Звичайне чищення зубів вдома і в стоматологічному кабінеті – це дві великих різниці. Що таке гігієнічна чистка зубів, в чому її переваги, які є види процедури – на ці та інші питання відповіли стоматологи-гігієністи столичної клініки Healthy Dent.
Зубний наліт – головна причина більшості проблем із зубами. Невичищені залишки їжі на емалі – оптимальне місце для розмноження шкідливих бактерій, що порушують мікрофлору ротової порожнини, сприяють утворенню спочатку м’якого нальоту, а згодом зубного каменю. Далі – ще сумніше: емаль вражається карієсом.
Домашня чистка зубів за допомогою щітки та пасти дозволяє позбутися лише залишків їжі та нальоту, і то не всюди. Зробити зуби на 100% чистими здатне лише професійне чищення. Записатися на процедуру можна на сайті клініки Healthy Dent: https://healthydent.ua/uk/uslugy/chystka-zubiv.
Чим відрізняється кабінетне чищення зубів від щоденного?
Звичайне чищення зубів відрізняється від професійного, як велосипед від сучасного автомобіля: обидва є транспортними засобами, однак яка ж різниця в швидкості, комфорті, безпеці тощо. Професійна чистка зубів проводиться виключно в умовах стоматології, лікарем-гігієністом з використанням спеціального обладнання та інструментів.
Особливості професійного чищення зубів:
- на 100% видаляє бактерії й м’який наліт з емалі. Після чищення щіткою на зубах залишається від 30% мікробів;
- руйнує і видаляє зубний камінь;
- очищує поверхню зубів навіть під яснами, на глибині до 10 мм;
- освітлює емаль на 1-3 тони;
- дихання стає свіжим.
Триває процедура до 60 хвилин, цього часу достатньо, щоб повністю вичистити два ряди зубів. Щоб підтримувати зуби в порядку, достатньо робити кабінетну чистку раз на пів року, але звичайні гігієнічні процедури – двічі на день.
Коли кабінетне чищення зубів просто необхідне?
Процедура професійного чищення рекомендована в наступних випадках:
- емаль потьмянішала, з’явився «наліт курця»;
- наявні м’які та тверді відкладення на зубах;
- відчувається неприємний запах з рота;
- перед хірургічним втручанням, зокрема, дентальною імплантацією;
- перед встановленням протезів або брекетів;
- якщо остання гігієнічна чистка зубів проводилася 6 місяців тому і більше.
Види гігієнічного чищення зубів
Сучасна стоматологія пропонує три затребуваних варіанти професійного чищення зубів:
- Метод ультразвукової чистки. Чищення емалі відбувається спеціальною насадкою – ультразвуковим скайлером. Вплив на відкладення відбувається без механічного контакту інструментів із зубами. В результаті мінералізований наліт руйнується і змивається з емалі.
- Чищення Air Flow. Запатентований американський метод чищення емалі за допомогою струму повітря, води і абразивного порошку, що подаються під тиском на зуб. Процедура більш ефективна, ніж чищення ультразвуком, дозволяє вичистити зуби навіть глибоко під яснами. Стоматологічна клініка Healthy Dent пропонує вдосконалений і найбільш щадний метод «Аір Фло» – Prophylaxis Master.
- Лазерна чистка зубів. Як зрозуміло з назви методу, очищення емалі відбувається за допомогою направленого лазерного променя. Процедура є безпечною і безболісною для пацієнта, ефективною у видаленні зубного нальоту і каменю.
Чищення зубів у стоматології: як все відбувається
Пацієнт записується і приходить на прийом до стоматолога. Лікар проводить огляд порожнини рота і пропонує найкращий метод чищення, виходячи з актуальної клінічної картини пацієнта. Далі стоматолог за допомогою спеціальних інструментів (залежить від методу чищення) обробляє кожний зуб, очищує поверхню під яснами. Після чищення гігієніст полірує емаль і покриває фтор-лаком. Після процедури пацієнт відчуває приємну свіжість у роті, зуби стають гладенькими і блискучими, до того ж помітно світлішими. Триває процедура від 30 до 60 хвилин, в залежності від кількості зубів і методу чищення. Докладніше про кабінетну чистку можна дізнатися на спеціалізованому сайті https://healthydent.ua/uk.
Візьміть за правило відвідувати стоматологію мінімум раз на пів року для профогляду і гігієнічного чищення, й ваші зуби будуть захищені від карієсу і виглядатимуть бездоганно.
Рекламний матеріал