Рідні франківчанки, яка померла у пологовому, підозрюють лікарів у халатності

Як писала раніше Фіртка у франківаському міському пологовому будинку померла 27-річна породілля.

Рідні померлої в Івано-Франківському міському перинатальному центрі 27-річної Наталії Цуцяк розповіли про перебіг її вагітності та сумнівні рішення медиків, які, ймовірно, стали причиною смерті молодої матері, пише Фіртка з посиланням на Курс.

З журналістами спілкувалися мати Наталії Оксана Кіршак, її чоловік Любомир Цуцяк, батько чоловіка Микола Цуцяк.

Любомир Цуцяк розповів, що був на пологах від початку до кінця.

“Я не спеціаліст, але в мене є підозри. Бо привіз в роддом здорову жінку… Вона педант по житті і дотримувалася всіх рекомендацій, приписів протягом вагітності, робила в строк контрольні УЗД. Дуже ретельно і відповідально ставилася до вагітності”, – каже Любомир.

Перед вагітністю Наталя перенесла видалення кісти на яєчнику. Операція була 20 грудня 2018 року, без ускладнень, лапароскопію робив лікар Воробій. Протипоказів до вагітності не було. В січні Наталія завагітнілв, спостерігалася до березня у Воробія.

В березні 2019 стала на облік в першу консультацію на Січових Стрільців, у лікарки Уляни Яворської. В жінки не було навіть токсикозу, вагітність проходила добре, показники були в нормі впродовж всього спостереження. Дату пологів поставили на 23 вересня

Любомир розповів, що вмовляв Наталю на кесареве, бо боявся природних пологів. Лікарка ж орієнтувала тільки на природні пологи по показниках. Коли жінка почала переношувати, зверталася до лікарки. Казали, що може ходити до 42 тижнів.

“3 жовтня в мене день народження, хотіла народити і зробити чоловікові подарунок, знов звернулася по кесареве, але знов відмовили”, – розповів Любомир.

Вагу на УЗД прогнозували 3800. Наталя важила 55 кг до вагітності, за вагітність набрала 14 кг.

Останнє УЗД показало часткове обвиття дитини пуповиною і зміни у водах. Вирішили ще одне УЗД зробити, на ньому сказали, що дитина 3300 і без обвиття .

З 30 вересня жінка вже була на стаціонарі, відділ патології.

На вихідні відпустили додому, на понеділок сказали готуватися до стимуляціїВ суботу в 18.20 Наталія помітила, що почали відходити води. Сказала про це чоловікові о 19 годині.

Всі відбувалосяі під спостереженням і зі щоденною консультацію з лікаркою Уляною Яворською. Вона і мала приймати пологи.

В перинатальний центр приїхали о 21 год, на приймальній сказали, що відкриття на 4 пальці, слабкі ще хватки, воді тільки починають відходити, треба чекати до 7 ранку. Якщо не розродиться, тоді будуть стимулювати окситоцином. Про це теж подзвонили лікарці Уляні Яворській. Та сказала відпочивати, а вона приїде вранці.

Лікарі наполягали, і чоловік в першій ночі приїхав додому. О шостій ранку 6 жовтня він приїхав, жінка поскаржилася на нудоту, до 12 ночі води відходили інтенсивно, він сам міняв прокладки. Води були чисті.

Ранковий черговий лікар сказав, що особливих змін нема, тому вирішили о 7 ранку стимулювати. Поставили крапельницю. О 8 ранку прийшла перезмінка і Уляна Яворська. Жінка переказала чоловікові, що лікарка жартома її попередила, що треба родити до 13 год, бо має концерт дочки. Чи це вплинуло, рідні не знають.

Тоді ж поставили градусник, було 37, потім 38 і вище. Укол від температури не дав результату. Тоді відключити стимулятор і включили антибіотик, щоб збити температуру. І знов підключили стимулятор. Вирішили робити спинальну анестезію, на той час температури не було. Почалося відкриття, але не таке, яке потрібно для пологів.

Минуло 12 годин, як відійшли води. Жінка весь час з крапельницю. Медики її посилали розминатися на мячик, ходити, садили на крісло. Вирішили зробити ще одну спинальну анестезію. “І тут під час одного з оглядів я почув фразу про те, що зелені воді, брудні, треба щось робити швидше”, – розповів Любомир.

Чергова лікарка була, на відміну від Уляни, занепокоєна, бо великий плід і брудні води. О 13 год ще одна спинальна анестезія. Наталя навіть не кричала, старалася зробити все так, щоби виконувати всі настанови лікарів, аби їм було зручніше. Медики попросили чоловіка покинути родзал, бо роди будуть тяжкі.

“Картина була страшна, жінка була вся червона, не відчувала схватки не могла в тиснути”, – розповів Любомир. – За чутками, був вакуум і були щипці. Яне бачив бо був уже поза оглядом, не бачив, як тягнули, але покликали лікаря з дитячої неонаталогіі…”

Дитину зразу забрали в реанімацію. Хлопчик народився о 13.40. Медики сказали що не дають дитині плакати, бо “так буде краще, бо може бути запалення легенів”.

Коли з жінкою було недобре, родичі дзвонили Яворській, але та не брала трубку.

Далі Люьомир бігав між аптекою і дитячою иеанімацією. Не бачив, як видалили плаценту, зашивала лікарка Яворська. Сказала, що роди були тяжкі, дуже велика дитина (понад 4 кг), ще 2 год у родзалі, і тоді в палату. Він подумав, що все добре і знов переключився на дитину, на той час дитя, що народилося і не плакало, було під апаратом вентиляції легенів.

“Ідучи в аптеку, я піднявся до Наталі, і побачив довкола купу лікарів. Одні намагалися намацати пульс, інші казали, що вона виснажена і гіпотонік”.

Любомир розповів, що дружина то блідла, і пропадала, то приходила до тями. Хвилин 20 йшли незрозумілі дії в родзалі: “Я нічого не розумів. Потім сказали, що давали ще загальну анестезію”.

“Коли я прийшла, дочка була синя і кисгевій масці і очі йшли під лоба, закочувалися. Вона жалілася, що холодно. Її відкрили і провели по животу, тоді цівкою пішла кров і набігло цілий лоток. В мене таке враження, що вони поверхнево оглянули і не бачили кровотечі. І не інформували про проблеми керівництво. Це було година після пологів. Тільки після наших дзвінків почала збиратися екстрена бригада”, – розповіла мати Наталії.

Півтори години рятували, не могли зупинити кровотечу. Взяли Наталю в операційну. Мамі медики сказали, що підуть легшим шляхом, перевяжуть судини, щоб врятувати матку. “Після операції нас запевнили, що критичний момент минув. Але операційна бригада не пустила в операційну родичів. Робили переливання крові. Від прямого переливання від мами відмовилися”, – розповіли родичі.

“Лікарка з операційної бригади повідомила, що стан важкий, нирки не запускаються. І тут ми чуємо, що кричать про те, що треба дефібрилятор …”

Що далі було в операційній, рідні не знають. Бачили тільки, що лікарі по одному виходили. Потім запросили всіх родичів і повідомили, що врятувати жінку не змогли.

Синочок Наталі досі перебуває в реанімації, в тяжкому стані.

Через дві години передали тіло в морг обласну лікарню, без історії, з запискою хто і звідки. “Ми хотіли викликати міліцію, але медики заспокоювали, що самі повідомлять в 8 ранку… Лікарі не повідомляли поліцію до 15 години наступного дня, 7 жовтня!”, – розповів батько Любомира.

Родичі самі звернулися з заявою в поліції, щоби вилучили тіло і медичні документи.

“Серцево-легенева недостатність, геморагічний шок, крововтрати, патологічні роди” – так написали в довідці судмедекспертизи.

Родичі впевнені, що якби медики вчасно склали комплекс ознак – переношування, великий плід, відійшли води, не відкривається матка, температура та інше – то мали приймати термінові заходи порятунку мами і дитини. Цього зроблено не було. Лікарка Уляна Яворська одразу після пологів була вже для родичів “поза зоною”.

Документи наразі витребувані і перебувають в прокуратурі на перевірці. Родичі мають намір з документами ознайомитися. Кажуть,, шо документи перебували в роддомі до 15 години понеділка. Жінка померла о 21 годині попереднього дня. Рідні хочуть знати інформацію, порівняти з тим, що самі бачили і зі свідченнями свідків.

“Будемо вести власне розслідування, – кажуть родичі, бо мають підтримку журналістів центральних каналів із залученням лікарів експертів.

“Хочемо встановити правду, знайти причину смерті і з’ясувати, хто відповідальний”, – каже Любомир.

“Хочемо знати, які протоколи були порушені. Розказуємо все вам, щоби ніхто не спотворив картину, щоби не приписали хвороби і таке інше”, – сказала мати померлої.

“Була неділя, всі були вихідні, про кровотечу ми почали бити на сполох, і так був втрачений час, лікарі на зміні не прийняли рішення викликати екстркну бригаду. З цієї зміни ні лікар, ні акушери навіть не висловили співчуття. Ніхто з родичами не спілкувався. Потім до бабусі підійшов начмед, висловив жаль, розпитав про дитину. І все. Лікарка Уляна теж мовчить. Хотіли знайти медсестер, санітарок розпитати, всі бояться за свої місця і нічого не кажуть. У нас 21 століття, як можна не врятувати від кровотечі? І як можна було довести до такого стану?” – кажуть рідні померлої.

Як повідомили згодом в пресслужбі обласного управління нацполіції, розслідування почалося на звернення чоловіка померлої породіллі. Чоловік звернувся до поліції через некомпетентність лікарів перинатального центру.

Щодо дій працівників Міського перинатального центру порушили кримінальне провадження за статтею 140  (ч.1) ККУ – невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого.

Нагадаємо, директор Комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр» Сергій Стефанко дав коментар з приводу смерті породіллі, яка сталась в закладі.


19.10.2019 12694
Коментарі ()

30.11.2020
Олена Британська

Що робити, зіткнувшись з хворобою? Чого очікувати та до чого варто бути готовими? Про це ми розпитали у прикарпатців, котрі перехворіли на коронавірус та погодились розповісти про свій досвід.

1657
29.11.2020
Тетяна Дармограй

Героїня цього матеріалу – 36-річна Лідія працює на улюбленій роботі, живе в достатку та разом з чоловіком виховує 5-річну доньку. Сьогодні їхнє життя схоже на щасливу казку, проте так було не завжди.

6143
25.11.2020
Остап Микитюк

Оксана Лозинська — яскравий приклад сильної жінки й людини, яка досягла успіху за межами рідної країни. Вона не випадково стала нашою сьогоднішньою гостею.   

1427
20.11.2020
Тетяна Дармограй

У нашому суспільстві до татуювань різне ставлення: одні милуються, інші засуджують, немало – дивуються. Проте, погодьтесь, що красиві малюнки на тілі часто викликають цікавість в інших.

3299
17.11.2020
Сліпенчук Наталія

Останні вихідні як представники громадськості та бізнесу, так і влади усіх рівнів зустріли у стані підвищеної емоційної турбулентності. Загальний хаос формується практично на усіх рівнях обговорення.

1644
13.11.2020
Тетяна Дармограй

В Івано-Франківську безліч оголошень з обіцянками допомогти у будь-якій складній життєвій ситуації. Так, вірити в це чи ні – вибір кожного, але заперечувати той факт, що ворожіння почасти межує з шахрайством – вкрай складно.  

5646 1

Хто і для чого ринок заграбастав? Чому про це "не знає" міста ГОЛОВА? Про небезпеки, загрози, бенефіціярів і співпрацю – з прізвищами, назвами та вірогідними мотивами…

1017

Тема статті випливає з відношення президента України до розгляду моїх звернень стосовно неефективного адміністрування законодавства та корупції у галузі мисливського господарства. Я направив через електронний кабінет урядового контактного центру біля 5 зв

910 1

Скільки б ми не опиралися, але локдаун – це поки що єдиний ефективний засіб проти пандемії ковіду. І це довели в ряді країн світу, які наважились та запровадили його. Але в Україні не підуть на такий крок і ось чому.

1682

 Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Івано-Франківськоблагроліс», засновником якого є Івано-Франківська обласна рада, повідомило, що на площі 53728 га лісового фонду ведеться мисливське господарство, але плата за їх використання не береться 

3885
29.11.2020

В Україні замість індексу БігМака використовують індекс борщу, за яким легше відстежити коливання вартості базових продуктів, а також купівельну спроможність середньостатистичного українця.

816 1
07.11.2020

Переїдання може стати справжньою проблемою для людини, яка працює у віддаленому режимі.

6499
31.10.2020

Ідеальний десерт для вечірки на Геловін - гарбузовий кекс, який виглядає точнісінько як гарбуз. Щоб надати випічці правильної форми, використовуйте округлу форму для випікання діаметром 21 см з вертикальними смужками.

2498
30.11.2020

Єпископ Едвард прибув з візитацією до Богородчан, щоби познайомитись з римо-католицькою парафією.

1008
28.11.2020

Сьогодні, 28 листопада, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст. Цей піст встановлений, щоб люди до дня Різдва Христового змінилися духовно. Сприяє в цьому молитва, покаяння, утримання від пристрастей, справи милосердя. Наприклад, допомога хворим, самотнім, нужденним людям та сиротам.  

1376
12.11.2020

Акція проходитиме в рамках відзначення Всесвітнього Дня убогих та буде безстроковою.  

1668
05.11.2020

Віддавна в нашому народі існує набожна практика почитання Першої п’ятниці місяці.  

2047
03.12.2020

Цей рік є складним. Для усіх. Для лікарів, медсестер, літніх людей, молоді, підприємців і без сумніву він є нелегким для шанувальників кіно.

528
02.12.2020

Забудовник Максим Микитась дав сенсаційні свідчення в НАБУ про те, як заступник голови Офісу президента Олег Татаров підкупив експерта МВС Костянтина Дубоноса для фальсифікації кримінальної справи. Татарова захищають в ОП. Про це у соцмережі розповів&nbs

333
24.11.2020

За тиждень в Дубаї ексчиновник витратив річну зарплату в люксовому готелі. Про це пише Фіртка з посиланням на Коментарі України. Колишнього заступника голови Офісу Президента Сергія Трофімова бачили в готелі Mandarin Oriental Jumeira в Дубаї, де ві

940
24.11.2020

Адміністрація загальних служб (GSA) повідомила новообраного президента Джо Байдена та його команду, що адміністрація Трампа готова розпочати процес передачі влади.  

981
16.11.2020

Дональд Трамп вперше фактично визнав, що на президентських виборах переміг його ‎суперник Джо Байден.‎  

1610