Рак шийки матки - чому проблема діагностується надто пізно?

Гайсенюк Оксана Василівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Пізнє виявлення онкологічних захворювань – проблема, що стоїть гостро у всьому світі.

Відповідно, смертність від онкопатології посідає 2 місце у світі, про що свідчать офіційні дані ВООЗ. Найбільш поширеними з них у жінок є рак молочної залози та рак шийки матки.

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ФОНОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Першопричиною виникнення раку шийки матки є вірус папіломи людини (онкогенні типи). Передається даний вірус статевим шляхом, тому такі фактори як раннє статеве життя, часта зміна статевих партнерів та незахищений секс в рази підвищують шанси на зараження.

За статистикою, носіями вірусу папіломи людини є близько 30-35% жінок репродуктивного віку. Звісно, носійство вірусу не є стовідсотковою гарантією раку. Виникненню раку при наявності ВПЛ сприяють запальні захворювання шийки матки, ерозії, пологові травми та аборти, тютюнопаління.

Варто зазначити, що раку шийки матки передують так звані фонові захворювання, наприклад дисплазія чи лейкоплакія.

ЧОМУ РАК ШИЙКИ МАТКИ ДІАГНОСТУЮТЬ НА ПІЗНІХ ТЕРМІНАХ?

На жаль, рак шийки матки діагностують на пізніх термінах, коли шанси на успішне лікування критично знижуються. Чесно кажучи, причини цього вводять лікарів у шок. Навіть враховуючи широкий спектр досліджень, які можуть попередити навіть виникнення фонових процесів, жінки припускаються таких банальних помилок:

  • Не зважають на необхідність профілактичного обстеження, під час якого завдяки простій відеокольпоскопії та мазку на атипові клітини можна виявити як фонові захворювання, так і рак. 
  • Навіть при появі перших симптомів, жінки вважають, що краще витратити час на похід у кафе з думкою про те, що симптоми незначні і зовсім скоро минуть.
  • Жінки просто бояться почути невтішний діагноз, тому свідомо відмовляються від візиту до лікаря.
  • Постійна економія коштів змушує відтягнути похід до гінеколога до кращих часів.
  • Жінки не цікавляться тим, як вберегти своє здоров’я, тому не знають про вакцинацію від ВПЛ і тим паче про прогресивні методи діагностики.
  • Пошук інформації з неперевірених джерел (пости інстаблогерів, поради знайомих, неофіційна інформація в мережі), які збивають жінку спантелику і спонукають до неправильних дій.

ЯК ЗАПІДОЗРИТИ ФОНОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Насправді, самостійно виявити дисплазію чи рак шийки матки на перших стадіях фактично неможливо, адже здебільшого вони протікають безсимптомно. І перші симптоми виникають на більш задавнених стадіях, а саме:

  • біль і дискомфорт під час статевого акту;
  • контактні кровотечі;
  • водянисті виділення з піхви;
  • схуднення;
  • ниючі болі внизу живота, що можуть іррадіювати у поперек, стегна.

Тому, любі жінки, єдиний спосіб вберегти себе – це щорічний візит до лікаря гінеколога! Достатньо кількох обстежень – і ви можете впевнено  тримати руку на пульсі й знати, що все буде добре. Основні обстеження у лікаря гінеколога: огляд у дзеркалах, бімануальне обстеження, відеокольпоскопія проста і розширена, мазок CVU та мазок на виявлення атипових клітин. Раз на рік рекомендовано обстеження на вірус папіломи людини. 

Якщо ви розумієте, що у вас був незахищений секс з партнером, у якому ви невпевнені, – варто обстежитись на наявність сечостатевих інфекцій.

В медичному центрі Оксфорд Медікал діють численні програми знижок для обстежень, а цінова політика не залишить вас байдужою. Ми гарантуємо, що ваш візит до лікаря буде максимально комфортним та абсолютно анонімним!

Для запису на прийом лікаря телефонуйте за номерами : +380673777299 та +380503777299.

Партнерський матеріал


13.07.2020 1148
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

338
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

711

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2144

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

827

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

844 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825