РУХ: як у Франківську відроджують професійний футбол

 

/data/blog/110402/3c5ee256312be36f8a68346e438205bf.jpg

 

Допоки у Франції чемпіонат Європи переходить у найцікавішу, завершальну, стадію, в Івано-Франківську тривають свої футбольні бої – за відродження професійного клубу. І зараз назва центрального міського стадіону, незважаючи на його стан, можливо, вперше за багато років не викликає сарказму. Бо рух пішов.

 

Поки що мова йде навіть не про формування складу команди, адже 4 липня футболісти лише вперше зберуться на тренування. Натомість у їхнього тренера Володимира Ковалюка зараз вистачає інших турбот. За

сумісництвом він також є директором центрального міського стадіону “Рух”, який з дня на день повинен пройти атестацію ФФУ.

Власне, поки що Володимир Ковалюк є неофіційним тренером команди – клубу як такого ще немає. Так, є “Тепловик”, який і проходить атестацію і який згодом повинні перейменувати на “Прикарпаття”, але обриси цього клубу поки що лише вимальовуються на горизонті. А ось цілком реальної, рутинної роботи на стадіоні вистачає вже зараз. В штаті арени (потенційно – 20-тисячної) значаться лише два робітники і жодного сторожа. Тому абсурдні трагікомічні ситуації тут – у порядку речей.

 

Наприклад, троє підлітків спробували здати на металобрухт 100-кілограмовий елемент огорожі стадіону. Разом із поліцією директору стадіону вдалося відбити його в дітей буквально за 50 метрів від металобази, а потім якось шукати транспорт (стадіон ніякого автопарку не має, звісно) і везти паркан назад на “Рух”. Тому майбутній головний тренер “Прикарпаття” працює на стадіоні тим, хто возить, носить і просто тягне все на собі.

 

У решти персоналу арени роботи, зрозуміло, теж вистачає. Інфраструктура стадіону і до того була, м’яко кажучи, не рівня Англійської прем’єр-ліги. А чотири роки без професійного футболу і фінансова криза “Руху” на користь явно не пішли. На протилежній до Центральної Південній трибуні хтось порозбивав 40 склопакетів. Опалення на стадіоні не працює, донедавна все погано було і з електрикою, відповідно, про обігрів поля і згадувати боляче. Є вода. Але немає поливалок. Тому поле треба поливати отак.

 

Ruch 3

Ruch 4

 

А поливати, тим більше в таку спеку, потрібно багато. Вигляд поля говорить сам за себе, на дотик воно ще гірше. Одинадцятиметрова відмітка, наприклад, зараз є скоріше одинадцятиметровою площиною.

З воротарським майданчиком теж справи не дуже. Зараз у нього звідкись з напрямку запасних полів тачкою привозять шматки дерну, щоб хоч якось довести до ладу. Скільки разів потрібно з’їздити тачкою на запасні поля, щоб воротарський майданчик знову став зеленим, можете прикинути. Хто працював на городі в селі – оцінить.

 

Ruch 5

Все поле поросло конюшиною, яка для матчів чемпіонату області, в принципі, не є чимось екстраординарним, але під Другу лігу її, мабуть, таки доведеться косити.

 

Табло не працює. Без варіантів. Для матчів Другої ліги до нього прикріплять інше, яке показуватиме назви команд, рахунок і час.

 

Також на стадіоні замінюють прожектори, які тут, мабуть, не працювали ще з кращих часів попереднього “Прикарпаття” (*2004 — †2012).

 

Трибуна в наступному сезоні буде працювати лише одна, центральна. Хоча, як показує досвід, знову ж таки попереднього “Прикарпаття”, футбол івано-франківські вболівальники більше люблять у телевізорі, й на матчі рідної команди ходять в’яло. Тим більше, якщо квиток, не приведи Господи, буде коштувати більше за пляшку пиваса. Хоча я дуже хочу помилятися. І дуже хочу, щоб цих 6 з половиною тисяч місць справді не вистачало принаймні на половині матчів команди із майже 300-тисячного міста.

 

А команда не підведе, в це я вірю свято. По-перше, тренер хороший. По-друге, хлопці всі місцеві, битимуться за край. А за спортивну ходьбу по оцьому полі, зібраному роботягами по шматках, ніхто їм мільйони платити не буде – доля Мілевського і збірної України розливу Євро-16 нам не загрожує. І по-третє, найважливіше, ми – Прикарпаття, ми переможемо!

 

Юрій ПРИСЯЖНЮК, Kurs.if.ua.


03.07.2016 1004 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12492 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1446
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

780
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5945
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1636
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1487

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

555

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1383

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1194

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1095
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

446
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

569
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1488
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

522
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

792
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5834
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12885
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

434
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

410
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

725 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1177