Реквієм по «Прикарпаттю»

 

Міська рада Івано-Франківська розглянула питання подальшої долі місцевого футбольного клубу «Прикарпаття». На реалізацію рішення, ухваленого на її сесії, треба багато часу, а його на порятунок клубу майже не залишилося. 


Коротка передмова

Нагадаємо, що до статутного фонду ФК міська рада з одного боку, а інвестор — з іншого, мали внести майно, нерухомість та «живі» кошти на загальну суму понад 260 мільйонів гривень. Свою частку (39% фонду) у вигляді стадіону та землі (еквівалент 105 млн. грн.) міська рада внесла. А ось інвестор (61%, майже 165 млн. грн.) — ні. Тож зараз, коли час невблаганно підпер, питання навіть стояло так, аби взагалі розірвати угоду з інвестором (ТзОВ «Скорзонера») і шукати нового. 


Що в засідках перед боєм?

Напередодні сесії міської ради поширювалися чутки про те, що сподіватися на інвестора — справа марна, позаяк той навмисне тягне час, аби клуб знявся зі змагань. На користь такої версії виявився той факт, що директор «Скорзонери» Олександр Шевченко на засідання вкотре  не з’явився, а отже, й жодних пояснень щодо фінансування клубу не надав.

 

Вже на засіданні прозвучала сума загального боргу ФК у межах 2 мільйонів гривень (і це — тільки за останні півроку!). Хоча, якщо враховувати останні два роки, відколи почалися фінансові негаразди, згідно з угодою правонаступництва, ця сума сягає 8 млн. грн. А ще є борг стадіону за комунальні послуги у майже 400 тисяч гривень. Інвестор же, який узяв на себе зобов’язання з реконструкції та утримування арени, від 18 липня 2011 року перерахував лише 6 тисяч гривень. Також непослідовна діяльність з боку інвесторів призвела до того, що стадіон залишили всі орендарі, які знімали там частину приміщень, і він втратив хоч якісь прибутки, які покривали витрати на оплату комунальних послуг. Не варто забувати, що сума, у яку може обійтися реконструкція стадіону «Рух», складає майже 60 мільйонів гривень. 


Ламати — не будувати. Та все одно — тяжко

Розірвати угоду з інвестором (якщо це припустити теоретично) теж не так легко. Робиться достроково це лише через господарський суд. Але треба розуміти, що позов, розгляд справи, ухвала рішення, а потім і можлива апеляція, можуть затягнутися на місяці. Долю ж клубу зараз втиснено в якихось десять днів. До того ж, інвестор, як виявилося, ухопився за одну деталь, котру використовує як аргумент, що міська рада теж не виконує зі свого боку зобов’язань. Мова йде про Акт на право власності на землю навколо стадіону (а це — не мало, не багато — понад 11 гектарів), який досі «Скорзонері» не переданий. Міська рада аргументує це просто: «Не наповнено статутний фонд, не сформовано штатний розклад клубу, не фінансується команда, не реконструюється стадіон. Якщо ми віддамо інвестору Акт на право власності, вважайте, що ми землю цю подаруємо. Тоді її жодним судом не повернеш», — кажуть у міськраді. Ось і виходить патова ситуація, яка тримається на недовірі засновників клубу один до одного. 


Сесія

Під час засідання було поставлено на голосування три варіанти рішень:

— зменшити частку статутного фонду одного із засновників клубу;

— ліквідувати товариство (тобто ФК «Прикарпаття»);

— викреслити одного із засновників з кола цих самих засновників;

 

Зваживши усі аргументи на користь того чи іншого варіанту, міська рада вирішила ще раз звернутися за позицією до засновників клубу, тільки вже не на рівні Олександра Шевченка, а тих, хто є його керівниками. Імена, які звучать у цьому контексті, — Ігор Палиця та Ігор Коломойський.

 

Окремо згадаємо виступ президента ПФЛ Мілетія Бальчоса та представників клубу. Перший нагадав про те, що «Прикарпаття» складно заявилося на початку сезону, і зараз дата 10 березня може стати чорною в календарі для клубу, інші згадали про те, що цього року виповнюється 350 років від дня заснування міста Івано-Франківськ, і стан справ у клубі аж ніяк не клеїться із цим ювілеєм. Але то було до голосування… 


Вирок міськради: його значення? 

За своєю формою рішення міськради логічне: зібрати засновників клубу і врешті-решт розставити усі крапки над «і», а за суттю — довге, якщо зважати на те, що до цього часу інвестор ігнорував численні звернення і міської ради, і ПФЛ, і ФФУ. Тим паче, рішення не зовсім те, яке планував один із засновників клубу — міський голова Віктор Анушкевичус — він-то був налаштований категоричніше, втративши віру в інвестора. Тож і залишається відчуття, що питання затягнеться, допоки клуб просто зніметься зі змагань, точніше — його знімуть.

 

Солідарний з президентом ПФЛ Мілетієм Бальчосом, який після засідання сказав: «Я почув про інвестора, стадіон, угоду щодо статутного фонду клубу. А що буде з командою? Я цього не почув…».

 

Залишається лише схилятися перед оптимізмом місцевих ентузіастів, які переймаються долею клубу. Є ще час до 10 березня, кажуть вони. І вірять, що вихід знайдеться.

 

Олексій КОМАРОВСЬКИЙ, галичина спортивна


Коментарі (1)

Я 2012.03.05, 16:12
Не дуже шкодую за командою Прикарпаття. В сучасному житті - якщо не здатні зацікавити глядача, який може заплатити за видовище і утримувати команду і стадіон - один шлях - розпуск! А от майна, як спортивного комплексу і землі в такій рекреаційній зоні ШКОДА! Усе це має слугувати в першу чергу МАСОВОМУ СПОРТУ І ОЗДОРОВЛЕННЮ, зайняти молодь і дітей, дати зручну можливість дорослим відновлювати своє фізичне і психологічне здоров*я... Позабудовували усі спорт. майданчики, а тепер шукатимемо гроші на сяку-таку футбольну команду, лиш би було як і у інших.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

522
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

790
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

558
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5481
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1459
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

366
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1451
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901