Секрет успіху світлодіодних ламп

Навряд чи сьогодні знайдуться ті, хто не чув про світлодіодні лампи або не бачив їх у дії. Більшість магазинів та різних офіційних установ вже давно повністю перейшли на такий тип висвітлення у своїх приміщеннях. Серед звичайних споживачів популярність LED-лампи також не втрачають. Все це легко пояснити набором дуже високих технічних характеристик та їх розумним співвідношенням із вартістю виробів.

Загальновідомо, що тарифи на енергоресурси з кожним роком лише зростають, а тому попит на засоби їхньої економії має ту саму тенденцію. У той час, як лампочки розжарювання споживали 75-100 Вт, світлодіодні LED-лампи для формування тієї ж освітленості витрачають 9-12 Вт. Не потрібно робити складних розрахунків, щоб оцінити, що кожну годину експлуатація напівпровідникових джерел світла коштує майже на 90% дешевше. Крім того, термін служби моделей старого типу становить лише близько 1000 годин, а нові можуть працювати 8-15, а часом і понад 25 тисяч годин.

Де використовують світлодіодні лампи

Мабуть, сьогодні набагато складніше знайти таку сферу, де ЛЕД-лампи не використовують. Їх можна побачити і в торгівлі, і на виставках, і у сфері розваг, і на вулицях, і в навчальних закладах, і в адміністративних будівлях, і в установах охорони здоров'я, і ресторанах, і на транспорті, і в промисловості. Можна сказати, що універсальність таких пристроїв – ще один фактор їх популярності.

Напівпровідники, на яких ґрунтуються світлодіодні лампи, не бояться ні спеки, ні холоду, спокійно переносять перепади температур. Все це робить їх придатними до застосування буквально скрізь, де це необхідно. Крім того, діоди мають малий розмір, що дозволяє виробникам виготовляти мініатюрні лампочки, що підходять до найрізноманітнішої домашньої техніки, електроніки та дитячих іграшок.

Сьогодні у продажу можна знайти світлодіодні ЛЕД-лампочки з абсолютно різною потужністю, колірною температурою, формою розсіювача та ін. Практично на кожен споживчий запит знайдеться ціла лінійка готових виробів. При цьому і їх вартість цілком розумна: хоча в середньому світлодіоди, як і раніше, дорожчі за всі інші конструктивні типи, термін експлуатації та якість освітлення повністю виправдовують додаткові витрати.

Принципи підбору світлодіодних ламп

Вибираючи світлодіодну лампу, ні в якому разі не можна як опорний параметр використовувати потужність і орієнтуватися тільки на неї. Правильніше почати з того, щоб з'ясувати тип патрона в тому світильнику, куди планується цю лампочку встановлювати. Найчастіше в побутові прилади підходять моделі з цоколем Е27, а найбільш мініатюрні бра і витончені люстри – Е14.

Далі потрібно порівняти величину світлового потоку, який формують ЛЄД-лампи, що мають однаковий номінал, але виготовлені різними виробниками. Саме цей параметр дозволить оцінити те, що ми називаємо яскравістю або інтенсивністю освітлення. Бувають випадки, коли вироби з меншою потужністю світловий потік вище, ніж у вироби з більшою. Така ситуація пояснюється лише типом використаних при її виготовленні діодів та самою технологією виробництва.

Потім слід задатись деякими особистими уподобаннями. Комусь більше подобаються LED-лампочки з холодним відтінком, хтось звик до теплих тонів і не готовий від них відмовитися, ще хтось віддає перевагу денному світлу. Тим, хто не може визначитися, фахівці зазвичай рекомендують нейтральну гаму, яка сприймається нашими органами зору найбільш м'яко, в міру тонізує і не давить.

Партнерський матеріал


10.12.2021 23901 956
Коментарі (956)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

502
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5171
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1425
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1307
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2567
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3956

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

345

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1180

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1021

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

942
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

258
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10633
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

334
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

600
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5652
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1422
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

293
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

201
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

572 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1006
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

876