Санкції проти Росії: як це працює (інфографіка)

 

img

 

Поки Захід обговорює нові засоби тиску на Кремль, нагадаємо про ті кроки, до яких він уже вдався. Велика Сімка готується до впровадження нових заходів тиску на Росію з огляду на те, що агресія проти України триває.

 

Головна інтрига полягає в тому, чи перейдуть тепер США та їхні союзники до санкцій третього рівня, чи мова йтиме лише про розширення санкцій рівня другого. Це неабияка проблема, оскільки ряд країн Євросоюзу зазнає серйозних втрат від розриву економічних зв’язків із Російською Федерацією, пише Еспресо.

 

Наразі в західних дипломатичних колах обговорюється 15 імен, які мають доповнити чорний список поплічників Путіна, проти яких впроваджено персональні санкції. Reuters наводить слова свого джерела, що твердить: «Європейський список набагато більше пов'язаний з безпосередніми діями (тих чи інших осіб), натомість американський список більше зосереджується на приятелях (Володмира Путіна) та (бізнесових) структурах». Заступник радника Білого дому з питань безпеки Тоні Блінкен в ефірі телекомпанії CBS зазначив, що цілями США стануть російські компанії, афілійовані з ближнім колом російського президента та підприємства військово-промислового комплексу.

 

Нагадаємо ті санкції, які вже було впроваджено у відповідь на російське вторгнення в Крим та його подальшу анексію. Деякі санкції можуть здаватися сміхотворними, проте вони мають значний сукупний ефект. Зокрема, відтік капіталу з РФ за перший квартал цього року перевищив $70 млрд. – більше, ніж за весь минулий рік. Російські урядові облігації втратили три чверті від минулорічної ціни. Це лише безпосередній результат санкцій. Подальші наслідки прорахувати важко, але з огляду на вже наявні репутаційні втрати, стан російської економіки деградуватиме стрімко.

 

Заходи першого рівня передбачають заморожування активів та впровадження візових обмежень щодо переліку певних осіб, а також заборону компаніям країн, що впроваджують санкції, мати ділові контакти з цими особами та пов’язаними з ними організаціями. Другий рівень передбачає збільшення тиску на фінансову й економічну систему країни. Третій спрямований на мінімізацію її участі в глобальній фінансовій та економічній системах. Однак цей поділ є певною мірою умовним через тісне переплетення різних чинників. 

 

Отже:

1.    Впровадження персональних санкцій, що передбачають заборону на видачу віз, арешт закордонних активів у вигляді нерухомості та блокування особистих банківських рахунків. До цього заходу вдалися США, Канада, Австралія, Євросоюз. Чорні списки доповнювалися кілька разів, причому єдиного реєстру складено не було, попри те, що вони здебільшого співпадають. Швейцарія фактично підтримала санкції США та ЄС. Ісландія, Норвегія, Молдова, Албанія та Чорногорія долучились до санкцій з боку ЄС.
2.    Заморожування співробітництва в галузях безпеки та оборони, припинення виконання контрактів у сфері ВПК, зокрема на постачання продукції й теїнологій військового призначення, збройових систем, а також згортання навчальних програм. До таких кроків вдалися США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Швейцарія, Латвія, Нідерланди, Швеція. НАТО згорнуло всі спільні програми з РФ
3.    Припинення роботи над створенням Зони вільної торгівлі з Митним Союзом. До цього вдалися: Норвегія – від Європейської організації вільної торгівлі, Нова Зеландія, Швейцарія
4.    Заморожування співробітництва в космічній галузі. США, Канада, Японія, Німеччина
5.    Розрив контрактів іноземних корпорацій із російськими замовниками. Поки що йдеться лише про оборонну галузь, але ці заходи може бути розширено. Наразі в переліку Rheinmetall AG, Siemens, Renault Trucks Defence.
6.    Припинення інвестиційного співробітництва з РФ. Про це вже заявили США та Японія. ЄС вдасться до аналогічних кроків.
7.    Припинення процесу лібералізації візового режиму. До таких заходів вдалися Японія та ЄС. Крім того, всім посольствам країн ЄС заборонено видавати візи мешканцям Криму.
8.    Скасування самітів, конференцій, двосторонніх програм співробітництва та форумів за участю Росії або дискримінація її у багатосторонніх міжнародних структурах. До цього заходу вдалися ОЕСР, Рада Європи, Європейська організація з безпеки аеронавігації, Велика (ві)Сімка, Арктична Рада, НАТО, Німеччина, Польща, США.
9.    Перешкоджання роботі російських банківських установ, фінансових та бізнесових структур. Серед них АКБ «Росія», «Собибанк», «Инвесткапиталбанк», СМП Банк, «Финсервис» та ще два афілійовані з російським керівництвом банки. Санкції проти них, а також кримського «Чорноморнафтогазу» впровадили США, Канада та ЄС. Міжнародні платіжні системи Visa та Mastercard перестали обслуговувати емітовані цими банками карти. Банк JPMorgan Chase на добу заблокував платіж посольства РФ в Астані.
10.    Згортання співробітництва в енергетичних та енерготранспортних проектах. Зокрема, ЄС заявив про припинення будівництва Південного Потоку, Болгарія взялася за демонтаж газогону на своїй території. США припинили співробітництво з РФ у галузі атомної енергетики, зокрема, за програмою Нанна-Лугара.
11.    Звуження можливостей дипломатичного діалогу, відкликання власних дипломатів з РФ, висилка російських або обмеження доступу для них. До цього вдалися НАТО, Канада, Нова Зеландія
12.    Відмова від надання поштових послуг. Poczta Polska, Česká pošta, Deutsche Post AG припинили доставки в Крим. Невідоме число міжнародних та іноземних інтернет-магазинів припинили обслуговувати клієнтів з РФ та Криму.
13.    Згортання представництв транснаціональних корпорацій. Наразі йдеться тільки про Крим, але цілком імовірно, що ТНК підуть і з РФ. Банк Кипру, Metro AG, JYSK, McDonalds – тільки перші ластівки.


29.04.2014 517 3
Коментарі (3)

Українець 2014.04.29, 09:54
А де ж санкції до Росії зі сторони України???? Ми дальше працюємо і виконуємо контракти у військовій галузі ( ПОСТАЧАЄМО ЗАПЧАСТИНИ І КОМПЛЕКТУЮЧІ ДО ТАНКІВ, БОЙОВИХ ВЕРТОЛЬОТІВ, ЛІТАКІВ, СТРІЛКОВОЇ ЗБРОЇ, КОМПЛЕКСІВ ПРОТИПОВітряної оборони0, космічній галузі ( в тому числі постачання ракетоносіїв типу СС-200 і так дальше), розгортаємо інвестиційний клімат і так дальше. А тепер питання : Є хтось хоча б один розумний у нашій владі?
Ваха 2014.04.29, 11:38
На даний момент Україна вже місяць, як припинила виконувати контракти у військовій галузі щодо Росії. Вся інфа на сайті Укрспецекспорту та Оборонпрому.
Українець 2014.04.29, 17:59
Йде тупа здача інтересів України, а може і України-розумних у владі немає є жадні до грошей і влади особи-бабло попеждает не только зло а большое бабло и добро...
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13789 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1573
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

868
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1274

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

656
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13628
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

246
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

790 2