"Розкрадачка гробниць" із Калуша пройшла лікування та отримала паспорт і пенсію

 

 

Жінка, яка відкривала склепи на старому кладовищі у Калуші, пройшла курс лікування у спеціалізованому закладі. Зараз її стан поліпшився, але питання, куди її повертати, наразі залишається відкритим.

 

Нагадаємо, звістка про те, що у Калуші на старому цвинтарі люди затримали молоду жінку, яка відкривала склепи, у травні облетіла все Прикарпаття. У пакеті жінки виявили кілька черепів, які вона намагалася віднести до себе додому. Вдома вона утримувала диких птахів.

 

Після інциденту на кладовищі жінку направили на лікування. Зараз воно підійшло до завершення, але яка подальша доля 33-річної Наталії, залежить від рішень, які приймуть родичі та соціальні служби.

 

Як з'ясувалося, кімната на вулиці Вітовського, в якій живе калушанка, має статус службової. Її свого часу надали матері жінки, яка тривалий час працювала у ЖЕО. Після смерті рідної людини Наталія залишилася сама. Проте, без документів та засобів до існування.

 

Як повідомила "Вікнам"  директор Калуського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Галина Дидич, наразі жінці допомогли отримати паспорт та оформили групу інвалідності:

 

"У лікарні їй виробили групу інвалідності. Ми допомогли навести лад із документами, тому жінка вже має паспорт. Зараз залишилося зробити їй карточку для отримання пенсії і визначити її у державний заклад або ж знайти того, хто взяв би над нею опіку".

 

Соціальні працівники з'ясували, що у жінки є чимало родичів. Тож, звернулися за допомогою до них. Галина Дидич розповідає:

 

"Ми всіх родичів обійшли і просили, аби вони взяли Наталку після лікування на якийсь час додому. Їй потрібно це для подальшої соціалізації. Вона зараз цілком адекватна. Проте, ніхто з родичів не хоче нею зайнятися". 

 

Жінку можна відправити у державний заклад, бо тримати у лікарні далі її немає потреби. Проте, і з цим не все просто. За українським законодавством, для цього їй потрібно самій звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і дати згоду на проживання у відповідному закладі. Інший варіант — відправити її туди за рішенням суду. Але в суд теж хтось має подати відповідну заяву.

 

Соціальні працівники кажуть, що зараз лишати жінку напризволяще або повертати у середовище, з якого її витягли, не можна. Тому і далі проситимуть рідних про тимчасову опіку над нею або шукатимуть можливість прилаштувати її у спецзаклад.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На калуському кладовищі замурували склеп, з якого викрала черепи психічно хвора жінка (фото)

Поліція не відкривала кримінальну справу на 33-річну калушанку, яка крала черепи з гробниць (відео)

Жінка, яка збирала на кладовищі у Калуші черепи, заявила, що мала звільнити людей


11.07.2017 489 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1384
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7055
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14929 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1840
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1093
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6579

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

68

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

892

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1677

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1482
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

461
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

710
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

876
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1772
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

800
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1101
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34937 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

278
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

452
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

769
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

679