ШІСТЬ ПИТАНЬ Левку Лук'яненку

 

Кореспондент «Фіртки», напередодні 20-ї річниці Незалежності України, задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ українському дисиденту часів СРСР, політичному діячу незалежної України, Герою України Левку Лук’яненку.

 

 

 

 

 

Пане Левко, те, про що ви мріяли на зорі незалежності України, за що боролися, справдилося? Ви мріяли про таку країну, коли голосували «за» акт проголошення незалежності України?

Я абсолютно не задоволений тією Україною, яку ми зараз маємо. В Україні за дев’ятнадцять років ще не було патріотичної влади. Україною керує колишня окупаційна адміністрація. Вона не має в своїх душах любові до України, і вона не дбає про розвиток України.

 

20 років назад ми з вами боролися за що? Які основні гасла були? Хай живе самостійна Україна. 20 років ми формально були незалежною державою і ці 20 років є надзвичайно важливими. Ми зараз не ті люди. Вміння керувати нацією ми втратили давно. Десь колись ми втратили вміння керувати гетьманщиною. Отже, це все треба було заново освоювати і вчитися. Нове гасло, яке нас знову має активізувати на боротьбу – це «Україні українську владу». Це 20 років ми переконалися, що нами керують люди які не мають в серці любові до рідного краю, а мають бажання якомога більше збагатитися, накрасти, награбувати, забрати і сховатися десь за кордоном чи ще десь-небудь. Ми проголосивши незалежність України не змогли утворити український національний простір і це найбільше розчарування.

 

Довести українське населення до того, щоб п’ять мільйонів змушені були виїхати за кордон у пошуках хліба та заробітків – це означає, що ця нібито українська влада діяла як чужа, наче окупаційна. Німці розстрілювали людей, комуністичні окупанти заморили трьома голодоморами близько 15 мільйонів українців, ці владоможці поки що не розстрілюють, але мирними способами знищують людей у такій кількості, як ворожі окупанти.

Як ви оцінюєте політичну ситуацію в Україні?

Зараз при владі одна партія - Партія регіонів, а це не просто вороги Української держави, це представники азіатської політичної культури, в основі якої є поняття централізму, деспотії і зневажання людських прав. Азіатська цивілізація на перше місце ставить державу. Ми, нація європейська, на перше місце повинні ставити людину, її права, її свободи. Всі ті сили, які ми терпим над Україною, вони не розуміють, що таке демократія, це не витікає із їхнього світогляду. І тому вони тиснуть зараз і дивляться, а що Україна буде робити. Вони нам нав’язали Харківські угоди, думали що повстане величезна сила українського опору. Але трохи покричали, трохи побунтували, написали кілька десятків заяв і затихло. Ага, значить можна тиснути далі. Ми маємо справу з Азіатською москвою яка не розуміє якогось там гуманізму, якості ставлення до людини. Вони знають олдне: сила. І ось час від часу вони випробовують нас і дивляться як опір. Малий. І дальше будемо тиснути.

Ваша думка з приводу арешту Юрія Луценка та Юлії Тимошенко?

Ось тепер арештували Луценка. За що? Арештували Юлію Володимирівну Тимошенко. За що? Чому, не приділяючи якісно жодних обвинувачень?. Бо хочуть розправитися з цими ініціативними, енергійними, розумними політиками. Їм треба усунути цих політиків бо вони спроможні організовувати народ на більший опір. Таким чином перед нами всіма стоїть питання яке зараз? Усунути цих людей від влади дуже тяжко… Тому і ситуація тяжка.

 

Зараз в Україні відбувається процес концентрації капіталів. І таким чином, якщо це не зупинити, то фактично в одних і тих же руках буде зосереджено основний капітал і засоби масової інформації. Тоді яка роль наша з вами? А наша роль, це служити і обслуговувати тих панів і нашої землі, і нашого городу…  

 

Що на вашу думку чекає на Україну в найближчі роки?

Я думаю, що Україна буде поступово котитися до того стану або до тої дії, яка називається революцією. Я впенений у тому, що кінець кінцем це буде вихід, який дасть Україні нову владу. Вони не хочуть відступати і не будуть відступати. Вони будуть фальсифікаціями займатися і так дальше. Але ми повинні перети до нового кола боротьби…

 

На Вашу думку, чи є в Україні свобода слова?

Коли у 1992 році ухвалили закони про малу і велику приватизацію, тоді під приватизацію підпали і засоби масової інформації. Хто купив канали і у чиїх руках опинилося телевізія, радіо і газети, електронні друковані засоби масової інформації? В чиїх руках? Та ви поглянте, 70 років Україна боролася завзято. До сих пір ми безпеперстанно виступаємо проти московської окупації. А що є на телевізійних екранах з цієї 70-річної боротьби? Та за 70 років Україна втратила 20 мільонів своїх людей. Це все була боротьба проти тої системи, яку нав’язувала нам із Москви. 20 мільйонів зрівняно з землею. А що ми маємо на телевізії? Анічогісінько з тої історії. Нас обробляють і хочуть зробити з нас такими, які ми українці потрібні для них. Відбулася потужна централізація засобів масової інформації. Майже все зосереджено в 4 холдінгах…

 

Що таке, у Вашому розумінні, інстинкт національного самозбереження?

Коли говоримо про індивідуальний інстинкт самозбереження, то, ясна річ, маємо на увазі боязнь смерті й бажання продовжити своє земне життя. Тут все зрозуміло: з інстинкту самозбереження людина переходить вулицю на зелене світло, не пхає пальці в розетку і не вистрибує з десятого поверху на асфальт.

А що таке національний інстинкт самозбереження як не боязнь національної смерті і бажання продовжити життя нації? За яких умов він можливий?

Боязнь смерті двох змушує їх об’єднуватися для спільного захисту своїх життів, а коли об’єднується більше людей, то вони розподіляють між собою обов’язки і тим самим підвищують ефективність захисту. Спочатку це відбувалося на рівні сім’ї-роду, далі — на племінному, а потім — національному рівні. Кожна наступна структурна форма забезпечувала більшу гарантію збереження індивідуального життя, тому нація як найвища форма організації етнічно-споріднених людей є непроминальною сутністю.

Із властивості людини випромінювати електромагнітне поле сформувалося національне торсіонне інформаційне поле, в якому постійно перебуває кожен із членів нації. Саме у цьому полі відбувається підсвідома передача імпульсів, що без слів впливають на настрій і породжують добрі чи не добрі передчуття. Це поле взаємодіє зі сферою думки (ноосферою) і пов’язує живих із духом великих ( тобто енергетично потужних) пращурів.

Коли збирається докупи група людей більш-менш схожого настрою, то випромінювання кожного посилює випромінювання інших і вони разом утворюють спільне торсіонне поле, яке посилює початковий настрій кожного, передається людям нейтральним, захоплює їх і вводить у загальний настрій. Коли докупи збираються, як буває на мітингах, 20 — 50 тисяч осіб, торсіонне інформаційне поле набуває такої потужності, що навіть затягує в себе сторонніх людей. А коли збираються разом 50 — 70 тисяч, то енергетична сила торсіонного поля наповнює кожного таким могутнім зарядом, про який людина не може забути. Пригадуєте осінь 2004 року? Велелюдні мітинги на столичній Європейській площі в об’єднаному пориві любові до України й готовності до бою проти кучмівського режиму створили таке потужне інформаційне поле, що покривало всю Україну і під його впливом у віддалених районах українці з власної ініціативи наймали автобуси, одягалися в теплий зимовий одяг, брали з собою якісь харчі і їхали до столиці. А в столиці та її околицях жінки з власної ініціативи без найменших зовнішніх спонукань і оплати варили борщ і відрами носили на Хрещатик, київські Майдани та прилеглі вулиці годували мільйони, а часом і півтора мільйони людей з усіх куточків української землі.

З духу одиниць сформувався живий дух нації. Він настільки вищий, сильніший і прекрасніший за дух окремих одиниць, як пісня вища і прекрасніша за кожне окремо взяте слово.

Пригадуєте Motto Декалогу українського націоналіста: «Я дух одвічної стихії, що поставив тебе на грані двох світів будувати нове життя». На грані Європи і Азії. Як влучно визначено роль України у світі! І на початку ХХ століття я особливо яскраво відчуваю пророчий зміст Декалогового Motto (гасла). Підставою такого сподівання є український генетичний код та географічні терени України як порубіжжя європейської християнської цивілізації.

 

 

ДОСЬЄ

Левко́ Григо́рович Лук'я́ненко (*24 серпня 1928, с. Хрипівка, Городнянського району, Чернігівської області) — український політик та громадський діяч, народний депутат України. Багатолітній в'язень радянських тюрем і таборів. Письменник.


19.08.2011 1328 4
Коментарі (4)

Справедливий 2011.08.19, 15:58
Ех Левко, Левко Григоровичу. Юльку є за що судити, і Луценка є. Інша справа, що суд в нас вибірковий. А так, то і Юля, і Вітьок, той що Федорович і той, що Андрійович - всі-всі одного поля ягоди. Всі під стінку. Без суду. Особливо смішно дивитись на місцевих блазнів-сраколизів типу Романюка. Коротка в народу пам'ять. Була Юлька при владі? БУла! БУло краще? Ні! Ба, гірше, ніж, мабуть, тепер.
Да уж 2011.08.19, 22:15
пане Справедливий? І коли це юлбка була при "владі". Коли ющенко з кучмою робили все що їмзаманеться. МАбуть Ви ще дуже далека людина від політики. А тим більше так говорити про багаторічного вязня совєтско-гебістської системи. Може дискутувати. Але так, для годиться. Ви самі багато "воювали" за вільну Україну. Якщо так то де і коли? Дуже вдячний...
так так 2011.08.20, 00:46
то йому певно приснилось, що вона було прем'єром двічі. А що прем'єр? Нічого не може! А бідняжка так старались, так старалась.
Да уж 2011.08.20, 23:36
ще одному спеціаоісту в політиці привіт. А якіш все таки права вона тоді мала. І чи ви - люди-добрі неможете ніяк зрозуміти, що східна україна при владі так би мовити оранжевих просто ігнорувала і не платила податки, а також зарплати шахтарям і таке інше. Ну що ж ви так хлопці чи ви дівчата, чи просто якісь штрейкрехери. А взагалі то я за Левка Лукяненка ..... А ЮВ і ВЮ я зовсім не захищаю, а просто стараюсь якось це все привести до ладу."Чому так все сталось????" Це ж і нам питання.... Чи не так?????????????????
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

309
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилувати водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

1042
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

2556
18.11.2021
Дмитро Сінченко

Руслану Марцінківу не випадає нарікати на попередників чи скидати відповідальність на «парламент», адже рік тому він вдруге здобув посаду міського голови Івано-Франківська, а заразом і монобільшість у міській раді. То ж немає й об’єктивних перешкод для виконання передвиборчих обіцянок. «Фіртка» спробувала з’ясувати, якою мірою очільник міста втілює у життя передвиборчі обіцянки.

2541
17.11.2021
Мар'яна Цимбалюк

Фіртка розпиталася Ігоря Бабинюка, директора Івано-Франківського міжнародного аеропорту, які нові компанії здійснюватимуть авіарейси в Івано-Франківськ, чи будуть літати іноземні лоукости, що сталося з МАУ, яким чином влада та концесіонери перезавантажать роботу летовища.

2504
16.11.2021
Тіна Любчик

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів. Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

1822

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у даний момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Яс

336

Як показує жорстока реальність, жодна будівля не гарантована від знесення під новітню забудову чи руйнівної радикальної «реконструкції». Тому як тільки почув, що будівля за адресою Чорновола, 122 загрожена потенційною новобудовою, одразу ж вирішив описати її «поки не пізно».

14150 2

Каденюка я тоді ще не знав і не міг припустити, що колись з ним познайомлюся. Але мене пройняла немислима гордість, коли на екрані телевізора човник набирав висоту. Зараз навіть не можу повісти, що мене так розпирало. Мабуть, відчуття, що українці теж сучасні та серед них є люди, які готові заради своєї держави на звитягу. Політ у космос на ту пору ще нагадував лотерею.    

1419

Добрий шматок нашого життя минув у системі переконань, що посуду має бути два види. Перший, то звичайні горнята і банячки, якими ми послуговувалися у щоденному побуті. А в паралельній радянській реальності ще існував посуд з серванта у вітальні.

2467
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

649
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

6335
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

15304
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

4978
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

6434 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

6779
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

15957
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

2288
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

1525
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

2167
08.11.2021

Зі слів речниці, чинний голова партії Олександр Корнієнко прагне цілковито зосередитись на роботі першого заступника голови Верховної Ради України, а відтак вирішив скласти повноваження голови партії.

2495
03.11.2021

Відповідні постанови народні депутати України ухвалили сьогодні на пленарному засіданні парламенту.

3143