Рік комфорту й економії з «АТБ»: лідер української торгівлі підводить підсумки

 

Уже більш як чверть століття «АТБ» є головним постачальником гарантовано свіжих продуктів і якісних товарів першої необхідності за чесними цінами. Інноваційні супермаркети торговельної мережі, яку знає кожен українець, сьогодні працюють у всіх областях країни, даючи можливість мільйонам громадян заощаджувати сімейні кошти. Найбільша роздрібна мережа продовжує дотримуватися своєї стратегії динамічного розвитку: відкриває нові дискаунтери, створює тисячі нових робочих місць, впроваджує нетривіальні інноваційні рішення. Про те, чого досяг за рік і чим здивував драйвер вітчизняного ритейлу, читайте далі.

Рік безпрецедентних рішень і диджиталізації

Пандемія коронавірусу, що охопила світ, кардинально змінила наше звичне життя. Українцям, як і жителям інших країн, довелося вчитися жити у так званій новій реальності. У цих непростих умовах надійним партнером і вірним помічником для мільйонів громадян стала торговельна мережа № 1 в Україні — «АТБ». Відкритий ще в перші місяці пандемії інтернет-магазин «АТБ» повного циклу за минулий рік став наочним прикладом успішної трансформації продовольчої онлайн-торгівлі. За офіційними даними компанії, на кінець 2021-го кількість його відвідувань зросла в 4 рази. Щодня приблизно 50 тис. українців купують у ньому товари онлайн. За рік більш ніж у 6 разів зросла кількість замовлень, а товарообіг інтернет-магазину «АТБ» збільшився майже в 5 разів.

«2021 рік був наповнений різними подіями, емоціями, прагненнями. Цей рік приніс не тільки чергові випробування, але й відкрив нові можливості, нові обрії. Я певен, що ми змогли впоратися з усіма викликами – стали сильнішими, досвідченішими, мудрішими. Ставимо перед собою нові цілі та з упевненістю дивимося в майбутнє», — повідомив на свій сторінці у Facebook Борис Марков, голова Ради директорів, генеральний директор корпорації «АТБ».

Одним із найбільш знакових інноваційних рішень року став спільний із Райффайзен Банком і Visa випуск банківської картки «АТБ». Цей безпрецедентний для українського ритейлу банківський продукт став серйозним кроком до переходу на кешлес. Нова платіжна картка АТБ-Pay об'єднала в собі всі переваги звичайної картки Visa Gold і можливість одержувати ексклюзивну велику знижку на продукти у всіх магазинах роздрібної мережі «АТБ». Сьогодні вона також дозволяє заощаджувати на купівлі ліків в одній із найбільших аптечних мереж країни. Наприкінці року кількість виданих кобренд-карток «АТБ» становила майже 500 тисяч.

До 30-річчя незалежності України в 2021 році лідер галузі роздрібної торгівлі «АТБ» подарував країні 45 га лісових насаджень. Для вітчизняних лісових господарств закупили близько 200 тисяч саджанців дерев.

Бере активну участь «АТБ» і в трендовому сьогодні процесі — диджиталізації. Цього року список інновацій поповниться запуском повноцінного власного мобільного застосунка «АТБ». Він об'єднає в собі наявні диджитал-сервіси, такі як «Скануй-купуй», «АТБОТ», платіжну картку «АТБ» та інші програми лояльності.

Зростання товарообігу й обсягів сплати податків

Як показали підсумки року, навіть у непростій маркетинговій ситуації «АТБ» вдалося підтвердити своє звання соціальне значущого та стійкого бізнесу.

Протягом минулого року група компаній «АТБ» оновила власний податковий рекорд, перерахувавши в бюджети всіх рівнів 19,45 млрд грн. Це на 23% перевищує показники попереднього року. Такий результат не є випадковістю, оскільки  це приклад ефективного управління та постійної турботи про клієнта, його комфорт, потреби. Мережа дає можливість покупцям щодня заощаджувати.

Товарообіг флагманського підприємства корпорації – торговельної мережі «АТБ Маркет» – за рік планово зріс на 20% і становив 179,8 млрд грн. (включаючи ПДВ).

Ще одним досягненням компанії можна вважати те, що торік число постійних клієнтів дискаунтерів «АТБ» перевищило історичний показник – 4 мільйони осіб.

За даними з відкритих джерел, більш ніж 95% громадян України відвідували супермаркети цієї торговельної мережі, знайомі з досить різноманітним асортиментом «АТБ» (понад 3,5 тис. найменувань), сервісом європейського рівня, гарантованою якістю товарів, а також можливістю заощаджувати на купівлі товарів значні суми.

Цінова політика «АТБ» залишається незмінною — вартість продуктів у магазинах цієї найбільшої торговельної мережі країни нижча за середньоринкову на 10–15%.

Карта присутності та майже 6 тисяч нових робочих місць

Щоб справно виконувати свою основну місію — забезпечувати широкі верстви населення свіжими продуктами за чесними цінами, «АТБ» продовжує динамічний розвиток торговельної мережі. У 351 населеному пункті 24 областей тепер працюють 1316 магазинів «АТБ».

Протягом року прийняли перших покупців 118 дискаунтерів нового формату (це «АТБ», що мають дизайн у темних тонах) у різних куточках України. Це трохи менше, чим роком раніше (в 2020-му було відкрито 127 нових магазинів), але відповідає планам.  Також важливо, що супермаркети мережі відкривають у невеликих населених пунктах (з населенням близько 7 тис. осіб), де люди сьогодні максимально зацікавлені в можливості економії та, звісно, нових робочих місцях.

За підсумками минулого року «АТБ» підтвердила своє звання одного з найбільших роботодавців країни та галузевого лідера: було створено 5,9 тис. нових робочих місць. Для порівняння: роком раніше на підприємствах корпорації працевлаштували 5,5 тис. громадян. 

Сьогодні «АТБ» надає стабільну роботу, пропонує конкурентну зарплату та безоплатне професійне навчання більш ніж 75 тис. українців. І ці показники постійно зростають, даючи багатьом українцям упевненість у завтрашньому дні.

 Партнерський матеріал


08.02.2022 1605
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1204
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2933
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1024
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1078
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1092 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3223 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

971

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

818

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

376

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1113
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

195
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2387
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1177
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

481
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15097
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7406
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

840
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

403
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

313
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

398
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

684
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1137