Що робити, якщо втратив паспорт за кордоном?

Перебуваючи за кордоном, завжди необхідно ретельно стежити за своїми документами, інакше ви ризикуєте створити собі масу проблем, зокрема, з поверненням на Батьківщину. Але що робити, якщо втрата все-таки сталася?

Не варто панікувати, необхідно тільки знати, як відновити закордонний паспорт при втраті, куди потрібно звертатися і які дії виконувати в даному випадку.

Приготуйтеся до того, що замість пам’яток країни вам доведеться відвідати її державні установи. Можливо, втрата сталася і не з вашої необачності, в такому випадку ви повинні розуміти, що робити, якщо вкрали паспорт.


Крок 1

Як у будь-якій непередбачуваній ситуації, перше і головне правило для потерпілої сторони, в даній ситуації для туриста без документів, – це взяти верх над своїми емоціями. І мова йде не тільки про те, що трапилося, а й про те, що чекає. Адже тепер доведеться проміняти довгоочікуваний відпочинок на пляжі або заплановану далеко заздалегідь екскурсію на походи по державних установах країни, в яку зовсім недавно бронювали авіаквитки.

Крок 2

Після того, як душевну рівновагу буде відновлено, а розум проясниться, вирушайте у відділення поліції. Поспілкувавшись із співробітниками правоохоронних органів, потрібно буде виконати наступне:

  • скласти заяву про втрату або крадіжку паспорта (в тексті вказуйте візи, які були проставлені за кордоном, перерахуйте весь список загублених документів і вкажіть можливе місце пропажі);
  • отримати завірену ксерокопію протоколу – як підтвердження того, що у Вас немає закордонного паспорта (якщо з цією довідкою виникли проблеми – скоріше за все вказали в заяві про втрату документів, заявіть про крадіжку – і потрібна довідка буде на руках);
  • дізнатися контакти і місце розташування найближчого консульства України, посольства або дипломатичного представництва і правила прийому документів у ньому.

Крок 3

Тепер, взявши в руки себе і завірену копію протоколу або довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта, вирушаємо в місцеве посольство України. Якщо в установі документи оформляються тільки англійською, то по дорозі при необхідності потрібно зробити нотаріально завірений переклад. У посольстві дії будуть наступними:

  • заповнюєте заяву-анкету для отримання тимчасового свідоцтва особи на повернення в Україну;
  • надаєте службовцям всю необхідну документацію: поліцейську довідку, підтвердження своєї особи та громадянства (для цього підійде копія внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права і т.п.), квитанцію про сплату консульського збору (сума може коливатися від 20 до 100 євро), дві фотографії 3,5 х 4,5 см;
  • отримуєте свій пропуск додому – свідоцтво про повернення, яке передбачає виліт з країни протягом 15-30 днів з моменту видачі (тому не поспішайте відразу бронювати авіаквитки на найближчий рейс додому).

Крок 4

Після прильоту додому зверніться до місцевого Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Тут Ви здасте свідоцтво і подасте всю необхідну документацію для отримання нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Можливі проблеми та їх вирішення:

  • якщо немає можливості документовано підтвердити Вашу особу/громадянство, не панікуйте – пошукайте двох співвітчизників, які також відпочивають в цій країні. Надавши внутрішній і закордонний паспорти, а також завірену нотаріусом копію загранки, вони можуть стати так званими свідками і підтвердити Вашу особу;
  • тимчасове свідоцтво особи, видане в посольстві, дає туристу право тільки на повернення в Україну. Придбати з цим актом авіаквитки і перетнути кордони інших країн не вийде;
  • якщо Ви загубили закордонний паспорт в одній країні, а авіаквитки на рейс додому заплановані з аеропорту сусідньої держави, тоді Крок 1 і 2 Ви виконуєте там, де власне і пропали документи, потім добираєтеся в країну, звідки планували летіти, і приступаєте до виконання кроку 3.


15.01.2019 2029
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1045
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2643 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2209
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3067
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2664
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2389 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

509

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

519

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1004

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2248
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20479
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

704
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1973
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

254
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

857
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5556
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7425
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

963
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

715
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1088 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1589 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1451