фото: Depositphotos
Лібідо є одним з основних інстинктів, необхідних людині для продовження роду. З іншого боку — це суттєвий аспект якості життя.
Про це журналістці Фіртки розповів доцент кафедри хірургії післядипломної освіти та урології ІФНМУ Володимир Тріщ.
За словами фахівця, лібідо сильно варіює від людини до людини та може тимчасово знижуватися через різні психологічні стани, як, наприклад, втома, тривога тощо.
"Проте, стабільно низьке лібідо належить вже до компонентів сексуальної дисфункції, і визначається як діагноз — гіпоактивний розлад статевого потягу, в основі якого постійна чи періодична нестача, або відсутність сексуальних фантазій чи еротичних думок і потягу до сексуальної активності", — пояснює сексолог.
Володимир Тріщ каже, цей діагноз встановлюється, коли стан людини супроводжується дискомфортом (дистресом), який обумовлений ослабленим статевим потягом, оскільки є чоловіки та жінки з відсутнім сексуальним потягом, і якщо їм так комфортно, це вважається нормою.
Як зазначає спеціаліст, на лібідо негативно впливає стрес, тому, безперечно, війна в Україні значно вплинула на сексуальне здоров’я нації та насамперед на сексуальний потяг.
Окрім того, сприяють зниженню сексуального потягу конфлікти у стосунках, стресові ситуації на роботі.
"В основі лежать зміни серед основних трьох компонентів сексуального потягу, а саме: психологічного (окрім стресу, також це депресія, тривога), культурного (культурно-релігійні особливості), біологічного (гормональні зміни, особливо вікові, зниження лібідо на тлі інших сексуальних дисфункцій, захворювання різного походження статевих органів та захворювання серцево-судинної, нервової систем)".
Фахівець додає, з метою встановлення причини потрібно звернутися до сексопатолога для детального обстеження.
У першу чергу потрібно корегувати свій спосіб життя — правильно харчуватись, бути фізично активним та пам'ятати про відпочинок.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: