За даними Міністерства внутрішніх справ України офіційно підтверджено близько 23 тисячі осіб, які вважаються безвісти зниклими за особливих обставин — внаслідок воєнних дій.
Поки триває розслідування обставин зникнення, сімʼї відважних захисників змушені жити у невідомості.
Про практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам журналістці Фіртки розповіла психологиня Олександра Шевченко.
Безперечно, постійний страх втратити близьку людину, яка перебуває на фронті, у полоні або зникла безвісти, може завдавати значної травми психіці.
Разом з тим, діти — одна з найбільш вразливих груп серед цивільного населення.
Війна має безперечний вплив на їхній психологічний стан, а особливо тоді, коли хтось з їхніх рідних, з якими вони завжди були поряд, зараз далеко від них. Тому важливо спілкуватися з дітьми та пояснювати їм, що відбувається.
«Якщо ці новини прийшли у дім, де є діти — не брешіть їм. Найкраще — сказати правду у тій формі, до якої готова дитина відповідно до свого віку.
Дитина й так все відчуває, але вона буде розуміти причину, чому у домі такий стан, така атмосфера, що коїться з її близькими.
А людина, яка перебуває у стані «невизначеної втрати» не буде добивати себе брехнею дитині.
Сам факт, що ви не знаєте перевіреної відповіді не погіршить «погоду» в домі, але буде мати вістку привід розуміння причини глини переживань інших рідних людей», — пояснює Олександра Шевченко.
У будь-яких ситуаціях шлях до порятунку пролягає через безумовну любов до життя попри все, підсумувала психологиня.
«Підтримати одне одного ми можемо насамперед — покоєм. Тобто, готовністю зустрічати різні обставини життя гідно».
Більше читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну