Професійне чищення зубів: що треба знати перед процедурою

Звичайне чищення зубів вдома і в стоматологічному кабінеті – це дві великих різниці. Що таке гігієнічна чистка зубів, в чому її переваги, які є види процедури – на ці та інші питання відповіли стоматологи-гігієністи столичної клініки Healthy Dent.

Зубний наліт – головна причина більшості проблем із зубами. Невичищені залишки їжі на емалі – оптимальне місце для розмноження шкідливих бактерій, що порушують мікрофлору ротової порожнини, сприяють утворенню спочатку м’якого нальоту, а згодом зубного каменю. Далі – ще сумніше: емаль вражається карієсом.

Домашня чистка зубів за допомогою щітки та пасти дозволяє позбутися лише залишків їжі та нальоту, і то не всюди. Зробити зуби на 100% чистими здатне лише професійне чищення. Записатися на процедуру можна на сайті клініки Healthy Dent: https://healthydent.ua/uk/uslugy/chystka-zubiv.

Чим відрізняється кабінетне чищення зубів від щоденного?

Звичайне чищення зубів відрізняється від професійного, як велосипед від сучасного автомобіля: обидва є транспортними засобами, однак яка ж різниця в швидкості, комфорті, безпеці тощо. Професійна чистка зубів проводиться виключно в умовах стоматології, лікарем-гігієністом з використанням спеціального обладнання та інструментів.

Особливості професійного чищення зубів:

 • на 100% видаляє бактерії й м’який наліт з емалі. Після чищення щіткою на зубах залишається від 30% мікробів;
 • руйнує і видаляє зубний камінь;
 • очищує поверхню зубів навіть під яснами, на глибині до 10 мм;
 • освітлює емаль на 1-3 тони;
 • дихання стає свіжим.

Триває процедура до 60 хвилин, цього часу достатньо, щоб повністю вичистити два ряди зубів. Щоб підтримувати зуби в порядку, достатньо робити кабінетну чистку раз на пів року, але звичайні гігієнічні процедури – двічі на день.

Коли кабінетне чищення зубів просто необхідне?

Процедура професійного чищення рекомендована в наступних випадках:

 • емаль потьмянішала, з’явився «наліт курця»;
 • наявні м’які та тверді відкладення на зубах;
 • відчувається неприємний запах з рота;
 • перед хірургічним втручанням, зокрема, дентальною імплантацією;
 • перед встановленням протезів або брекетів;
 • якщо остання гігієнічна чистка зубів проводилася 6 місяців тому і більше.

Види гігієнічного чищення зубів

Сучасна стоматологія пропонує три затребуваних варіанти професійного чищення зубів:

 1. Метод ультразвукової чистки. Чищення емалі відбувається спеціальною насадкою – ультразвуковим скайлером. Вплив на відкладення відбувається без механічного контакту інструментів із зубами. В результаті мінералізований наліт руйнується і змивається з емалі.
 2. Чищення Air Flow. Запатентований американський метод чищення емалі за допомогою струму повітря, води і абразивного порошку, що подаються під тиском на зуб. Процедура більш ефективна, ніж чищення ультразвуком, дозволяє вичистити зуби навіть глибоко під яснами. Стоматологічна клініка Healthy Dent пропонує вдосконалений і найбільш щадний метод «Аір Фло» – Prophylaxis Master.
 3. Лазерна чистка зубів. Як зрозуміло з назви методу, очищення емалі відбувається за допомогою направленого лазерного променя. Процедура є безпечною і безболісною для пацієнта, ефективною у видаленні зубного нальоту і каменю.

Чищення зубів у стоматології: як все відбувається

Пацієнт записується і приходить на прийом до стоматолога. Лікар проводить огляд порожнини рота і пропонує найкращий метод чищення, виходячи з актуальної клінічної картини пацієнта. Далі стоматолог за допомогою спеціальних інструментів (залежить від методу чищення) обробляє кожний зуб, очищує поверхню під яснами. Після чищення гігієніст полірує емаль і покриває фтор-лаком. Після процедури пацієнт відчуває приємну свіжість у роті, зуби стають гладенькими і блискучими, до того ж помітно світлішими. Триває процедура від 30 до 60 хвилин, в залежності від кількості зубів і методу чищення. Докладніше про кабінетну чистку можна дізнатися на спеціалізованому сайті https://healthydent.ua/uk.

Візьміть за правило відвідувати стоматологію мінімум раз на пів року для профогляду і гігієнічного чищення, й ваші зуби будуть захищені від карієсу і виглядатимуть бездоганно.

Рекламний матеріал


01.12.2023 2119
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

3043 30
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10164 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11303 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5220
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3004
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2452

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

108

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

146

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

515

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

582
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

461
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

516
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1473
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

638
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3287
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1930
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

894
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17512
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

333
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

265
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

581
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

1026 2