Safe Menu: як чат-бот допоможе у боротьбі з COVID-19

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

Психологи кажуть, що після пандемії наше ставлення до звичайних речей кардинально зміниться. Ми вже почали звикати до того, що руки треба постійно дезінфікувати, а розраховуватися найбезпечніше безконтактно.

Кожного дня ми перебуваємо на своєрідному «полі бою», адже не можемо гарантувати собі стовідсоткову безпеку.

Особливу увагу тепер привертають поверхні, адже їх за день можуть торкатися сотні людей. Меню у закладах теж у «небезпечній зоні». Аби спростити процес замовлення та зробити його безпечним для відвідувачів, команда Safe Menu під час міжнародного онлайн-хакатону Hack the New World розробила чат-бота, який генерує безконтактне меню для закладів громадського харчування в декілька кліків. Усе це – безкоштовно.

Назар Приймак, співзасновник Safe Menu родом із Надвірної, на даний час мешкає у Львові. Він розповів Фіртці, як створювали бота та як він працює.

«Під час карантину заклади дуже часто змінюють ціни, страви, концепцію, - каже Назар, - Для цих змін потрібно змінювати дизайн, використовувати багато паперу, ресурсів, а наше рішення дозволило це все зробити онлайн в декілька кліків та безкоштовно.

Ви також часто чуєте від офіціанта «цієї страви немає в наявності»? Дуже дратують такі фрази, в нашому рішенні власник закладу зможе приховати страви яких немає. Наприклад: закінчились інгредієнти».

Назар вважає такого бота актуальним, адже коли ідею презентували 17 травня - у світі було 3 мільйони хворих на COVID-19, а станом на 10 липня вже понад 12 мільйонів хворих.

Команда Safe Menu має трирічний досвід створення чат-ботів, а на онлайн-хакатоні Hack the New World зайняли призове місце.


«Ми мали 48 годин безперервної роботи, щоб презентувати свою ідею перед журі. У висновку команда зайняла ІІ місце та отримала гранд в розмірі 2000$ на реалізацію ідеї, також ми отримали PR підтримку та експертизу від партнерів хакатону.

Наша Dream Team (так, жартуючи, ми себе називали на хакатоні) складалась з шести учасників, але після змагань в нас була потреба в кращому дизайні і ми запросили ще одного учасника, тепер нас семеро».

Чи ресторатор, чи будь-хто може створити своє онлайн-меню. Все дуже просто: потрібно відповісти на кілька запитань у Facebook-месенджері: вказати назву закладу, категорії (напої, їжа та інше), назви страв і ціну та при наявності додати їх фотографії, в результаті чат-бот згенерує QR-код.

Наступним кроком власник закладу може завантажити його та роздрукувати. QR-код не змінюватиметься, якщо заклад додаватиме нові страви до свого меню або змінюватимете ціну. Передруковувати його щоразу немає потреби. 

Використовувати чат-бота може кожен і будь-де, у команди вже клієнти з Туреччини, Мальти та інших країн, а в Івано-Франківську домовились про співпрацю з відомими закладами.

Найкращі відгуки для винахідників - це слова подяки підприємців, які користуються ботом та піклуються про безпеку своїх відвідувачів та персоналу.

«Зазвичай, підприємці запитують "Чому безкоштовно?" Рішення створювалось як таке, що допомагає в боротьбі з COVID-19: якщо хоч одна людина збереже своє здоров’я завдяки, тому що використовувала QR-меню і не торкалася паперового - наша місія успішна, адже вірус на папері живе від 3 до 24 годин».

Команда Safe Menu впевнена, що через деяких час більшість відвідувачів будуть робити замовлення страв одразу в своєму телефоні і не потрібно буде очікувати офіціанта. Програмісти працюють над цим, також до свого рішення планують додати декілька функцій: аналітика, кількість сканувань QR-меню та онлайн-переклад на будь-яку мову.

«Уявіть собі, що будь-який турист зможе оглянути меню кафе на своїй рідній мові та оплатити через телефон відразу у закладі, ну чим ж не майбутнє?».

Кожен може порекомендувати адміністратору свого улюбленого закладу цього бота, аби зробити #Безпечне_меню.


Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

472
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1730 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

746
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2690
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1824
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3002

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

601

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

795

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1208

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1806
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

511
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

702
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1171
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

941
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

693
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

936
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7589
22.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

33133 1
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

755
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1389
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1149 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

1035