Професійне чищення зубів: що треба знати перед процедурою

Звичайне чищення зубів вдома і в стоматологічному кабінеті – це дві великих різниці. Що таке гігієнічна чистка зубів, в чому її переваги, які є види процедури – на ці та інші питання відповіли стоматологи-гігієністи столичної клініки Healthy Dent.

Зубний наліт – головна причина більшості проблем із зубами. Невичищені залишки їжі на емалі – оптимальне місце для розмноження шкідливих бактерій, що порушують мікрофлору ротової порожнини, сприяють утворенню спочатку м’якого нальоту, а згодом зубного каменю. Далі – ще сумніше: емаль вражається карієсом.

Домашня чистка зубів за допомогою щітки та пасти дозволяє позбутися лише залишків їжі та нальоту, і то не всюди. Зробити зуби на 100% чистими здатне лише професійне чищення. Записатися на процедуру можна на сайті клініки Healthy Dent: https://healthydent.ua/uk/uslugy/chystka-zubiv.

Чим відрізняється кабінетне чищення зубів від щоденного?

Звичайне чищення зубів відрізняється від професійного, як велосипед від сучасного автомобіля: обидва є транспортними засобами, однак яка ж різниця в швидкості, комфорті, безпеці тощо. Професійна чистка зубів проводиться виключно в умовах стоматології, лікарем-гігієністом з використанням спеціального обладнання та інструментів.

Особливості професійного чищення зубів:

  • на 100% видаляє бактерії й м’який наліт з емалі. Після чищення щіткою на зубах залишається від 30% мікробів;
  • руйнує і видаляє зубний камінь;
  • очищує поверхню зубів навіть під яснами, на глибині до 10 мм;
  • освітлює емаль на 1-3 тони;
  • дихання стає свіжим.

Триває процедура до 60 хвилин, цього часу достатньо, щоб повністю вичистити два ряди зубів. Щоб підтримувати зуби в порядку, достатньо робити кабінетну чистку раз на пів року, але звичайні гігієнічні процедури – двічі на день.

Коли кабінетне чищення зубів просто необхідне?

Процедура професійного чищення рекомендована в наступних випадках:

  • емаль потьмянішала, з’явився «наліт курця»;
  • наявні м’які та тверді відкладення на зубах;
  • відчувається неприємний запах з рота;
  • перед хірургічним втручанням, зокрема, дентальною імплантацією;
  • перед встановленням протезів або брекетів;
  • якщо остання гігієнічна чистка зубів проводилася 6 місяців тому і більше.

Види гігієнічного чищення зубів

Сучасна стоматологія пропонує три затребуваних варіанти професійного чищення зубів:

  1. Метод ультразвукової чистки. Чищення емалі відбувається спеціальною насадкою – ультразвуковим скайлером. Вплив на відкладення відбувається без механічного контакту інструментів із зубами. В результаті мінералізований наліт руйнується і змивається з емалі.
  2. Чищення Air Flow. Запатентований американський метод чищення емалі за допомогою струму повітря, води і абразивного порошку, що подаються під тиском на зуб. Процедура більш ефективна, ніж чищення ультразвуком, дозволяє вичистити зуби навіть глибоко під яснами. Стоматологічна клініка Healthy Dent пропонує вдосконалений і найбільш щадний метод «Аір Фло» – Prophylaxis Master.
  3. Лазерна чистка зубів. Як зрозуміло з назви методу, очищення емалі відбувається за допомогою направленого лазерного променя. Процедура є безпечною і безболісною для пацієнта, ефективною у видаленні зубного нальоту і каменю.

Чищення зубів у стоматології: як все відбувається

Пацієнт записується і приходить на прийом до стоматолога. Лікар проводить огляд порожнини рота і пропонує найкращий метод чищення, виходячи з актуальної клінічної картини пацієнта. Далі стоматолог за допомогою спеціальних інструментів (залежить від методу чищення) обробляє кожний зуб, очищує поверхню під яснами. Після чищення гігієніст полірує емаль і покриває фтор-лаком. Після процедури пацієнт відчуває приємну свіжість у роті, зуби стають гладенькими і блискучими, до того ж помітно світлішими. Триває процедура від 30 до 60 хвилин, в залежності від кількості зубів і методу чищення. Докладніше про кабінетну чистку можна дізнатися на спеціалізованому сайті https://healthydent.ua/uk.

Візьміть за правило відвідувати стоматологію мінімум раз на пів року для профогляду і гігієнічного чищення, й ваші зуби будуть захищені від карієсу і виглядатимуть бездоганно.

Рекламний матеріал


01.12.2023 5456
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492