Реквієм по «Прикарпаттю»

 

Міська рада Івано-Франківська розглянула питання подальшої долі місцевого футбольного клубу «Прикарпаття». На реалізацію рішення, ухваленого на її сесії, треба багато часу, а його на порятунок клубу майже не залишилося. 


Коротка передмова

Нагадаємо, що до статутного фонду ФК міська рада з одного боку, а інвестор — з іншого, мали внести майно, нерухомість та «живі» кошти на загальну суму понад 260 мільйонів гривень. Свою частку (39% фонду) у вигляді стадіону та землі (еквівалент 105 млн. грн.) міська рада внесла. А ось інвестор (61%, майже 165 млн. грн.) — ні. Тож зараз, коли час невблаганно підпер, питання навіть стояло так, аби взагалі розірвати угоду з інвестором (ТзОВ «Скорзонера») і шукати нового. 


Що в засідках перед боєм?

Напередодні сесії міської ради поширювалися чутки про те, що сподіватися на інвестора — справа марна, позаяк той навмисне тягне час, аби клуб знявся зі змагань. На користь такої версії виявився той факт, що директор «Скорзонери» Олександр Шевченко на засідання вкотре  не з’явився, а отже, й жодних пояснень щодо фінансування клубу не надав.

 

Вже на засіданні прозвучала сума загального боргу ФК у межах 2 мільйонів гривень (і це — тільки за останні півроку!). Хоча, якщо враховувати останні два роки, відколи почалися фінансові негаразди, згідно з угодою правонаступництва, ця сума сягає 8 млн. грн. А ще є борг стадіону за комунальні послуги у майже 400 тисяч гривень. Інвестор же, який узяв на себе зобов’язання з реконструкції та утримування арени, від 18 липня 2011 року перерахував лише 6 тисяч гривень. Також непослідовна діяльність з боку інвесторів призвела до того, що стадіон залишили всі орендарі, які знімали там частину приміщень, і він втратив хоч якісь прибутки, які покривали витрати на оплату комунальних послуг. Не варто забувати, що сума, у яку може обійтися реконструкція стадіону «Рух», складає майже 60 мільйонів гривень. 


Ламати — не будувати. Та все одно — тяжко

Розірвати угоду з інвестором (якщо це припустити теоретично) теж не так легко. Робиться достроково це лише через господарський суд. Але треба розуміти, що позов, розгляд справи, ухвала рішення, а потім і можлива апеляція, можуть затягнутися на місяці. Долю ж клубу зараз втиснено в якихось десять днів. До того ж, інвестор, як виявилося, ухопився за одну деталь, котру використовує як аргумент, що міська рада теж не виконує зі свого боку зобов’язань. Мова йде про Акт на право власності на землю навколо стадіону (а це — не мало, не багато — понад 11 гектарів), який досі «Скорзонері» не переданий. Міська рада аргументує це просто: «Не наповнено статутний фонд, не сформовано штатний розклад клубу, не фінансується команда, не реконструюється стадіон. Якщо ми віддамо інвестору Акт на право власності, вважайте, що ми землю цю подаруємо. Тоді її жодним судом не повернеш», — кажуть у міськраді. Ось і виходить патова ситуація, яка тримається на недовірі засновників клубу один до одного. 


Сесія

Під час засідання було поставлено на голосування три варіанти рішень:

— зменшити частку статутного фонду одного із засновників клубу;

— ліквідувати товариство (тобто ФК «Прикарпаття»);

— викреслити одного із засновників з кола цих самих засновників;

 

Зваживши усі аргументи на користь того чи іншого варіанту, міська рада вирішила ще раз звернутися за позицією до засновників клубу, тільки вже не на рівні Олександра Шевченка, а тих, хто є його керівниками. Імена, які звучать у цьому контексті, — Ігор Палиця та Ігор Коломойський.

 

Окремо згадаємо виступ президента ПФЛ Мілетія Бальчоса та представників клубу. Перший нагадав про те, що «Прикарпаття» складно заявилося на початку сезону, і зараз дата 10 березня може стати чорною в календарі для клубу, інші згадали про те, що цього року виповнюється 350 років від дня заснування міста Івано-Франківськ, і стан справ у клубі аж ніяк не клеїться із цим ювілеєм. Але то було до голосування… 


Вирок міськради: його значення? 

За своєю формою рішення міськради логічне: зібрати засновників клубу і врешті-решт розставити усі крапки над «і», а за суттю — довге, якщо зважати на те, що до цього часу інвестор ігнорував численні звернення і міської ради, і ПФЛ, і ФФУ. Тим паче, рішення не зовсім те, яке планував один із засновників клубу — міський голова Віктор Анушкевичус — він-то був налаштований категоричніше, втративши віру в інвестора. Тож і залишається відчуття, що питання затягнеться, допоки клуб просто зніметься зі змагань, точніше — його знімуть.

 

Солідарний з президентом ПФЛ Мілетієм Бальчосом, який після засідання сказав: «Я почув про інвестора, стадіон, угоду щодо статутного фонду клубу. А що буде з командою? Я цього не почув…».

 

Залишається лише схилятися перед оптимізмом місцевих ентузіастів, які переймаються долею клубу. Є ще час до 10 березня, кажуть вони. І вірять, що вихід знайдеться.

 

Олексій КОМАРОВСЬКИЙ, галичина спортивна


Коментарі (1)

Я 2012.03.05, 16:12
Не дуже шкодую за командою Прикарпаття. В сучасному житті - якщо не здатні зацікавити глядача, який може заплатити за видовище і утримувати команду і стадіон - один шлях - розпуск! А от майна, як спортивного комплексу і землі в такій рекреаційній зоні ШКОДА! Усе це має слугувати в першу чергу МАСОВОМУ СПОРТУ І ОЗДОРОВЛЕННЮ, зайняти молодь і дітей, дати зручну можливість дорослим відновлювати своє фізичне і психологічне здоров*я... Позабудовували усі спорт. майданчики, а тепер шукатимемо гроші на сяку-таку футбольну команду, лиш би було як і у інших.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4245 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743