Сексуальна несумісність у стосунках — це проблема, яка може впливати на всі аспекти життя пари, включаючи емоційну близькість, спілкування та загальний рівень задоволення у стосунках.
Про це журналістці Фіртки розповів сексолог, доцент Івано-Франківського національного медичного університету Володимир Тріщ.
"Це може призвести до емоційного віддалення, зменшення довіри й втрати відчуття близькості", — каже фахівець.
Зі слів сексолога, різні сексуальні потреби приводять до розвитку конфліктів, що розвиває занижену самооцінку в одного з партнерів, в кінцевому випадку такі стосунки [не усі] можуть завершитися зрадою.
"Сексуальне життя є важливою складовою романтичних стосунків. Коли цей аспект не приносить радості, це може позначитися на взаємодії у повсякденному житті, наприклад, у спільному прийнятті рішень, підтримці чи комунікації", — додає Володимир Тріщ.
Утім, підкреслює спеціаліст, сексуальна несумісність не обов’язково означає завершення стосунків.
"Зусилля, бажання змінюватися, розмови та підтримка одне одного можуть допомогти парі подолати цю проблему", — наголошує сексолог.
Водночас Володимир Тріщ каже, важливо не соромитись говорити про свої вподобання у сексі.
"Обговорення сексуальних вподобань — це процес, який потребує часу та довіри. Зрозуміле спілкування не тільки підсилює інтимність, але й додає гармонійності в стосунках.
Допомога людям, які бояться обговорювати свої вподобання у статевих стосунках, потребує делікатного підходу, а базовим є відкритість в комунікації, що є важливим для зміцнення стосунків.
Перед обговоренням тем про вподобання у сексі, розмову доцільніше починати з менш інтимних питань і для зменшення тиску дискомфорту уникайте прямих запитань, наприклад: "Що ти хочеш спробувати?". Можна спитати: "Чи є щось у наших стосунках, що ти хотів би покращити?".
Якщо ж дискомфорт зберігається, можна записати свої бажання та обговорити їх пізніше чи використати інтерактивні матеріали, як-от тестування сумісності або еротичні ігри, які можуть допомогти партнерам розкритися".
Окрім того, додає фахівець, корисною буде консультація з сексологом чи психологом. Фахівці допоможуть зрозуміти причини страху і знайти способи подолання бар'єрів.
Більше читайте у матеріалі: Говорити про секс без табу: сексолог Володимир Тріщ про інтим, несумісність, освіту, міфи та гармонію у стосунках.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Низьке лібідо: сексолог про причини та вплив війни на сексуальний потяг