
У сучасних реаліях, коли дотримання дистанції чи носіння засобів індивідуального захисту для українців відійшли на другий план, важливою залишається вакцинація проти COVID.
Так, якщо є можливість безпечно дістатися до місця, де роблять щеплення, українцям радять не відкладати це.
Зазвичай первинна вакцинація від COVID-19 передбачає дві дози вакцини. Після пів року від щеплення другою дозою, рекомендують отримати бустерну дозу, щоб посилити захист.
В Україні для використання схвалили п'ять вакцин проти COVID-19. Йдеться про вакцини AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna. Крім того, в Україні схвалена вакцина Johnson & Johnson, але масово її в країну не завозили. Станом на серпень Україна використовує два типи вакцини Pfizer та CoronaVac.
Головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук стверджує, що з початком повномасштабного російського вторгнення та міграцією населення темпи вакцинації знизилися.
Згідно з даними, станом на 24 лютого в області провакцинували 58,3% (764 869) населення. Зокрема, отримали дві дози 49% (374 785) прикарпатців, бустерну дозу — 3,5% (8 278).
Дітей старше 12 років провакцинували 3,5% 9(3628) — від 269 790 дитячого населення.
Наразі щеплення від COVID-19 можна отримати тільки в медичних установах. Перед візитом обов'язково уточніть час роботи пунктів вакцинації та наявність потрібної вакцини.
Як повідомили Фіртці, в Івано-Франківській області доступні 34 500 доз вакцини CoronaVac, а також очікують нове надходження вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech.
З переліком пунктів вакцинації, що працюють в Івано-Франківській області, можна ознайомитись за посиланням.
Більше читайте у матеріалі: Пандемія під час війни: чи хворіють прикарпатці та які COVID-прогнози на осінь.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На Короля Данила, 10 в Клінічно шкірно-венерологічний центрі теж вакцинують, доступні Pfizer та CoronaVac. Додайте в список. Вчора провакцинувався.