Секрет успіху світлодіодних ламп

Навряд чи сьогодні знайдуться ті, хто не чув про світлодіодні лампи або не бачив їх у дії. Більшість магазинів та різних офіційних установ вже давно повністю перейшли на такий тип висвітлення у своїх приміщеннях. Серед звичайних споживачів популярність LED-лампи також не втрачають. Все це легко пояснити набором дуже високих технічних характеристик та їх розумним співвідношенням із вартістю виробів.

Загальновідомо, що тарифи на енергоресурси з кожним роком лише зростають, а тому попит на засоби їхньої економії має ту саму тенденцію. У той час, як лампочки розжарювання споживали 75-100 Вт, світлодіодні LED-лампи для формування тієї ж освітленості витрачають 9-12 Вт. Не потрібно робити складних розрахунків, щоб оцінити, що кожну годину експлуатація напівпровідникових джерел світла коштує майже на 90% дешевше. Крім того, термін служби моделей старого типу становить лише близько 1000 годин, а нові можуть працювати 8-15, а часом і понад 25 тисяч годин.

Де використовують світлодіодні лампи

Мабуть, сьогодні набагато складніше знайти таку сферу, де ЛЕД-лампи не використовують. Їх можна побачити і в торгівлі, і на виставках, і у сфері розваг, і на вулицях, і в навчальних закладах, і в адміністративних будівлях, і в установах охорони здоров'я, і ресторанах, і на транспорті, і в промисловості. Можна сказати, що універсальність таких пристроїв – ще один фактор їх популярності.

Напівпровідники, на яких ґрунтуються світлодіодні лампи, не бояться ні спеки, ні холоду, спокійно переносять перепади температур. Все це робить їх придатними до застосування буквально скрізь, де це необхідно. Крім того, діоди мають малий розмір, що дозволяє виробникам виготовляти мініатюрні лампочки, що підходять до найрізноманітнішої домашньої техніки, електроніки та дитячих іграшок.

Сьогодні у продажу можна знайти світлодіодні ЛЕД-лампочки з абсолютно різною потужністю, колірною температурою, формою розсіювача та ін. Практично на кожен споживчий запит знайдеться ціла лінійка готових виробів. При цьому і їх вартість цілком розумна: хоча в середньому світлодіоди, як і раніше, дорожчі за всі інші конструктивні типи, термін експлуатації та якість освітлення повністю виправдовують додаткові витрати.

Принципи підбору світлодіодних ламп

Вибираючи світлодіодну лампу, ні в якому разі не можна як опорний параметр використовувати потужність і орієнтуватися тільки на неї. Правильніше почати з того, щоб з'ясувати тип патрона в тому світильнику, куди планується цю лампочку встановлювати. Найчастіше в побутові прилади підходять моделі з цоколем Е27, а найбільш мініатюрні бра і витончені люстри – Е14.

Далі потрібно порівняти величину світлового потоку, який формують ЛЄД-лампи, що мають однаковий номінал, але виготовлені різними виробниками. Саме цей параметр дозволить оцінити те, що ми називаємо яскравістю або інтенсивністю освітлення. Бувають випадки, коли вироби з меншою потужністю світловий потік вище, ніж у вироби з більшою. Така ситуація пояснюється лише типом використаних при її виготовленні діодів та самою технологією виробництва.

Потім слід задатись деякими особистими уподобаннями. Комусь більше подобаються LED-лампочки з холодним відтінком, хтось звик до теплих тонів і не готовий від них відмовитися, ще хтось віддає перевагу денному світлу. Тим, хто не може визначитися, фахівці зазвичай рекомендують нейтральну гаму, яка сприймається нашими органами зору найбільш м'яко, в міру тонізує і не давить.

Партнерський матеріал


10.12.2021 23273 956
Коментарі (956)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2004
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5569 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1040

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3700
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26171
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10208 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7737
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

252
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

281
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1304
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902