Рак шийки матки - чому проблема діагностується надто пізно?

Гайсенюк Оксана Василівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Пізнє виявлення онкологічних захворювань – проблема, що стоїть гостро у всьому світі.

Відповідно, смертність від онкопатології посідає 2 місце у світі, про що свідчать офіційні дані ВООЗ. Найбільш поширеними з них у жінок є рак молочної залози та рак шийки матки.

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ФОНОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Першопричиною виникнення раку шийки матки є вірус папіломи людини (онкогенні типи). Передається даний вірус статевим шляхом, тому такі фактори як раннє статеве життя, часта зміна статевих партнерів та незахищений секс в рази підвищують шанси на зараження.

За статистикою, носіями вірусу папіломи людини є близько 30-35% жінок репродуктивного віку. Звісно, носійство вірусу не є стовідсотковою гарантією раку. Виникненню раку при наявності ВПЛ сприяють запальні захворювання шийки матки, ерозії, пологові травми та аборти, тютюнопаління.

Варто зазначити, що раку шийки матки передують так звані фонові захворювання, наприклад дисплазія чи лейкоплакія.

ЧОМУ РАК ШИЙКИ МАТКИ ДІАГНОСТУЮТЬ НА ПІЗНІХ ТЕРМІНАХ?

На жаль, рак шийки матки діагностують на пізніх термінах, коли шанси на успішне лікування критично знижуються. Чесно кажучи, причини цього вводять лікарів у шок. Навіть враховуючи широкий спектр досліджень, які можуть попередити навіть виникнення фонових процесів, жінки припускаються таких банальних помилок:

  • Не зважають на необхідність профілактичного обстеження, під час якого завдяки простій відеокольпоскопії та мазку на атипові клітини можна виявити як фонові захворювання, так і рак. 
  • Навіть при появі перших симптомів, жінки вважають, що краще витратити час на похід у кафе з думкою про те, що симптоми незначні і зовсім скоро минуть.
  • Жінки просто бояться почути невтішний діагноз, тому свідомо відмовляються від візиту до лікаря.
  • Постійна економія коштів змушує відтягнути похід до гінеколога до кращих часів.
  • Жінки не цікавляться тим, як вберегти своє здоров’я, тому не знають про вакцинацію від ВПЛ і тим паче про прогресивні методи діагностики.
  • Пошук інформації з неперевірених джерел (пости інстаблогерів, поради знайомих, неофіційна інформація в мережі), які збивають жінку спантелику і спонукають до неправильних дій.

ЯК ЗАПІДОЗРИТИ ФОНОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Насправді, самостійно виявити дисплазію чи рак шийки матки на перших стадіях фактично неможливо, адже здебільшого вони протікають безсимптомно. І перші симптоми виникають на більш задавнених стадіях, а саме:

  • біль і дискомфорт під час статевого акту;
  • контактні кровотечі;
  • водянисті виділення з піхви;
  • схуднення;
  • ниючі болі внизу живота, що можуть іррадіювати у поперек, стегна.

Тому, любі жінки, єдиний спосіб вберегти себе – це щорічний візит до лікаря гінеколога! Достатньо кількох обстежень – і ви можете впевнено  тримати руку на пульсі й знати, що все буде добре. Основні обстеження у лікаря гінеколога: огляд у дзеркалах, бімануальне обстеження, відеокольпоскопія проста і розширена, мазок CVU та мазок на виявлення атипових клітин. Раз на рік рекомендовано обстеження на вірус папіломи людини. 

Якщо ви розумієте, що у вас був незахищений секс з партнером, у якому ви невпевнені, – варто обстежитись на наявність сечостатевих інфекцій.

В медичному центрі Оксфорд Медікал діють численні програми знижок для обстежень, а цінова політика не залишить вас байдужою. Ми гарантуємо, що ваш візит до лікаря буде максимально комфортним та абсолютно анонімним!

Для запису на прийом лікаря телефонуйте за номерами : +380673777299 та +380503777299.

Партнерський матеріал


13.07.2020 1128
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10937 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1339
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

685
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5829
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1597
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1450

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

525

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1341

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1165

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1064
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

414
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

512
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1450
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

490
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

755
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5800
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

533
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

379
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

698 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1146
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1002