у Вашому розумінні, інстинкт національного самозбереження?

Коли говоримо про індивідуальний інстинкт самозбереження, то, ясна річ, маємо на увазі боязнь смерті й бажання продовжити своє земне життя. Тут все зрозуміло: з інстинкту самозбереження людина переходить вулицю на зелене світло, не пхає пальці в розетку і не вистрибує з десятого поверху на асфальт.

А що таке національний інстинкт самозбереження як не боязнь національної смерті і бажання продовжити життя нації? За яких умов він можливий?

Боязнь смерті двох змушує їх об’єднуватися для спільного захисту своїх життів, а коли об’єднується більше людей, то вони розподіляють між собою обов’язки і тим самим підвищують ефективність захисту. Спочатку це відбувалося на рівні сім’ї-роду, далі — на племінному, а потім — національному рівні. Кожна наступна структурна форма забезпечувала більшу гарантію збереження індивідуального життя, тому нація як найвища форма організації етнічно-споріднених людей є непроминальною сутністю.

Із властивості людини випромінювати електромагнітне поле сформувалося національне торсіонне інформаційне поле, в якому постійно перебуває кожен із членів нації. Саме у цьому полі відбувається підсвідома передача імпульсів, що без слів впливають на настрій і породжують добрі чи не добрі передчуття. Це поле взаємодіє зі сферою думки (ноосферою) і пов’язує живих із духом великих ( тобто енергетично потужних) пращурів.

Коли збирається докупи група людей більш-менш схожого настрою, то випромінювання кожного посилює випромінювання інших і вони разом утворюють спільне торсіонне поле, яке посилює початковий настрій кожного, передається людям нейтральним, захоплює їх і вводить у загальний настрій. Коли докупи збираються, як буває на мітингах, 20 — 50 тисяч осіб, торсіонне інформаційне поле набуває такої потужності, що навіть затягує в себе сторонніх людей. А коли збираються разом 50 — 70 тисяч, то енергетична сила торсіонного поля наповнює кожного таким могутнім зарядом, про який людина не може забути. Пригадуєте осінь 2004 року? Велелюдні мітинги на столичній Європейській площі в об’єднаному пориві любові до України й готовності до бою проти кучмівського режиму створили таке потужне інформаційне поле, що покривало всю Україну і під його впливом у віддалених районах українці з власної ініціативи наймали автобуси, одягалися в теплий зимовий одяг, брали з собою якісь харчі і їхали до столиці. А в столиці та її околицях жінки з власної ініціативи без найменших зовнішніх спонукань і оплати варили борщ і відрами носили на Хрещатик, київські Майдани та прилеглі вулиці годували мільйони, а часом і півтора мільйони людей з усіх куточків української землі.

З духу одиниць сформувався живий дух нації. Він настільки вищий, сильніший і прекрасніший за дух окремих одиниць, як пісня вища і прекрасніша за кожне окремо взяте слово.

Пригадуєте Motto Декалогу українського націоналіста: «Я дух одвічної стихії, що поставив тебе на грані двох світів будувати нове життя». На грані Європи і Азії. Як влучно визначено роль України у світі! І на початку ХХ століття я особливо яскраво відчуваю пророчий зміст Декалогового Motto (гасла). Підставою такого сподівання є український генетичний код та географічні терени України як порубіжжя європейської християнської цивілізації.

 

 

ДОСЬЄ

Левко́ Григо́рович Лук'я́ненко (*24 серпня 1928, с. Хрипівка, Городнянського району, Чернігівської області) — український політик та громадський діяч, народний депутат України. Багатолітній в'язень радянських тюрем і таборів. Письменник.


19.08.2011 1589 4
Коментарі (4)

Справедливий 2011.08.19, 15:58
Ех Левко, Левко Григоровичу. Юльку є за що судити, і Луценка є. Інша справа, що суд в нас вибірковий. А так, то і Юля, і Вітьок, той що Федорович і той, що Андрійович - всі-всі одного поля ягоди. Всі під стінку. Без суду. Особливо смішно дивитись на місцевих блазнів-сраколизів типу Романюка. Коротка в народу пам'ять. Була Юлька при владі? БУла! БУло краще? Ні! Ба, гірше, ніж, мабуть, тепер.
Да уж 2011.08.19, 22:15
пане Справедливий? І коли це юлбка була при "владі". Коли ющенко з кучмою робили все що їмзаманеться. МАбуть Ви ще дуже далека людина від політики. А тим більше так говорити про багаторічного вязня совєтско-гебістської системи. Може дискутувати. Але так, для годиться. Ви самі багато "воювали" за вільну Україну. Якщо так то де і коли? Дуже вдячний...
так так 2011.08.20, 00:46
то йому певно приснилось, що вона було прем'єром двічі. А що прем'єр? Нічого не може! А бідняжка так старались, так старалась.
Да уж 2011.08.20, 23:36
ще одному спеціаоісту в політиці привіт. А якіш все таки права вона тоді мала. І чи ви - люди-добрі неможете ніяк зрозуміти, що східна україна при владі так би мовити оранжевих просто ігнорувала і не платила податки, а також зарплати шахтарям і таке інше. Ну що ж ви так хлопці чи ви дівчата, чи просто якісь штрейкрехери. А взагалі то я за Левка Лукяненка ..... А ЮВ і ВЮ я зовсім не захищаю, а просто стараюсь якось це все привести до ладу."Чому так все сталось????" Це ж і нам питання.... Чи не так?????????????????
26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5050 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2278 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1714
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2205
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4100

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

222

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

134
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

271
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

446
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

144
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

300 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

914
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

188
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

223
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

338
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

514