Секрет успіху світлодіодних ламп

Навряд чи сьогодні знайдуться ті, хто не чув про світлодіодні лампи або не бачив їх у дії. Більшість магазинів та різних офіційних установ вже давно повністю перейшли на такий тип висвітлення у своїх приміщеннях. Серед звичайних споживачів популярність LED-лампи також не втрачають. Все це легко пояснити набором дуже високих технічних характеристик та їх розумним співвідношенням із вартістю виробів.

Загальновідомо, що тарифи на енергоресурси з кожним роком лише зростають, а тому попит на засоби їхньої економії має ту саму тенденцію. У той час, як лампочки розжарювання споживали 75-100 Вт, світлодіодні LED-лампи для формування тієї ж освітленості витрачають 9-12 Вт. Не потрібно робити складних розрахунків, щоб оцінити, що кожну годину експлуатація напівпровідникових джерел світла коштує майже на 90% дешевше. Крім того, термін служби моделей старого типу становить лише близько 1000 годин, а нові можуть працювати 8-15, а часом і понад 25 тисяч годин.

Де використовують світлодіодні лампи

Мабуть, сьогодні набагато складніше знайти таку сферу, де ЛЕД-лампи не використовують. Їх можна побачити і в торгівлі, і на виставках, і у сфері розваг, і на вулицях, і в навчальних закладах, і в адміністративних будівлях, і в установах охорони здоров'я, і ресторанах, і на транспорті, і в промисловості. Можна сказати, що універсальність таких пристроїв – ще один фактор їх популярності.

Напівпровідники, на яких ґрунтуються світлодіодні лампи, не бояться ні спеки, ні холоду, спокійно переносять перепади температур. Все це робить їх придатними до застосування буквально скрізь, де це необхідно. Крім того, діоди мають малий розмір, що дозволяє виробникам виготовляти мініатюрні лампочки, що підходять до найрізноманітнішої домашньої техніки, електроніки та дитячих іграшок.

Сьогодні у продажу можна знайти світлодіодні ЛЕД-лампочки з абсолютно різною потужністю, колірною температурою, формою розсіювача та ін. Практично на кожен споживчий запит знайдеться ціла лінійка готових виробів. При цьому і їх вартість цілком розумна: хоча в середньому світлодіоди, як і раніше, дорожчі за всі інші конструктивні типи, термін експлуатації та якість освітлення повністю виправдовують додаткові витрати.

Принципи підбору світлодіодних ламп

Вибираючи світлодіодну лампу, ні в якому разі не можна як опорний параметр використовувати потужність і орієнтуватися тільки на неї. Правильніше почати з того, щоб з'ясувати тип патрона в тому світильнику, куди планується цю лампочку встановлювати. Найчастіше в побутові прилади підходять моделі з цоколем Е27, а найбільш мініатюрні бра і витончені люстри – Е14.

Далі потрібно порівняти величину світлового потоку, який формують ЛЄД-лампи, що мають однаковий номінал, але виготовлені різними виробниками. Саме цей параметр дозволить оцінити те, що ми називаємо яскравістю або інтенсивністю освітлення. Бувають випадки, коли вироби з меншою потужністю світловий потік вище, ніж у вироби з більшою. Така ситуація пояснюється лише типом використаних при її виготовленні діодів та самою технологією виробництва.

Потім слід задатись деякими особистими уподобаннями. Комусь більше подобаються LED-лампочки з холодним відтінком, хтось звик до теплих тонів і не готовий від них відмовитися, ще хтось віддає перевагу денному світлу. Тим, хто не може визначитися, фахівці зазвичай рекомендують нейтральну гаму, яка сприймається нашими органами зору найбільш м'яко, в міру тонізує і не давить.

Партнерський матеріал


10.12.2021 23845 956
Коментарі (956)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

360
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1200
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2120 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1021
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2930
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2016

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

792

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

959

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1382

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1987
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26235 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

674
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

875
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2896
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1149
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

864
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1115
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1117
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

311
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4083
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

983
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1552