Руслан Коцаба: 60% іванофранківців готові віддати життя за Україну

 

Сумний День Незалежності. Таким, дещо провокаційно поставленим питанням відомий на Прикарпатті громадський діяч – незмінний організатор вуличних опитувань Руслан Коцаба намагався з’ясувати ставлення мешканців Івано-Франківська до цьогорічного відзначення найбільшого в Україні національного свята.

 

«Чому сумний? – коментує політик, - Військового параду у столиці немає, грошей в країні вже немає, всі гроші пішли на Межигір’я. А може все не так? Можливо, не таке воно вже й сумне і люди задоволені сучасним станом речей? З’ясувати це ми і поставили собі за мету».

 

Учасникам голосування було традиційно запропоновано п’ять варіантів відповідей, серед яких: «Перемогло б ГКЧП, то було б легше жити! Щиро хочу повернення в СССР - ми не заслуговуємо України…», «Мені байдуже, в якій державі жити! Україну любитиму на віддалі - готуюся до еміграції», «Віддам життя за Україну, якщо буде потрібно. Україні жити та цвісти вічно! Геть сум та розпач!», «Подобаються дуже військові паради, салюти та феєрверки! Круто влада святкує, а народ жирує», «Найкраще в Україні жити бандитам та комуністам! Укрсучвлада – це наш ворог і наша трагедія».

 

Радує, що патріотів-оптимістів виявилась більшість. Відтак, 88 учасників голосування, тобто 60%, висловили переконання, що Україна процвітатиме і запевнили, що при потребі вони готові віддати за це власне життя. Чимало опитаних – 48 або 32,6% вважають, що Україна як вона є – не для них, що найкраще в ній живеться бандитам і комуністам, а тому діюча влада – їхній найлютіший ворог. Заслуговує на увагу той факт, що ця категорія людей виявилась найменш толерантною до інших думок. Так, коли пан Коцаба запитав хлопчика років восьми, чому саме він проголосував за цей пункт і де він бачив «отих комуністів», за хлопчика вступилася бабуся, яка наполегливо і досить грубо заходилася доводити, що не треба, мовляв, тиснути на думку дитини, яка, мовляв, самостійно зробила правильний вибір.

 

Решта питань також знайшли свій електорат. Були і любителі військових парадів та салютів, були і переконані, що народ України жирує, були і такі, які вважали, що любити Вітчизну краще всього десь у теплому куточку далеко за її межами, а тому готуються до еміграції. Щоправда таких варіантів були одиниці – відповідно 5, 4 та 2 голоси.

 

Зі слів Р.Коцаби, загалом його задовольнили результати голосування, бо ж вони показали, що патріоти в Україні все-таки є і їх більшість.

 

правда


25.08.2011 1846 0
Коментарі (0)

10.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

1040
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

821
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

510
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

3157
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1176
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2271 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

130

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2972

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3740

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6920
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2850
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

991
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4206
12.08.2020

У понеділок, 10 серпня, відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасн

36
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

420 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

913
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1706
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

346
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

161
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1423 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

653
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2787