Під час опитування соціологи поставили запитання, як у цілому українці сприймають розслідування проти бізнесменів та компаній, яке загальне враження у них складається.
У Київському міжнародному інституті соціології (КМІС) підкреслили, що запитували думку громадян (вочевидь, якби опитування проводилося лише серед бізнес-спільноти або серед представників правоохоронних органів чи державних інституцій, то результати були б іншими), пише Фіртка.
«За останній період в Україні був ряд резонансних випадків, коли правоохоронні органи розслідували нібито порушення законів певними компаніями та бізнесменами (наприклад, ухилення від сплати податків чи незаконне заволодіння землею тощо).
Кожний випадок є унікальним і насправді в одній справі більш переконливими можуть бути аргументи однієї сторони, в іншій справі – іншої сторони.
Разом з цим, розподіл думок і поглядів фактично лежить на континуумі від "правоохоронні органи або влада здійснюють необґрунтований тиск на бізнес" до "бізнес отримує справедливе покарання за порушення законів у своїй діяльності"», — йдеться у повідомленні.
Так, трохи більша частина українців — 56% — вважають, що ці справи є свідченням спроб боротися з порушенням бізнесом законів України.
Сприймають ці справи як тиск на бізнес — 30%. Решта 14% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Ситуація у всіх регіонах досить подібна і всюди трохи більша частина вважають розслідування діяльності компаній та бізнесменів спробами боротися з порушеннями. На заході таку думку підтримують 54% опитаних.
Довідково: опитування провели впродовж 17-24 лютого 2024 року.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 052 респонденти, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни