За рік на Івано-Франківщину релокувалося 80 великих підприємств, з яких 49 відновили роботу на нових локаціях.
Про це на сесії обласної ради повідомила очільниця Івано-Франківської області Світлана Онищук, передає Фіртка.
"А якщо порахувати й дрібні, й середні, то буде понад 200 таких підприємств, які перевезли до нас своє обладнання, яким ми знайшли відповідні площі, які перевезли з собою людей і вони також тут працюють", - ділиться очільниця області.
Разом з тим, є ще чимало тих, хто планує переїхати. Власники цих підприємств комунікують напряму із регіонами та територіальними громадами.
До слова, найчастіше на Прикарпаття релокують бізнес із Харкова, Миколаєва, Київської та Херсонської областей.
Як розповіла Фіртці Олександра Федорук, керівниці Івано-Франківської жіночої ділової палати та депутатки Івано-Франківської обласної ради, на сьогодні існують два шляхи релокації бізнесу: власним коштом або скориставшись урядовою програмою.
«Що стосується першого варіанту – до релокації слід готуватися заздалегідь.
Треба оформити внутрішній наказ про переміщення, провести інвентаризацію, підготувати акти приймання майна або виробничих потужностей, підготувати накази про переведення працівників в іншу місцевість, розглянути необхідні зміни юридичної адреси.
Щодо всього цього ми можемо надавати консультації та при потребі зв’язувати підприємця з податковою адміністрацією або митною чи з місцевою владою.
Я знаю, що в окремих областях передбачені програми з надання фінансової допомоги для релокованих підприємств. У нас такого поки ще немає, але, сподіваюся, в майбутньому будуть. Будем сприяти релокації», - ділиться депутатка.
Адже, за її словами, варто розуміти, що в переміщенні бізнесу з регіону в регіон зацікавлена не лише постраждала сторона, але й ті, хто приймає, бо це партнерські договори.
Нерідко приїжджають хороші фахівці, спеціалісти рідкісних галузей, яких, можливо, у нас в регіоні й не було. Тому це перевага не лише для місцевих бюджетів, але й додаткові ресурси для локального бізнесу.
«Прикарпаття готове до прийняття релокованого бізнесу і готове надати дружню підтримку. Про це свідчать ті зустрічі і розмови з головами територіальних громад, які відкриті до діалогу.
Вони вже багато допомагали бізнесам із пошуком приміщення, поселенням працівників та іншими нюансами.
Ми також стали майданчиком й для знайомства тих людей, які релокували бізнес на Прикарпаття з одного регіону. Тепер вони одне з одним ближче познайомились. Це перевага, бо вони обоє в однаковій ситуації опинилися і можуть підтримувати одне одного, як ніхто інший.
Представники релокованого бізнесу стверджують, що дуже складно переїжджати на нове місце, де ти нікого не знаєш. А такі зустрічі, які ми організовуємо, надихають. Люди розуміють, що в них є підтримка. Так їм легше прийняти рішення про релокацію.
З проблемних моментів – приміщення, які задовільняли б той чи інший бізнес, бо в кожного свої вимоги. Також підведені комунікації, адже інколи необхідна певної потужності подача електрики та інше. Ще кадрові ресурси, тобто де й скільки є людей, які можуть працювати. Над усім цим ще слід працювати.
По-друге, навіть, якщо бізнес переїхав, то він стикається з великою нестачею кадрів на місці», - розповідає Федорук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни