Про що варто пам’ятати тим, хто пірнатиме на Водохреща у крижану воду

Купання в крижаній воді на Водохреща доволі поширена традиція. Разом з тим, для непідготовлених людей вона доволі небезпечна.

Кілька порад, які дозволять поціновувачам зимового купання зберегти своє здоров’я оприлюднили у Державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб». Подаємо їх на Фіртці.

  1. Готуйтесь до пірнання у крижану воду заздалегідь

Спонтанне купання в крижаній воді не може загартувати і зміцнити організм. Навпаки -  такі дії можуть спричинити погіршення самопочуття. Починати загартовуватись краще поступово, з прохолодного душу або обливання, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість процедури.

  1. Правильно занурюйтесь у воду

Перед зануренням у воду зробіть енергійну розминку. Не варто швидко пірнати у воду: спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь по шию. Не слід пірнати з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму. Безпечне перебування у крижаній воді - 3-5 секунд. Для людей, які роками практикують загартування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 1,5-2 хвилин.

  1. Правильно виходьте з води

Після купання якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться. Це зменшить холодове навантаження. Одяг та взуття повинні бути сухими, теплими та просторими. Вони мають легко і швидко одягатись, без ґудзиків, застібок та шнурівок.

  1. “Прислухайтесь” до свого організму

Реакція на холод індивідуальна. Вона залежить від багатьох факторів: віку, статті, фізичної підготовку тощо. Наприклад, при однаковому за тривалістю перебуванні у воді однієї та тієї ж температури діти віддають на 10-20% більше тепла, ніж дорослі, чоловіки – на 10-18% більше, ніж жінки.

Різка зміна температури може викликати запаморочення, блювання та шум у вухах, спазм коронарних артерій, аритмії, рефлекторну зупинку серця, виникнення судом навіть у цілком здорової людини.

  1. Відмовтесь від алкоголю та куріння

Вживати алкоголь та курити перед зануренням у крижану воду дуже небезпечно. Алкоголь розширює периферичні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння суттєво порушує кровообіг, збільшуючи охолодження.

 

Медики визначають також низку проти показів для пірнання в крижану воду:

  • запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити);
  • захворювання серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, важкий коронаросклероз, гіпертонічна хвороба ІІ та ІІІ стадії);
  • хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит);
  • захворювання периферичної нервової системи (неврити та поліневрити);
  • захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз);
  • хвороби органів зору (глаукома, кон'юнктивіт);
  • хвороби органів дихання (туберкульоз легень – активний та в стадії ускладнень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема);
  • захворювання сечостатевої системи (нефрит, цистит, аднексит, простатит);
  • захворювання шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит);
  • шкірно-венеричні захворювання;
  • наявність великих післяопікових рубців.

Також не варто брати участь у хрещенських купаннях вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.

Пам’ятайте, купатися можна лише в спеціально обладнаних місцях з перевіреним дном.

Нагадаємо, в Івано-Франківську рятувальники та комунальники вживають заходи щодо забезпечення безпеки під час масового купання громадян на Водохреща.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Не змиває гріхи»: думка церкви про пірнання в ополонку на Водохреща

Священник – інструмент у руках Бога, який навертає людину, що приходить каятись у гріхах, – інтерв’ю з отцем УГКЦ

Патрульні Прикарпаття підготували поради тим, хто планує пірнати в крижану воду на Водохреща

До Водохреща: в Івано-Франківську чистять дно річок


18.01.2022 Сергій Білий 1041 1
Коментарі (1)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13877 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1586
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6153
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

644

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13691
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

258
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

555
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

490
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2