Щасливий, що попри війну, Івано-Франківськ продовжує «жити»: як Петро Шкутяк змінив костюм на піксельну форму

Попри гучні заяви та сподівання ворога захопити країну у найкоротші терміни, наші захисники гідно тримають оборону.

У боротьбі за право жити об’єдналися діти та старенькі, жінки та чоловіки, передає Фіртка.

Серед лав захисників й працівники виконавчого комітету та комунальних підприємств. Так, один з тих, хто змінив костюм на піксельну форму — заступник міського голови Петро Шкутяк.

Як і чому багатодітний батько та учасник АТО вирішив знову відправитися туди, де гаряче і як має жити тилове місто — читайте в інтерв’ю.


Ви багатодітний батько, а ще й інвалід війни 2 групи. І за законодавством маєте право не йти воювати. Однак, вже не вперше вирушаєте в зону бойових дій.
Як ви наважились знову поїхати на фронт? 
У мене був досвід війни. Російські війська тоді ще стояли під Києвом, тому я вирішив, що буду корисним у війську.
Івано-Франківськ — український тил. Кожен намагається долучатись до допомоги, волонтерити. 
Чи надходить до вашого підрозділу допомога від тилових міст (Франківська, зокрема) і чи відчутна вона? 
Дуже багато допомоги надійшло з Івано-Франківська у наш підрозділ. Всі потреби були забезпечені: від машин, дронів, тепловізорів до простих побутових потреб. За це я дуже вдячний всім, хто допомагав.
Допомагали всі: від фізичних осіб — до великих установ. 

Чи було щось із волонтерської допомоги, чого не очікували та були приємно вражені отримати?
Так. Наприклад, енергетичні батончики з гімназії №1. Також відро меду від родини. І ще... Сало з цибулею від мами.
Насправді радий був усьому, що передавали. На перших порах це вирішувало багато питань. 
Івано-Франківськ, попри війну, намагається продовжувати «жити». Проводять доброустрій, працює економіка: люди ходять на роботу, без пишнот —  та все ж святкують дні народження, весілля.
Чи не дуже резонує це для тих, хто на фронті? 
Мирне місто дуже резонує з прифронтовими, тим паче з фронтовими містами. Я щасливий з того, що Франківськ живе, так і має бути.
Війна забирає людяність, природні бажання, традиції, звички. Для мене у певний час, було дуже важливо не втратити зв'язок з домом, з життям до війни, з тими, кого любиш і з містом, у якому люблю жити.
У певний момент страшенно захотів додому і цим жив, це і тримало на плаву. Тому я дуже радий бачити наше місто і щасливий, що у ньому є життя. 
Чи бували ваші побратими в Івано-Франківську? Як відкликаються про місто? 
Всі солдати, які були в Івано-Франківську розповідають про наше місто з захватом — і це дуже приємно слухати.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Завжди просив підвішувати якнайбільше ракет», — історія загиблого прикарпатського льотчика Олександра Кукурби

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

863
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

960
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1524
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2505 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1300
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3248

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1055

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1188

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1616

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2211
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

525
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26610 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

911
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7796
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3179
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1419
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1078
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3672
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

508
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

575
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4482
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1217