Про втрачені можливості подорожувати мешканці прифронтових областей шкодують найбільше, - соцопитування

Близькість до кордонів з росією або до лінії фронту, системні обстріли від початку великої війни, досвід окупації та деокупації, зробили безпеку головним фактором, що визначає прифронтових громадах.

Війна та її наслідки спричинили відчутну соціальну ізоляцію та роз’єднання людей.

Про це свідчать результати соціологічної групи "Рейтинг", передає Фіртка.

Респонденти не тільки менше зустрічаються та спілкуються всередині громади, вони набагато менше подорожують Україною, менше відвідують великі міста та великі осередки культури. Тривога та страх заважають залишити місце проживання. Про втрачені можливості подорожувати, респонденти шкодують найбільше.

Масовий виїзд людей з прифронтових та прикордонних громад лише посилює процеси соціальної ізоляції та депопуляції. Більшу частину часу люди більшості областей (за виключенням Одеської) проводять в межах будинку та подвір’я, в компанії членів родини або співмешканців, бо це безпечно.

Війна позбавила людей звичних практик повсякденності (довго гуляти на вулиці, їздити на звичне море, гуляти рідним лісом). Обстріли та прильоти зробили  перебування людей за межами дому функціональним та недовгим. В усіх областях дослідження у публічному просторі вкрай мало укриттів, ще менше їх в закладах культури, особливо по селах.

Люди нікуди зайвий раз не ходять і дітей не відпускають.  Не сприяють соціалізації і культурні послуги в регіонах, які в малих населених пунктах, в містах та селищах під системними обстрілами переважно надаються онлайн. 

Постійне відчуття небезпеки, обстріли, руйнування та смерті поряд, призводять до зміни сприйняття часу власного життя жителям досліджуваних громад – «кожен день, як останній», підвищують суб’єктивну цінність часу. Саме тому більшість респондентів цей цінний час життя вважає правильним провести з родиною.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як під час воєнного стану оформити авто з іноземною реєстрацією? 

Українське виробництво авто: відомо, які легковики найпопулярніші


14.02.2024 Тіна Любчик 466 1
Коментарі (1)

Ось так 2024.02.14, 19:12

До людей з прифронтових чи не прифронтових чи які втікли треба ставитись як до людей, якщо звісно вони не ждуни рускомірні.

Сьогодні ютуб з якогось бива мені підсунув брифінг оФісу президента і подумайте чия морда там була? Сергія Лещенка. Воно ще офіційний радник керівника офісу (Єрмака) підписано. Офігіти, це вибичта той самий г*дон, який по нічним клубам Києва "релаксує від війни" це той, хто закордон їздив і заявляв "треба зменшити допомогу біженцям щоб повертались в Україну, типу повтікали кріпаки без компенсації треба назад царю їх позганяти, тільки Зеленський дурний думає що це для нього царя, а не для путіна... Це один з тих хто довів Укроборонпром до банкрутства отримуючи по 300 тис зарплати в наглядовій раді. І це той хто брехав наче амеркианська компанія (виробник Хамер наспарвді проти щоб їх Тахое передавались на фронт і тому чиновникик з Кирилом Тимошенко на них їздили  в очі тупо брехав, бо передали саме для фронту. І він виявляється далі в радниках? Зрозуміло чому на Авдіївку москалі наступають, а не ЗСУ на Горлівку...

Добре хоч ГУР радує черговим підбитим кораблем, коли будувати новий більше року а може і ще і вчити екіпаж орків місяці. То ж це серйозна втрата. Тльки б лещенки з татаровами неплалели інтриг навколо Буданова, який налупив уже багато іміджевих і серйозних цілей як цей десантний корабль, якщо звісно саме ГУР за цим стоїть, а не просто медіа, бо з укржурналістикою може все бути незовсім правдою, нажаль. Ну поки ніхто не заявив щ оце він і публікує відео саме ГУР - значить вони підбили цікавими дронами Магура. Технології рулять.

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

497
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1277
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2209 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1086
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3007
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2070

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

846

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1000

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1431

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2036
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26319 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

722
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

919
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2960
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1205
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

905
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1168
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1168
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

373
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4189
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1033
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1603