Професійне чищення зубів: що треба знати перед процедурою

Звичайне чищення зубів вдома і в стоматологічному кабінеті – це дві великих різниці. Що таке гігієнічна чистка зубів, в чому її переваги, які є види процедури – на ці та інші питання відповіли стоматологи-гігієністи столичної клініки Healthy Dent.

Зубний наліт – головна причина більшості проблем із зубами. Невичищені залишки їжі на емалі – оптимальне місце для розмноження шкідливих бактерій, що порушують мікрофлору ротової порожнини, сприяють утворенню спочатку м’якого нальоту, а згодом зубного каменю. Далі – ще сумніше: емаль вражається карієсом.

Домашня чистка зубів за допомогою щітки та пасти дозволяє позбутися лише залишків їжі та нальоту, і то не всюди. Зробити зуби на 100% чистими здатне лише професійне чищення. Записатися на процедуру можна на сайті клініки Healthy Dent: https://healthydent.ua/uk/uslugy/chystka-zubiv.

Чим відрізняється кабінетне чищення зубів від щоденного?

Звичайне чищення зубів відрізняється від професійного, як велосипед від сучасного автомобіля: обидва є транспортними засобами, однак яка ж різниця в швидкості, комфорті, безпеці тощо. Професійна чистка зубів проводиться виключно в умовах стоматології, лікарем-гігієністом з використанням спеціального обладнання та інструментів.

Особливості професійного чищення зубів:

  • на 100% видаляє бактерії й м’який наліт з емалі. Після чищення щіткою на зубах залишається від 30% мікробів;
  • руйнує і видаляє зубний камінь;
  • очищує поверхню зубів навіть під яснами, на глибині до 10 мм;
  • освітлює емаль на 1-3 тони;
  • дихання стає свіжим.

Триває процедура до 60 хвилин, цього часу достатньо, щоб повністю вичистити два ряди зубів. Щоб підтримувати зуби в порядку, достатньо робити кабінетну чистку раз на пів року, але звичайні гігієнічні процедури – двічі на день.

Коли кабінетне чищення зубів просто необхідне?

Процедура професійного чищення рекомендована в наступних випадках:

  • емаль потьмянішала, з’явився «наліт курця»;
  • наявні м’які та тверді відкладення на зубах;
  • відчувається неприємний запах з рота;
  • перед хірургічним втручанням, зокрема, дентальною імплантацією;
  • перед встановленням протезів або брекетів;
  • якщо остання гігієнічна чистка зубів проводилася 6 місяців тому і більше.

Види гігієнічного чищення зубів

Сучасна стоматологія пропонує три затребуваних варіанти професійного чищення зубів:

  1. Метод ультразвукової чистки. Чищення емалі відбувається спеціальною насадкою – ультразвуковим скайлером. Вплив на відкладення відбувається без механічного контакту інструментів із зубами. В результаті мінералізований наліт руйнується і змивається з емалі.
  2. Чищення Air Flow. Запатентований американський метод чищення емалі за допомогою струму повітря, води і абразивного порошку, що подаються під тиском на зуб. Процедура більш ефективна, ніж чищення ультразвуком, дозволяє вичистити зуби навіть глибоко під яснами. Стоматологічна клініка Healthy Dent пропонує вдосконалений і найбільш щадний метод «Аір Фло» – Prophylaxis Master.
  3. Лазерна чистка зубів. Як зрозуміло з назви методу, очищення емалі відбувається за допомогою направленого лазерного променя. Процедура є безпечною і безболісною для пацієнта, ефективною у видаленні зубного нальоту і каменю.

Чищення зубів у стоматології: як все відбувається

Пацієнт записується і приходить на прийом до стоматолога. Лікар проводить огляд порожнини рота і пропонує найкращий метод чищення, виходячи з актуальної клінічної картини пацієнта. Далі стоматолог за допомогою спеціальних інструментів (залежить від методу чищення) обробляє кожний зуб, очищує поверхню під яснами. Після чищення гігієніст полірує емаль і покриває фтор-лаком. Після процедури пацієнт відчуває приємну свіжість у роті, зуби стають гладенькими і блискучими, до того ж помітно світлішими. Триває процедура від 30 до 60 хвилин, в залежності від кількості зубів і методу чищення. Докладніше про кабінетну чистку можна дізнатися на спеціалізованому сайті https://healthydent.ua/uk.

Візьміть за правило відвідувати стоматологію мінімум раз на пів року для профогляду і гігієнічного чищення, й ваші зуби будуть захищені від карієсу і виглядатимуть бездоганно.

Рекламний матеріал


01.12.2023 5571
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4051 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1401
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1489
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2616
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2335
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2265

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

237

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1472

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2222

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2962
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

523
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

674
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

662
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

509
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15959
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2855
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1135
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26613 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

985
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

845 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

648