Реквієм по «Прикарпаттю»

 

Міська рада Івано-Франківська розглянула питання подальшої долі місцевого футбольного клубу «Прикарпаття». На реалізацію рішення, ухваленого на її сесії, треба багато часу, а його на порятунок клубу майже не залишилося. 


Коротка передмова

Нагадаємо, що до статутного фонду ФК міська рада з одного боку, а інвестор — з іншого, мали внести майно, нерухомість та «живі» кошти на загальну суму понад 260 мільйонів гривень. Свою частку (39% фонду) у вигляді стадіону та землі (еквівалент 105 млн. грн.) міська рада внесла. А ось інвестор (61%, майже 165 млн. грн.) — ні. Тож зараз, коли час невблаганно підпер, питання навіть стояло так, аби взагалі розірвати угоду з інвестором (ТзОВ «Скорзонера») і шукати нового. 


Що в засідках перед боєм?

Напередодні сесії міської ради поширювалися чутки про те, що сподіватися на інвестора — справа марна, позаяк той навмисне тягне час, аби клуб знявся зі змагань. На користь такої версії виявився той факт, що директор «Скорзонери» Олександр Шевченко на засідання вкотре  не з’явився, а отже, й жодних пояснень щодо фінансування клубу не надав.

 

Вже на засіданні прозвучала сума загального боргу ФК у межах 2 мільйонів гривень (і це — тільки за останні півроку!). Хоча, якщо враховувати останні два роки, відколи почалися фінансові негаразди, згідно з угодою правонаступництва, ця сума сягає 8 млн. грн. А ще є борг стадіону за комунальні послуги у майже 400 тисяч гривень. Інвестор же, який узяв на себе зобов’язання з реконструкції та утримування арени, від 18 липня 2011 року перерахував лише 6 тисяч гривень. Також непослідовна діяльність з боку інвесторів призвела до того, що стадіон залишили всі орендарі, які знімали там частину приміщень, і він втратив хоч якісь прибутки, які покривали витрати на оплату комунальних послуг. Не варто забувати, що сума, у яку може обійтися реконструкція стадіону «Рух», складає майже 60 мільйонів гривень. 


Ламати — не будувати. Та все одно — тяжко

Розірвати угоду з інвестором (якщо це припустити теоретично) теж не так легко. Робиться достроково це лише через господарський суд. Але треба розуміти, що позов, розгляд справи, ухвала рішення, а потім і можлива апеляція, можуть затягнутися на місяці. Долю ж клубу зараз втиснено в якихось десять днів. До того ж, інвестор, як виявилося, ухопився за одну деталь, котру використовує як аргумент, що міська рада теж не виконує зі свого боку зобов’язань. Мова йде про Акт на право власності на землю навколо стадіону (а це — не мало, не багато — понад 11 гектарів), який досі «Скорзонері» не переданий. Міська рада аргументує це просто: «Не наповнено статутний фонд, не сформовано штатний розклад клубу, не фінансується команда, не реконструюється стадіон. Якщо ми віддамо інвестору Акт на право власності, вважайте, що ми землю цю подаруємо. Тоді її жодним судом не повернеш», — кажуть у міськраді. Ось і виходить патова ситуація, яка тримається на недовірі засновників клубу один до одного. 


Сесія

Під час засідання було поставлено на голосування три варіанти рішень:

— зменшити частку статутного фонду одного із засновників клубу;

— ліквідувати товариство (тобто ФК «Прикарпаття»);

— викреслити одного із засновників з кола цих самих засновників;

 

Зваживши усі аргументи на користь того чи іншого варіанту, міська рада вирішила ще раз звернутися за позицією до засновників клубу, тільки вже не на рівні Олександра Шевченка, а тих, хто є його керівниками. Імена, які звучать у цьому контексті, — Ігор Палиця та Ігор Коломойський.

 

Окремо згадаємо виступ президента ПФЛ Мілетія Бальчоса та представників клубу. Перший нагадав про те, що «Прикарпаття» складно заявилося на початку сезону, і зараз дата 10 березня може стати чорною в календарі для клубу, інші згадали про те, що цього року виповнюється 350 років від дня заснування міста Івано-Франківськ, і стан справ у клубі аж ніяк не клеїться із цим ювілеєм. Але то було до голосування… 


Вирок міськради: його значення? 

За своєю формою рішення міськради логічне: зібрати засновників клубу і врешті-решт розставити усі крапки над «і», а за суттю — довге, якщо зважати на те, що до цього часу інвестор ігнорував численні звернення і міської ради, і ПФЛ, і ФФУ. Тим паче, рішення не зовсім те, яке планував один із засновників клубу — міський голова Віктор Анушкевичус — він-то був налаштований категоричніше, втративши віру в інвестора. Тож і залишається відчуття, що питання затягнеться, допоки клуб просто зніметься зі змагань, точніше — його знімуть.

 

Солідарний з президентом ПФЛ Мілетієм Бальчосом, який після засідання сказав: «Я почув про інвестора, стадіон, угоду щодо статутного фонду клубу. А що буде з командою? Я цього не почув…».

 

Залишається лише схилятися перед оптимізмом місцевих ентузіастів, які переймаються долею клубу. Є ще час до 10 березня, кажуть вони. І вірять, що вихід знайдеться.

 

Олексій КОМАРОВСЬКИЙ, галичина спортивна


Коментарі (1)

Я 2012.03.05, 16:12
Не дуже шкодую за командою Прикарпаття. В сучасному житті - якщо не здатні зацікавити глядача, який може заплатити за видовище і утримувати команду і стадіон - один шлях - розпуск! А от майна, як спортивного комплексу і землі в такій рекреаційній зоні ШКОДА! Усе це має слугувати в першу чергу МАСОВОМУ СПОРТУ І ОЗДОРОВЛЕННЮ, зайняти молодь і дітей, дати зручну можливість дорослим відновлювати своє фізичне і психологічне здоров*я... Позабудовували усі спорт. майданчики, а тепер шукатимемо гроші на сяку-таку футбольну команду, лиш би було як і у інших.
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

626
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1160
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2486
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1342
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1982 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

665

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

748

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

337
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

449
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7473
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1037
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

283
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

283
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

470
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

445
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

677