Сьогодні, 26 квітня, відбувся брифінг ректора ІФНМУ професора Романа Яцишина для медіа в центральному корпусі університету, де обговорили активний розвиток навчального закладу.
Зокрема, головна ціль, яку ставить перед собою ІФНМУ — це підготовка висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців медичної галузі для покращення якості медицини в Україні, пише Фіртка з місця події.
Тому подальший розвиток університету, за словами ректора Романа Яцишина, включатиме примноження нового досвіду в якісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Національною академією медичних наук України, Національною службою здоров’я, Національним фондом досліджень та медичними установами України, Європи та світу.
"Медицина та стоматологія — це два "кити", на яких стоїть навчання. І тепер, зокрема через війну, ми також робимо акцент на невідкладній медичній допомозі та діях медиків в надзвичайних ситуаціях в наших навчальних й освітніх програмах.
Ми хочемо надихати студентів та викладачів на перемогу не тільки у війні, а й над самими собою, застарілими правилами, які нас утримують", — розповідає Роман Яцишин.
Окрім цього, ректор розповів, як виклики війни впливають на навчання в університеті:
"Ми [університет — ред.] — це просвітницький заклад, який активно навчає молодь, що стане медиками в майбутньому. Якщо порахувати не тільки кількість студентів (4 740 осіб), а й інтернів та слухачів, то виходить близько 9 500 людей.
У нас є медики, які хочуть піти на захист країни, але не мають офіцерського звання, тому вони проходять тут чотири місяці підготовки, щоби стати військовими медиками".
За словами Романа Яцишина, актуальним для молоді також є фах медичного психолога для військових та постраждалих від війни.
"Наші студенти часто волонтерять. Й інколи, коли вони говорять з військовими, то вся розмова затягується на півтори години замість запланованих пів.
Багато хто також недооцінює професію реабілітолога, оскільки вважає її тотожною з роботою масажиста.
Але ерготерапія та саме реабілітаційні заходи зараз дуже допомагають військовим, щоб відновити чутливість тіла, кінцівок внаслідок поранень", — додає ректор.
Читайте також: