Санкції проти Росії: як це працює (інфографіка)

 

img

 

Поки Захід обговорює нові засоби тиску на Кремль, нагадаємо про ті кроки, до яких він уже вдався. Велика Сімка готується до впровадження нових заходів тиску на Росію з огляду на те, що агресія проти України триває.

 

Головна інтрига полягає в тому, чи перейдуть тепер США та їхні союзники до санкцій третього рівня, чи мова йтиме лише про розширення санкцій рівня другого. Це неабияка проблема, оскільки ряд країн Євросоюзу зазнає серйозних втрат від розриву економічних зв’язків із Російською Федерацією, пише Еспресо.

 

Наразі в західних дипломатичних колах обговорюється 15 імен, які мають доповнити чорний список поплічників Путіна, проти яких впроваджено персональні санкції. Reuters наводить слова свого джерела, що твердить: «Європейський список набагато більше пов'язаний з безпосередніми діями (тих чи інших осіб), натомість американський список більше зосереджується на приятелях (Володмира Путіна) та (бізнесових) структурах». Заступник радника Білого дому з питань безпеки Тоні Блінкен в ефірі телекомпанії CBS зазначив, що цілями США стануть російські компанії, афілійовані з ближнім колом російського президента та підприємства військово-промислового комплексу.

 

Нагадаємо ті санкції, які вже було впроваджено у відповідь на російське вторгнення в Крим та його подальшу анексію. Деякі санкції можуть здаватися сміхотворними, проте вони мають значний сукупний ефект. Зокрема, відтік капіталу з РФ за перший квартал цього року перевищив $70 млрд. – більше, ніж за весь минулий рік. Російські урядові облігації втратили три чверті від минулорічної ціни. Це лише безпосередній результат санкцій. Подальші наслідки прорахувати важко, але з огляду на вже наявні репутаційні втрати, стан російської економіки деградуватиме стрімко.

 

Заходи першого рівня передбачають заморожування активів та впровадження візових обмежень щодо переліку певних осіб, а також заборону компаніям країн, що впроваджують санкції, мати ділові контакти з цими особами та пов’язаними з ними організаціями. Другий рівень передбачає збільшення тиску на фінансову й економічну систему країни. Третій спрямований на мінімізацію її участі в глобальній фінансовій та економічній системах. Однак цей поділ є певною мірою умовним через тісне переплетення різних чинників. 

 

Отже:

1.    Впровадження персональних санкцій, що передбачають заборону на видачу віз, арешт закордонних активів у вигляді нерухомості та блокування особистих банківських рахунків. До цього заходу вдалися США, Канада, Австралія, Євросоюз. Чорні списки доповнювалися кілька разів, причому єдиного реєстру складено не було, попри те, що вони здебільшого співпадають. Швейцарія фактично підтримала санкції США та ЄС. Ісландія, Норвегія, Молдова, Албанія та Чорногорія долучились до санкцій з боку ЄС.
2.    Заморожування співробітництва в галузях безпеки та оборони, припинення виконання контрактів у сфері ВПК, зокрема на постачання продукції й теїнологій військового призначення, збройових систем, а також згортання навчальних програм. До таких кроків вдалися США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Швейцарія, Латвія, Нідерланди, Швеція. НАТО згорнуло всі спільні програми з РФ
3.    Припинення роботи над створенням Зони вільної торгівлі з Митним Союзом. До цього вдалися: Норвегія – від Європейської організації вільної торгівлі, Нова Зеландія, Швейцарія
4.    Заморожування співробітництва в космічній галузі. США, Канада, Японія, Німеччина
5.    Розрив контрактів іноземних корпорацій із російськими замовниками. Поки що йдеться лише про оборонну галузь, але ці заходи може бути розширено. Наразі в переліку Rheinmetall AG, Siemens, Renault Trucks Defence.
6.    Припинення інвестиційного співробітництва з РФ. Про це вже заявили США та Японія. ЄС вдасться до аналогічних кроків.
7.    Припинення процесу лібералізації візового режиму. До таких заходів вдалися Японія та ЄС. Крім того, всім посольствам країн ЄС заборонено видавати візи мешканцям Криму.
8.    Скасування самітів, конференцій, двосторонніх програм співробітництва та форумів за участю Росії або дискримінація її у багатосторонніх міжнародних структурах. До цього заходу вдалися ОЕСР, Рада Європи, Європейська організація з безпеки аеронавігації, Велика (ві)Сімка, Арктична Рада, НАТО, Німеччина, Польща, США.
9.    Перешкоджання роботі російських банківських установ, фінансових та бізнесових структур. Серед них АКБ «Росія», «Собибанк», «Инвесткапиталбанк», СМП Банк, «Финсервис» та ще два афілійовані з російським керівництвом банки. Санкції проти них, а також кримського «Чорноморнафтогазу» впровадили США, Канада та ЄС. Міжнародні платіжні системи Visa та Mastercard перестали обслуговувати емітовані цими банками карти. Банк JPMorgan Chase на добу заблокував платіж посольства РФ в Астані.
10.    Згортання співробітництва в енергетичних та енерготранспортних проектах. Зокрема, ЄС заявив про припинення будівництва Південного Потоку, Болгарія взялася за демонтаж газогону на своїй території. США припинили співробітництво з РФ у галузі атомної енергетики, зокрема, за програмою Нанна-Лугара.
11.    Звуження можливостей дипломатичного діалогу, відкликання власних дипломатів з РФ, висилка російських або обмеження доступу для них. До цього вдалися НАТО, Канада, Нова Зеландія
12.    Відмова від надання поштових послуг. Poczta Polska, Česká pošta, Deutsche Post AG припинили доставки в Крим. Невідоме число міжнародних та іноземних інтернет-магазинів припинили обслуговувати клієнтів з РФ та Криму.
13.    Згортання представництв транснаціональних корпорацій. Наразі йдеться тільки про Крим, але цілком імовірно, що ТНК підуть і з РФ. Банк Кипру, Metro AG, JYSK, McDonalds – тільки перші ластівки.


29.04.2014 535 3
Коментарі (3)

Українець 2014.04.29, 09:54
А де ж санкції до Росії зі сторони України???? Ми дальше працюємо і виконуємо контракти у військовій галузі ( ПОСТАЧАЄМО ЗАПЧАСТИНИ І КОМПЛЕКТУЮЧІ ДО ТАНКІВ, БОЙОВИХ ВЕРТОЛЬОТІВ, ЛІТАКІВ, СТРІЛКОВОЇ ЗБРОЇ, КОМПЛЕКСІВ ПРОТИПОВітряної оборони0, космічній галузі ( в тому числі постачання ракетоносіїв типу СС-200 і так дальше), розгортаємо інвестиційний клімат і так дальше. А тепер питання : Є хтось хоча б один розумний у нашій владі?
Ваха 2014.04.29, 11:38
На даний момент Україна вже місяць, як припинила виконувати контракти у військовій галузі щодо Росії. Вся інфа на сайті Укрспецекспорту та Оборонпрому.
Українець 2014.04.29, 17:59
Йде тупа здача інтересів України, а може і України-розумних у владі немає є жадні до грошей і влади особи-бабло попеждает не только зло а большое бабло и добро...
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

134
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1680
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3128
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1127
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1152
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1184 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

220

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1092

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

915

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

407
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

310
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2476
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1230
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1297
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

541
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15169
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7470
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

317
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

512
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

439
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

370
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

464