Різновиди каналізаційних засмічень та способи їх усунення

Засмічення — це неприємна подія, яка загрожує не тільки появою неприємного запаху у квартирі, але й неможливістю інженерних комунікацій виконувати свої функції.

При виникненні засмічення вода в каналізацію не стікає, або йде досить повільно, провокуючи виникнення неприємного запаху, істотно погіршуючи життєві умови мешканців квартири.

Різновиди каналізаційних засмічень

Якщо необхідно швидко реагувати, щоб усунути засмічення, допоможе сантехнік Івано-Франківськ, якого можна знайти на сайті Кабанчик. Попри те, що зараз встановлюють сучасні пластикові каналізаційні труби, при регулярному митті посуду частина жиру, залишків їжі та волосся накопичується в сифоні, на стінках труб, підвищуючи ймовірність утворення засмічення.

Ситуація погіршується, якщо труби металеві та старі. В результаті взаємодії води та металу утворюються осередки корозії, які провокують виникнення шорсткої поверхні. До неї прилипає не тільки жир, але й чіпляється волосся, волокна, ворсинки, а ймовірність засмічення підвищується.

Різновиди засмічень:

  • біологічні. Найчастіше це залишки їжі, змішані з жиром та волоссям. З цієї суміші утворюється серйозна пробка, через яку досить складно стікає вода.
  • механічні засмічення. Вони виникають у тому випадку, якщо в каналізацію потрапляє якийсь великий предмет. Найчастіше таке трапляється у великих трубах, які виводять продукти життєдіяльності з унітаза. Туди випадково може потрапити ганчірка, гігієнічні засоби. У такому разі розв'язувати проблему з використанням агресивних хімічних речовин неможливо.

Варіанти усунення засмічень

Необхідно визначити походження засмічення. Якщо воно спровоковане накопиченням біологічних відходів, то така пробка легко усувається з використанням агресивних хімічних речовин. Наприклад, з використанням розчину лугу чи кислоти. Хімічні речовини розчиняють жир, залишки їжі, поступово руйнуючи пробку, яка забила каналізацію. Такий метод неефективний у разі механічного засмічення, адже тканина досить складно руйнується з використанням розчину лугу чи кислоти.

У такому разі єдиним можливим варіантом є використання троса. Це спеціальне пристосування, яке є сплетенням декількох тонких дротів в єдиний трос з держаком. Трос поступово вводять у каналізаційну систему та провертають. В результаті цього на шорстку поверхню металевої частини намотується волосся, тканина.

Таким чином вдається розбити засмічення на дрібні шматочки, або витягти його повністю з каналізації. Цей метод зазвичай використовується у тому випадку, якщо хімічні засоби виявилися неефективними.

Партнерський матеріал


27.06.2022 582
Коментарі ()

19.08.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка завітала на Косівщину, щоб дізнатись, з чого розпочалась організована волонтерська діяльність, як функціонує сьогодні та які тонкощі виготовлення й транспортування маскувальних сіток варто знати.  

175
16.08.2022
Мар'яна Цимбалюк

Працівники історико-просвітницьких установ розповіли Фіртці, що наплив у їхні заклади був настільки великий, що часто музейники проводили екскурсії без перерви.

529
10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

1973
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1589
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

3273 5
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1947

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

295

Яблуневий чи Медовий Спас? Доволі, часто народні назви християнських свят відривають нас від суті та розуміння глибини свята. Яскравим прикладом цього є «Яблуневий Спас» та «Маковія», що це, про кого це?

385

Неодноразово доводилось зустрічатися з бабусями або жіночками в церкві, на невеликих парафіях різних конфесій, які знають все і навіть деколи більше за священника. А потім священники дивуються: «чому в храмі немає молоді?». А вони і не знали, що молодь не витримала прискіпливих зауважень «церковного менеджменту».  

382

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

688
19.08.2022

У рідному Южному жінка продавала пиріжки власного приготування. Однак, через війну довелося покинути як дім, так і бізнес.

69
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

536
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1291
19.08.2022

Щороку 19 серпня християни східного обряду відзначають свято Преображення Господнього, яке також називають Яблучним Спасом.  

65
15.08.2022

В Івано-Франківську представники УПЦ Московського патріархату через суд намагаються повернути храм Різдва Христового, що на вулиці Довженка.

1174
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

410
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

506
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

693
19.08.2022

Більшість українців віддають перевагу ідеї сильної держави та керівництва, ніж демократії в країні.   

65
15.08.2022

Президент Володимир Зеленський усунув начальників управлінь Служби безпеки України у трьох областях.

461
12.08.2022

На запитання, чи підтримують українці дії президента Володимира Зеленського, 59% відповіли, що рішуче підтримують та 32% — скоріше підтримують.  

338
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

442