Пурифайєром називають пристрій, який може не тільки очищувати воду, а й підігрівати її для приготування напоїв, а також охолоджувати. Такі фільтри призначені для комерційних установ (офісів, кафе), де працюють від 10-15 співробітників.
Зовні пурифайєр схожий на звичайний кулер, але відрізняється за принципом роботи. Головні переваги такого пристрою ー низька собівартість чистої води, зручність використання та багатофункціональність.
Чим пурифайєр відрізняється від кулера?
В середині кулера встановлюється знімна пляшка з привізною водою, яку у міру спустошення треба замінювати на нову. Пурифайєри для води являють собою повноцінні фільтри, які підключають до центрального водопостачання. У порівнянні з пляшковою водою вони мають наступні переваги:
- відсутня необхідність зберігати бутлі, що займають багато місця;
- не треба відстежувати кількість води і замінювати ємності;
- можливість отримати гарячі напої взимку та прохолодні влітку;
- економія на купівлі води та доставці.
Встановлення в офісі пурифайєра ще й зберігає час співробітників, бо не треба очікувати кип'ятіння чайника для приготування чаю або кави, не треба щодня обслуговувати пристрій. Достатньо заміни картриджа один раз на пів року.
Монтаж пурифайєра полягає у підключенні його за допомогою невеличкої пластикової трубки до подачі води, що майже непомітно та не псує інтер’єр офісу. З’єднання з електричною мережею необхідно для роботи підігрівача та охолоджувача. Деякі моделі також потребують підключення до каналізації, щоб зливати відпрацьовану воду.
Як вибрати пристрій?
За принципом роботи фільтра розрізняють пурифайєри зі зворотним осмосом та з мембраною ультрафільтрації. Перші обладнані баком для зберігання фільтрованої води, тому що процес очищення проходить повільно. Другі не мають такого бака і вода через мембрану одразу попадає в кран.
Пристрої з системою зворотного осмосу дещо дорожче, тому що звільняють воду від 99,9% усіх забруднень і домішок. Прилади з ультрафільтрацією чистять менш ретельно, але й більш доступні. Вибирати конкретну модель слід, виходячи зі складу та вихідної якості водопровідної води.
Крім того, на ринку представлені компактні настільні та більші за розміром підлогові моделі. Перші мають менше картриджів у складі, але вода виходить з них більш мінералізованою. Підлогові моделі мають від 5 та більше очисних елементів і відрізняються більшою продуктивністю. Деякі пурифайєри додатково обладнані помпою для підвищення тиску водопровідної води. Якщо в системі низький тиск, треба обирати саме варіант з насосом.
Реклама