Штам «Omicron» вражає дихальні шляхи у 70 разів швидше за «Delta» — дослідження

Новий штам коронавірусної інфекції «Omicron» може передаватися між людьми швидше, ніж попередні штами вірусу.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на результати дослідження, передає Фіртка.

Так, новий штам коронавірусу «Omicron» розмножується в бронхах людини в 70 разів швидше за індійський штам «Delta» та інші варіанти вірусу.

Водночас у легенях «Omicron» розмножується у десять разів повільніше, що в результаті може бути індикатором менш складного  перебігу захворювання.

Зокрема, ці дані  отримали в результаті експериментів з використанням зразків легеневої тканини, яку взяли у пацієнтів під час операції. Наразі офіційний звіт про результати перебуває на експертній оцінці для публікації.

Проте, як зазначили вчені, тяжкість хвороби визначається не лише швидкістю розмноження вірусу, а й імунною відповіддю кожної людини.

«Наше недавнє дослідження показало, що «Omicron» здатний частково уникати імунітету людини після вакцинації або перенесеної інфекції, тому загальна загроза нового штаму, ймовірно, буде дуже великою», – заявив головний дослідник Центру імунології та інфекцій у Гонконзькому науково-технічному парку Майкл Чан Чі-вай.

   читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

До слова, новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.

Також відомо, скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron».


Нагадаємо, що у Великій Британії вже оголосили про першу смерть пацієнта, зараженого штамом «Omicron».

Крім того, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».

Додамо, що «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.

Мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.

Наразі в Україні випадків захворювання на штам «Omicron» не виявили. Проте, всі зразки, які не будуть визначені як «Delta-штам» підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню.

Зазначимо, що засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19

Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку

Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19

Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку

Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть ​невакцинованих працівників


Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

440
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

340
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6512 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2421 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1806
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2295

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

428

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

435

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

512

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

901
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

253
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

394
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

549
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

294
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

420 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

715
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

1001
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5557
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

280
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

299
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

407
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

595